Miasto zleci wycinkę drzew zagrażających bezpieczeństwu

Miasto Racibórz zwróciło się do Starosty Raciborskiego z wnioskiem o zezwolenie na usunięcie trzech drzew na terenie Raciborza.
Pod topór trafią dwa drzewa z gatunku lipa drobnolistna. Jedno z nich znajduje się na terenie Parku im. Miasta Roth. Druga z lip umiejscowiona jest w rejonie zabytkowej kapliczki zlokalizowanej pomiędzy polami niedaleko ul. Grobla. Wycięta zostanie także topola mieszańcowa znajdująca się na skwerze przy skrzyżowaniu ulic Warszawska-Wczasowa.
Przyczyną wystąpienia o zezwolenie na ich usunięcie jest w przypadku lipy rosnącej przy ul. Grobla - zły stan zdrowotny oraz obumarcie pozostałych dwóch, co stwarza zagrożenie bezpieczeństwa zarówno dla osób jak i mienia. Starostwo Powiatowe w Raciborzu wydało pozytywną decyzję dotyczącą planowanej wycinki drzew. Miasto dokona nasadzeń zastępczych.
fot. pixabay.com









![Koncert Noworoczny Gminy Krzyżanowice w Tworkowie [FOTO i WIDEO] Koncert Noworoczny Gminy Krzyżanowice w Tworkowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17680332571768029427dsc-4761-2-.jpg)



![Cicha noc Zespołu Śląsk zabrzmiała w Raciborzu [FOTO i WIDEO] Cicha noc Zespołu Śląsk zabrzmiała w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768070192dsc-9998-.jpg)














![Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO] Siatkarska remontada w hali OSiR. KS Racibórz odwrócił losy meczu z Olimpią Włodowice [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1768079776dsc-7423-.jpg)
























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany