Nasz Racibórz - Raciborski Portal Informacyjny i bezpłatny tygodnik drukowany. Wiadomości z Raciborza, aktualności, telewizja regionalna, ogłoszenia, baza firm, kultura, sport, biznes, zdrowie, noworodki i nieruchomości.
Zaloguj się | Zarejestruj się
Dzisiaj jest: wtorek, 28 września 2021 r.Imieniny: Libuszy, Wacławy i Wacława
Styl życia
Region:
80. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Korczoka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » Wiara » 27 września 2021, godz. 10:47 » red. » komentarzy: 0

80. rocznica męczeńskiej śmierci ks. Korczoka

Region:

2 października w Gliwicach Sośnicy odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa poświęcona postaci ks. dr. Antoniego Korczoka, kapłana męczennika z Raciborza-Starej Wsi.

Więcej »
Reklama
Brutalny reżim w Raciborzu w aktach CIA - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » Historia » 23 września 2021, godz. 09:51 » red. » komentarzy: 0

Brutalny reżim w Raciborzu w aktach CIA

Powiat:

Informatorką CIA była dwudziestoletnia dziewczyna z Polski. Jest ona narodowości niemieckiej i dlatego nie mogła kontynuować nauki szkolnej po wojnie - pisze Paweł Newerla w kolejnym odcinku cyklu pt. Racibórz w aktach CIA. Proponujemy także tekst o historii mostu Bernerta w Raciborzu.

Więcej »
Styl życia » Historia » 17 września 2021, godz. 10:46 » Paweł Newerla » komentarzy: 0

Powojenny Racibórz w aktach amerykańskiego wywiadu

Powojenny Racibórz w aktach amerykańskiego wywiadu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Na podstawie raportów amerykańskiej Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) Paweł Newerla przedstawiama kolejne raporty dotyczące Raciborza z lat 50.

Więcej »
Reklama
Świeca sojowa Yeas
Styl życia » 16 sierpnia 2021, godz. 10:21 » Redakcja » komentarzy: 0

Świece sojowe Yeas i inne popularne w 2021 roku marki dla domu

Polska:

Niezależnie od branży wpływ na popularność brandu ma wiele zróżnicowanych czynników. Zazwyczaj liderami na rynku stają się firmy, które dobrze znają swojego klienta i dynamicznie odpowiadają na jego potrzeby. Dzięki temu ludzie stale do nich wracają i rekomendują innym, co ostatecznie będzie miało przełożenie na zysk. Przedstawiamy kilka chętnie wybieranych w tym roku marek związanych z domem!

 

Więcej »
Tajemnice zimnej wojny. Baza rakietowa w Kuźni Raciborskiej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » Historia » 12 sierpnia 2021, godz. 23:27 » Grzegorz Wawoczny » komentarzy: 0

Tajemnice zimnej wojny. Baza rakietowa w Kuźni Raciborskiej [FOTO i WIDEO]

Kuźnia Raciborska:

W lipcu 2017 r. nad byłym magazynem rakiet 11. Dywizjonu obrony powietrznej przeszła nawałnica. Zdruzgotała 1500 ha lasu, ale żelbetowe konstrukcje z czasów zimnej wojny pozostały nienaruszone. Sprawdziliśmy, co dziś można obejrzeć na terenie bazy powstałej w czasie, gdy narastał kryzys kubański, a światu grodziła wojna atomowa.

Więcej »
Styl życia » Historia » 11 sierpnia 2021, godz. 17:47 » Grzegorz Wawoczny » komentarzy: 0

Skala i śmiertelność podczas wielkiej epidemii cholery w Raciborzu i okolicach w 1831 roku

Skala i śmiertelność podczas wielkiej epidemii cholery w Raciborzu i okolicach w 1831 roku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Racibórz:

Blisko 50 ofiar tej epidemii spoczywa w polu na Ostrogu. Pochówków dokonano na zapomnianej dziś nekropolii przy ul. Mikołowskiej. Właśnie zakończyła się renowacja upamiętniającego ich krzyża. Jaka była skala i śmiertelność ówczesnej zarazy?

Więcej »
Absurdy PRL-u. Wojnowicki pałac w czasach szpitalnych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » Historia » 01 sierpnia 2021, godz. 08:18 » Zbigniew Woźniak » komentarzy: 0

Absurdy PRL-u. Wojnowicki pałac w czasach szpitalnych

Krzanowice:

Historia na weekend. Powojenne losy wojnowickiego pałacu to w istocie rzeczy nieustająca historia prac remontowych, adaptacyjnych i modernizacyjnych. Co ciekawe, o ile bezpośrednio po wojnie do mienia "poniemieckiego" i "burżuazyjnego" odnoszono się z bardzo małym szacunkiem, to jednak pewne elementy wystroju trwały w swej niezmienionej formie. Im jednak bliżej końca XX wieku, kolejni użytkownicy przeprowadzali coraz bardziej "radykalne" i nieliczące się z zabytkową substancją remonty - pisze Zbigniew Woźniak.

Więcej »
Piękne dłonie i stopy nie tylko latem - 6 rad, jak o nie dbać przez cały rok - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » Zdrowie » 15 lipca 2021, godz. 07:36 » Artykuł sponsorowany » komentarzy: 0

Piękne dłonie i stopy nie tylko latem - 6 rad, jak o nie dbać przez cały rok

Polska:
Zadbane dłonie i stopy są wizytówką, dlatego warto poświęcać im czas podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych. Wygląd dłoni dla większości osób jest istotny przez cały rok. Wiele kobiet regularnie używa kosmetyków do rąk i odwiedza gabinety kosmetyczne. Stopy jednak często pozostają zaniedbane. Dopiero kiedy temperatury sprzyjają noszeniu sandałów czy klapek, myśli zaczynają koncentrować się wokół pielęgnacji stóp. Jak dbać o dłonie i stopy, aby zawsze były zadbane i wyglądały estetycznie?
Więcej »
Ćwiczenia na trampolinie - zalety, przykładowe ćwiczenia i ich efekty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » Zdrowie » 14 lipca 2021, godz. 11:38 » Artykuł sponsorowany » komentarzy: 0

Ćwiczenia na trampolinie - zalety, przykładowe ćwiczenia i ich efekty

Polska:
Jeśli trampolina kojarzy ci się jedynie z miejscem do skakania dla dzieci - czas najwyższy na zmianę myślenia. Trening na trampolinie to świetna opcja też dla starszych osób. Jest mnóstwo możliwości ćwiczeń. Warto wcześniej dowiedzieć się, jaki rodzaj aktywności sprawdzi się u danej osoby. "Tradycyjne" skoki, jumping fitness, a może bieg w miejscu? Przeczytaj artykuł i poznaj szereg korzyści, które płyną z ćwiczeń na trampolinie!
Więcej »
Styl życia » Turystyka » 13 lipca 2021, godz. 15:24 » Artykuł sponsorowany » komentarzy: 0

Śląsk jest fascynujący! Orinoko zaprasza do Zabrza, Tarnowskich Gór i na spływ Panwią!

Śląsk jest fascynujący! Orinoko zaprasza do Zabrza, Tarnowskich Gór i na spływ Panwią! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Polska:

Od zeszłego roku wspólnie przekonujemy się o tym, że Śląsk ma bardzo wiele oblicz i potrafi zadziwić nie tylko turystów z daleka, ale i nas samych, mieszkańców regionu. Tym razem zapraszamy na dwie sobotnie wycieczki: do Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach (zabytek UNESCO!) i na spływ Małą Panwią oraz do Zabrza, które zachwyca nie tylko podziemnymi tajemnicami kopalni Guido, ale i wyjątkowymi osiedlami robotniczymi, a także nowoczesną aranżacją szybu „Maciej”…

Więcej »
Co zrobić, kiedy sandały obcierają stopę? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » Zdrowie » 13 lipca 2021, godz. 15:12 » Artykuł sponsorowany » komentarzy: 0

Co zrobić, kiedy sandały obcierają stopę?

Polska:
Obcierające buty to uciążliwy problem, szczególnie latem, gdy najczęściej wybieramy klapki i sandały z odkrytymi palcami oraz piętami. Niewygodne obuwie to duży dyskomfort. Jak cieszyć się z ciepłych, letnich wieczorów na urlopie, gdy każdy krok sprawia ból? Co zrobić, żeby zabawa na parkiecie nie skończyła się przed północą z powodu obtartych nóg? Podpowiadamy, jak kupować buty, aby zminimalizować ryzyko powstawania otarć!
Więcej »
Jak smarować się samoopalaczem? Piękna opalenizna krok po kroku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » Moda & uroda » 08 lipca 2021, godz. 14:15 » Artykuł sponsorowany » komentarzy: 0

Jak smarować się samoopalaczem? Piękna opalenizna krok po kroku

Polska:
Pięknie opalona skóra jest zawsze w modzie. Brązowy odcień skóry jest niezwykle seksowny i doskonale prezentuje się w stroju kąpielowym lub letniej odzieży. Czy wiesz, że istnieje możliwość nadania skórze brązowego odcienia bez wychodzenia z domu? Samoopalacze to kosmetyki, które już po pierwszej aplikacji gwarantują opaleniznę jak z rajskiej plaży. Podpowiadamy jak smarować się samoopalaczem, by uniknąć przebarwień i plam.
Więcej »
Jak wybrać rękawice bokserskie i worek treningowy? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » 08 lipca 2021, godz. 08:43 » Artykuł sponsorowany » komentarzy: 0

Jak wybrać rękawice bokserskie i worek treningowy?

Polska:
Worek treningowy wraz z rękawicami bokserskimi, to dwa podstawowe przyrządy, potrzebne do udoskonalania umiejętności związanych ze sztukami walki. Poza takim zastosowaniem, sportowcy wykorzystują te akcesoria także do uzupełnienia treningu siłowego lub po prostu, jako formę ćwiczeń, mającą na celu wspomagać utrzymanie kondycji i smukłej sylwetki. Dla początkującego pięściarza wybór odpowiedniego sprzętu może być dość problematyczny. 
Więcej »
Reklama
TOP 5 komedii romantycznych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » 08 lipca 2021, godz. 08:24 » Artykuł sponsorowany » komentarzy: 0

TOP 5 komedii romantycznych

Polska:
Za co kochamy komedie romantyczne? Za to, że pokazują nam, że prawdziwa miłość istnieje i zawsze warto w nią wierzyć bez względu na sytuację. Są to filmy, które można oglądać w każdym momencie, bo mają ponadczasową tematykę i ciekawą fabułę. Idealnie sprawdzą się na wieczór z przyjaciółką czy partnerem. Poniżej przedstawiliśmy ranking najciekawszych, naszym zdaniem, komedii romantycznych, które każdy powinien zobaczyć.
Więcej »
Jak wybrać okulary korekcyjne w razie wady wzroku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » Zdrowie » 08 lipca 2021, godz. 08:18 » Artykuł sponsorowany » komentarzy: 0

Jak wybrać okulary korekcyjne w razie wady wzroku

Polska:
Wada wzroku jest czymś co wcale nie musi kompletnie utrudnić życia. Trzeba po prostu dokładnie zbadać wadę oraz zdecydować się na noszenie okularów lub soczewek korekcyjnych. W niniejszym artykule przedstawiamy kilka podstawowych informacji dotyczących tego na co zwrócić uwagę wybierając okulary korekcyjne.
Więcej »
Szafy bankietowe i ich zastosowanie w profesjonalnej gastronomii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » Gotowanie » 07 lipca 2021, godz. 15:25 » Artykuł sponsorowany » komentarzy: 0

Szafy bankietowe i ich zastosowanie w profesjonalnej gastronomii

Polska:
Każda firma cateringowa lub restauracja potrzebuje mobilnej szafy bankietowej na kółkach. To niezwykle funkcjonalny sposób przechowywania i transportowania posiłków oraz dań w odpowiedniej, wyższej temperaturze. Dzięki temu serwujesz klientom ciepłe dania, w świetnej formie, niezależnie od tego, kiedy były przyrządzane.
Więcej »
Styl życia » 07 lipca 2021, godz. 14:15 » Artykuł sponsorowany » komentarzy: 0

Myjki ciśnieniowe – jak działają i gdzie kupić je taniej?

Myjki ciśnieniowe – jak działają i gdzie kupić je taniej? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Polska:
Myjka ciśnieniowa to obowiązkowe wyposażenie każdego domu jednorodzinnego. Pozwala odspajać brud, kamień i mech z podjazdu i tarasu, a także umyć rower, samochód, czy meble ogrodowe. Mimo że myjka kosztuje minimum kilkaset złotych, inwestycja w to profesjonalne narzędzie z pewnością się zwróci. Zwłaszcza gdy produkt nabędziemy na wyprzedaży. Sprawdźmy, dlaczego warto kupić myjkę ciśnieniową i gdzie zrobić to najtaniej.
Więcej »
Deskorolka dla dziecka - jak wybrać? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » 07 lipca 2021, godz. 13:52 » materiał partnerski » komentarzy: 0

Deskorolka dla dziecka - jak wybrać?

Polska:

Deskorolka to znakomity pomysł na spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu od wczesnej wiosny aż do jesieni. Jazda nie tylko stanowi ciekawą rozrywkę, ale również dodatkowo poprawia ogólną sprawność fizyczną, ćwiczy zachowanie równowagi oraz koncentrację. Aby zapał nie osłabł, a aktywność była bezpieczna, warto zadbać o odpowiedni sprzęt dla dziecka. Maluch może kierować się względami estetycznymi, jednak rodzic powinien zwrócić uwagę przede wszystkim na konkretne parametry.

Więcej »
Sprawdź, jak skomponować garderobę chłopca na lato - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » 06 lipca 2021, godz. 13:34 » Materiał partnera » komentarzy: 0

Sprawdź, jak skomponować garderobę chłopca na lato

Polska:

Nadchodząca lato to powód do radości. Budzenie się przyrody do życia oraz rosnące temperatury to świetny moment na przygotowanie garderoby dziecka na nadchodzący sezon. Podpowiadamy, co powinno się znaleźć w dobrze wyposażonej szafie dla chłopca.

Więcej »
Jak wybrać stylowy narożnik do salonu? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
Styl życia » 06 lipca 2021, godz. 09:31 » Artykuł sponsorowany » komentarzy: 0

Jak wybrać stylowy narożnik do salonu?

Polska:
Urządzanie salonu nie jest jedynie kwestią smaku, a to z uwagi na charakter tego pomieszczenia. Aby pokój dzienny sprzyjał relaksowi, musi znaleźć się w nim komplet wypoczynkowy. Alternatywą dla sofy i foteli jest narożnik tapicerowany. Poznaj powody, dla których warto zamówić właśnie ten mebel.
Więcej »
Partnerzy portalu
 • Dentica 24
 • ostrog.net
 • Szpital Rejonowy w Raciborzu
 • Spółdzielnia Mieszkaniowa
 • Ochrona Partner Security
 • PGL DOM Sp. z o.o.
 • PWSZ w Raciborzu
 • Zajazd Biskupi
 • Kampka
 • Margomedia - studio graficzne, projektowanie stron internetowych, reklama, druk
 • USG Ostrowicz
 • Hotel Racibor
 • Galeria Bobasa
Numery archiwalne
Pokaż listę wszystkich numerów »
Numer archiwalny Nasz Racibórz 38-2021-[651]
Nasz Racibórz 38-2021-[651]
dodano: 23.09.2021
Numer archiwalny Nasz Racibórz 37-2021-[650]
Nasz Racibórz 37-2021-[650]
dodano: 16.09.2021
Numer archiwalny Nasz Racibórz 36-2021-[649]
Nasz Racibórz 36-2021-[649]
dodano: 09.09.2021
Numer archiwalny Nasz Racibórz 35-2021-[648]
Nasz Racibórz 35-2021-[648]
dodano: 02.09.2021
Promuj swój biznes skutecznie - kup artykuł sponsorowany
Dziś w Raciborzu
wtorek | 28 września 2021 | 16:41
18.5°C
zachmurzenie małe
wiatr słaby 3.5 m/s
z kierunku północno-wschodniego
Ciśnienie:1021 hpa
Wilgotność:70%
Wschód słońca:06:42
Zachód słońca:18:32
środa
29.09.2021
18.5°C
10.4°C
czwartek
30.09.2021
14.2°C
13.5°C
piątek
01.10.2021
17.5°C
8.5°C
Partnerzy portalu
 • Dentica
 • Materiały RTK
 • Pientka
 • Zajazd Biskupi
 • Nieruchomości powiatu raciborskiego
 • PWSZ Racibórz
Reklama
Regulamin | Kontakt i reklama | Raciborska Telewizja Kablowa | Polityka PRYWATNOŚCI oraz dot. plików cookies | #KupujTeraz #SRC47400 | Akronis | Aktualności | Biznes | Drukarnia NaszRaciborz.pl | Ekologia | Felietony | Filmy | Baza firm | Foto na płótnie | Gotowanie | Grud | Historia | Kącik dietetyka | Książki | Kultura i edukacja | Metamorfozy | Moda & uroda | Motoryzacja | Nabór do przedszkoli | Raciborski Rynek Nieruchomości | Noworodki | Raciborski Bazar | Ogłoszenia urzędowe | Patrol24 | PGL DOM | PK Racibórz | PRD | Raciborskie drogi do polskości | Rafako | SM Nowoczesna | Sport | Strony Partnerskie | Styl życia | Szpital Rejonowy | Telegraf | Turystyka | Wiara | Zdrowie | Zwierzęta
Projekt i wykonanie © Margomedia Sp. z o.o.