Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 lipca 201700:33

Zdjęcia z piekła - relacja świadka przejścia nawałnicy

Reklama
Powiat:

List do redakcji. - To miała być spokojna przejażdżka rowerem Racibórz - Sławików - Dziergowice - Rudy - Racibórz i taka była do pewnego czasu... - relacjonuje Daniel Mrozowicz. 

Po wjechaniu do Rud pogoda zaczynała się diametralnie zmieniać, na wysokości Jankowic w jednej chwili zrobiło się bardzo ciemno, kilkaset metrów dalej zobaczyłem potężny podmuch wiatru i deszczu, wiatr robił się przeraźliwie silny, zatrzymałem się przed hotelem Laskowo, znalazłem miejsce osłonięte od deszczu i wiatru, w kilka sekund to, co się zaczęło dziać, przerosło moje oczekiwania. Rower zaczął zsuwać się za ścianę, o którą był podparty. Pogoda tak szybko się zmieniła, że nie wiedziałem, co się dzieje wokół mnie, chwyciłem rower jedną ręką, zza rogu przeleciał​​ na wysokości mojej głowy metalowy stolik, a za nim krzesła. Przy ścianie, która wydawała się bezpieczna, wszystko zaczęło latać przed oczami. Wiatr był tak silny i zmienny, że unosił je nad ziemią. Z trudem dało się przejść kilka metrów do wejścia. To był moment, w którym poczułem, że absolutnie nie mam kontroli nad sytuacją. Nigdy wcześniej nie doświadczyłem takiej potęgi natury. Znalazłem się w środku hotelu. Odczekałem ulewę, która trwała może 15-20 minut, patrząc na to, co się​ ​dzieje się za ​drzwiami... podziękowałem za schronienie i ruszyłem dalej w drogę, to, co zobaczyłem uświadomiło mi, że gdybym przejechał kilkanaście metrów dalej, nie miałbym szansy zawrócić, a z lasu żywy prawdopodobnie bym nie wyszedł.

Musiałem dostać się przed zmrokiem do Raciborza, więc zmuszony byłem zobaczyć skutki nawałnicy. Obrazy, które zobaczyłem, uświadomiły mi, że miałem wiele szczęścia. Wyrwane i powalone drzewa​​ z korzeniami na całym odcinku Jankowice - Szymocice. Osoby, które czekały na usunięcie powalonych drzew ani sam​i​ strażacy na pewno nie mieli pojęcia, jak rozległe ​są ​zniszczenia. Droga była w wielu ​miejscach tak niedostępna, że musiałem obchodzić ją lasem. Na szczęście na odcinku od hotelu do przejścia kolejowego w Szymocicach nie było żadnego samochodu.

Autor: Daniel Mrozowicz ,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności7 lutego 202309:14

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwa zdarzenia odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Najpoważniejsze z nich miało miejsce w Owsiszczach przy ulicy Wydale, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe.

red., fot. Czytelnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.