Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i edukacja8 grudnia 201313:33

Szlachetna Paczka w I LO

Reklama
Racibórz:

Ostatnie tygodnie w I Liceum Ogólnokształcącym w Raciborzu były niezwykle pracowite. Cała szkoła zaangażowała się w akcję „Szlachetna Paczka”, aby pomóc najbardziej potrzebującym rodzinom z okolicy. Szkoła już trzeci raz bierze udział w „Szlachetnej Paczce”, ale tegoroczna akcja była naprawdę niezwykła.

Liceum zaopiekowało się aż siedmioma rodzinami! Dwie z nich nie załapały się do grona rodzin, które miały zostać objęte opieką gwarantowaną przez akcję, ale nie stanowiło to żadnej przeszkody, w tym, aby pomóc osobom, którym pomoc zdecydowanie jest potrzebna. 

Poszczególne klasy, samorząd oraz nauczyciele prężnie pracowali, aby zapewnić rodzinom wszystko to, czego potrzebują. Każdy z zaangażowanych podchodził do akcji bardzo emocjonalnie i starał się zrobić wszystko co tylko mógł, by zapewnić rodzinom dostateczną opiekę. Szkoła ogarnięta była niezwykłą, pozytywną energią, która wprawiała wszystkich w świąteczny nastrój. Ciągły bieg, szukanie pomocy u ludzi spoza szkoły, załatwianie mnóstwa spraw, staranie się dopiąć wszystko na ostatni guzik, dla większości z nas było bardzo stresujące, ale wywoływało również coraz większą chęć do pracy. Wiele osób zaangażowało się w pomoc rodzinom, którym LO1 zobowiązało się zapewnić opiekę. Osoby prywatne, firmy, znajomi oraz zakłady pracy włożyły mnóstwo starań, aby wesprzeć przygotowania do mikołajkowego finału akcji.

7 grudnia od rana uczniowie wraz z nauczycielami zebrali wszystkie paczki w Szkole Podstawowej nr. 15, następnie rozjechaliśmy się do naszych rodzin, w celu wręczenia im zebranych podarunków. Trudno opisać to, co czuło się widząc uśmiech na twarzach rodzin, którym wręczyło się prezenty. Był to najpiękniejszy i bezcenny widok w życiu każdego z nas. Ludzie częściej wolą dostawać niż dawać, ale w imieniu wszystkich wolontariuszy mogę zapewnić, iż nie ma nic wspanialszego, niż uśmiech i oczy pełne łez szczęścia osoby, która jest zachwycona najmniejszym drobiazgiem.

Udział w „Szlachetnej Paczce” jest cudownym doświadczeniem. Dzięki temu możemy się wiele nauczyć, a także docenić to, co posiadamy. Momenty, które na zawsze zostaną w naszej pamięci będą sympatycznym wspomnieniem, a chęć pomocy wszystkim, którzy jej potrzebują wejdzie nam w nawyk. Żadne słowa nie są w stanie odzwierciedlić tego, co spotkało nas dzięki udziale w „Szlachetnej Paczce”. Jesteśmy dumni z tego, że mogliśmy pomóc i dać komuś coś od siebie, ponieważ to coś wspaniałego i budującego.

Julia Niebielska

fot. Patrycja Piechula

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:
Zobacz film z RTK

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności7 lutego 202309:14

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala

Raport 998. Wypadek w Owsiszczach. Kobieta trafiła do szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwa zdarzenia odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Najpoważniejsze z nich miało miejsce w Owsiszczach przy ulicy Wydale, gdzie zderzyły się dwa samochody osobowe.

red., fot. Czytelnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.