Policjanci z Raciborza udaremnili oszustwo transportowe. Przedsiębiorca podziękował funkcjonariuszom

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Ekonomiczną Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu zapobiegli przejęciu wartościowego transportu przez oszustów. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy przedsiębiorca uniknął poważnych strat finansowych, a sprawa zakończyła się podziękowaniami skierowanymi do raciborskiej komendy.
Do zdarzenia doszło na terenie jednej z firm w Raciborzu. Policjanci prowadzący czynności operacyjne uzyskali informację, że po odbiór towaru ma przyjechać samochód ciężarowy, a podczas realizacji transportu może dojść do oszustwa.
Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że po załadunku kierowca może otrzymać fałszywe polecenie zmiany miejsca dostawy. W efekcie przewożony towar nie trafiłby do właściwego odbiorcy, lecz zostałby przejęty przez sprawców.
Kupującym była firma z Czech, natomiast miejscem docelowym dostawy miały być Niemcy. Jak ustalili policjanci, oszuści podszyli się pod platformę transportową, licząc na przejęcie ładunku podczas przewozu.
Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji funkcjonariuszy z Wydziału do Walki z Przestępczością Ekonomiczną udało się zapobiec realizacji przestępczego planu i ochronić przedsiębiorcę przed znacznymi stratami finansowymi.
Na skrzynkę oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu wpłynęły podziękowania od właściciela firmy. Przedsiębiorca podkreślił profesjonalizm, zaangażowanie oraz skuteczność policjantów, dzięki którym udało się uniknąć utraty wartościowego towaru.
Policja przypomina, że przestępcy coraz częściej wykorzystują branżę transportową i spedycyjną, podszywając się pod przewoźników lub platformy logistyczne. Każdą zmianę miejsca dostawy należy weryfikować bezpośrednio z kontrahentem, korzystając ze sprawdzonych danych kontaktowych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z realizacją transportu warto niezwłocznie skontaktować się z Policją, ponieważ szybka reakcja może zapobiec utracie towaru i poważnym stratom finansowym.














![Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] Nowy plac zabaw w Pawłowie oficjalnie oddany do użytku. Proboszcz pokropił i zjechał na zjeżdżalni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377806zrzut-ekranu-2026-06-25-o-10-56-25-.png)





![Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] Nowe boisko wielofunkcyjne w Kornicach oficjalnie oddane do użytku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782377425dsc-4846-.jpg)
![Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] Od sopockich fal po włoski żar: Zamkowe misterium żywiołów już w sobotę [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782283791zrzut-ekranu-2026-06-24-o-08-49-20-.png)

![Festyn Rodzinny: Radosne świętowanie przed szkołą muzyczną [FOTO i WIDEO] Festyn Rodzinny: Radosne świętowanie przed szkołą muzyczną [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782410342dsc-0833-.jpg)






















![2051 – IV Noc Kultury w futurystycznym wydaniu już w ten piątek o 20:00 [ZAPROSZENIE] 2051 – IV Noc Kultury w futurystycznym wydaniu już w ten piątek o 20:00 [ZAPROSZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1782317911noc-kultury-iv-baner-zdj-w-tle-.jpg)




Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany