Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia25 listopada 201608:01

W trosce o matkę i dziecko - w Bytomiu powstało Śląskie Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu

W trosce o matkę i dziecko - w Bytomiu powstało Śląskie Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

Pięć kondygnacji, sale porodowe, cięć i operacyjne. W bytomskim Szpitalu Specjalistycznym nr 2 otwarto Śląskie Centrum Perinatologii, Ginekologii i Chirurgii Płodu. Powstało ono na bazie Oddziału Klinicznego Ginekologii, Położnictwa i Ginekologii Onkologicznej oraz Oddziału Noworodków Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu. Bytomska placówka jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków w regionie, który oferuje świadczenia na poziomie III stopnia referencyjności opieki położniczej i neonatologicznej. 

Zespół specjalistów zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem wrodzonych wad rozwojowych u nienarodzonych jeszcze dzieci, opieką nad noworodkiem i jego matką, a także leczeniem chorób nowotworowych u kobiet.

W uroczystości otwarcia uczestniczył Przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego Grzegorz Wolnik oraz Halina Bieda, przewodnicząca sejmikowej Komisji Opieki Społecznej i Ochrony Zdrowia.

– Ten dzień jest zwieńczeniem naszej kilkuletniej pracy. Naszym celem było stworzenie pacjentkom takich warunków, by mogły przeżywać te szczególne dni porodu i oczekiwania na dziecko w klimacie radosnym, rodzinnym i pełnym ciepła. Doskonałe warunki, jakie oferujemy pacjentkom, pozwolą zmniejszyć stres związany z porodem i z przyjściem na świat dzieci, często tych najsłabszych, wcześniaków – mówiła w trakcie otwarcia oddziału dyrektor szpitala Kornelia Cieśla.

Na bloku porodowym powstało pięć sal porodowych, w budynku znajduje się także sala cięć, dwie sale przedporodowe i szpitalna izba przyjęć z dobudowanym podjazdem dla karetek. Do tego trzy sale operacyjne wykonane w technologii szkła. Do dyspozycji pacjentek zostanie przekazanych dwanaście sal dwuosobowych i jedna sala jednoosobowa z wydzielonymi łazienkami. Wszystkie pokoje są w pogodnych kolorach i kojarzą się z domowym wnętrzem. Posiadają stanowisko do pielęgnacji noworodka i nowoczesne łóżeczko jezdne, aby noworodek mógł przebywać wraz z mamą.

Poza komfortem wynikającym z wyposażenia ważne jest również zapewnienie intymności. Z tego powodu wszystkie sale porodowe i poporodowe posiadają odrębny trakt dla osób towarzyszących. Piętro, na którym mieści się Oddział Noworodków, poza wysokospecjalistycznym sprzętem przeznaczonym dla noworodków i wcześniaków, zostało upiększone przez bytomskiego malarza Macieja Kota, który na ścianach odtworzył sad owocowy. O estetykę zadbano również na trzech salach operacyjnych, które wyróżniają się kolorem oraz motywem kwiatowym. Dodatkowo sale czyszczone są za pomocą specjalnego systemu dezynfekcyjnego zakupionego za 300 tys. zł. Po zakończonym zabiegu sala jest zamykana i dezynfekowana za pomocą gazów w celu stworzenia warunków jak najbardziej sterylnych i bezpiecznych. Jest to system, który posiadają najnowocześniejsze szpitale w Polsce.

Koszt całkowity inwestycji zamknął się w kwocie 23 mln zł wraz z wartością zakupionego sprzętu i aparatury medyczne,j z czego prawie 10 mln zł to kwota pochodząca z budżetu Województwa Śląskiego.

Autor: slaskie.pl,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:
Zobacz film

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 lutego 202408:22

Komunikat dotyczący ćwiczeń Wojska Polskiego Dragon-14

Komunikat dotyczący ćwiczeń Wojska Polskiego Dragon-14 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
13
red., fot. Wojsko-Polskie
Reklama
Kultura i edukacja1 marca 202423:40

SKAZA w Disney'owskiej odsłonie- widowisko taneczne

SKAZA w Disney'owskiej odsłonie- widowisko taneczne - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Raciborskie Centrum Kultury serdecznie zaprosiło dziś, 01.03., na widowisko taneczne w wykonaniu Zespołu Tanecznego SKAZA inspirowane najpiękniejszym produkcjami Disney’a. 

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.03.2024
29 lutego 202423:20

Nasz Racibórz 01.03.2024

Nasz Racibórz 23.02.2024
23 lutego 202409:04

Nasz Racibórz 23.02.2024

Nasz Racibórz 16.02.2024
15 lutego 202423:16

Nasz Racibórz 16.02.2024

Nasz Racibórz 09.02.2024
9 lutego 202409:27

Nasz Racibórz 09.02.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.