Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 lutego 202214:16

Prymitywne, seksistowskie żarty. Czy rzeczywiście tak to zabrzmiało na nagraniu z komisji?

Prymitywne, seksistowskie żarty. Czy rzeczywiście tak to zabrzmiało na nagraniu z komisji? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Przewodniczący Klima pozwolił sobie na prymitywne i seksistowskie żarty, iż Pani Konserwator może usiąść na jego kolanach - to fragmen skargi na zachowanie radnego, którą 21 listopada skierował do przewodniczącego Rady Miasta wiceprezydent Dawid Wacławczyk. Piotr Klima przedstawia krótkie nagranie z całym zajściem.

Przypomnijmy, że m.in. ta skarga wiceprezydenta skłoniła prezydenta Dariusza Polowego, by powiadomić raciborską Prokuraturę Rejonową. Ta jednak 27 stycznia odmówiła wszczęcia śledztwa. Nie dopatrzyła się w działaniach radnego przestępstwa.

Sam zainteresowany, radny Piotr Klima, od początku temu zaprzeczał. Podkreśla, że padł ofiarą hejtu. Jakie działania ma zamiar podjąć?

- Pragnę poinformować, że w następnym tygodniu wydam specjalne oświadczenie w sprawie całej sytuacji, która wywiązała się po Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego w dn. 18.11.2021 r. wraz z załącznikiem (filmem), który pozwalam sobie przesłać z tym mailem. Oczekuję jeszcze na kilka dokumentów m.in. na pismo prezydenta Polowego, który przesłał do prokutratury. Moje kolejne prośby, aby je udostępnił pozostają bez echa, mimo, że w trakcie rozmowy z udziałem radnego Henryka Mainusza i redaktora NR, kazał po raz kolejny wystąpić z taką prośbą na piśmie (co niezwłocznie uczyniłe) obiecał, że to zrobi. Z taką samą prośbą wystąpiłem w dniu 15 lutego br. do prokuratury i czekam na odpowiedź - poinformował dziś media. Na sesjach nie krył, że działa w porozumieniu z kancelarią prawną.

Czy rzeczywiście radny "pozwolił sobie na prymitywne i seksistowskie żarty" jak to przedstawił wiceprezydent Dawid Wacławczyk? Poniżej nagranie oraz pełna treść skargi, skierowanej 21 listopada do przewodniczącego Rady Miasta.

Racibórz, 21.11.2021

Szanowny Pan Marian Czerner, Przewodniczący Rady Miasta Racibórz

Skarga na zachowanie radnego Piotra Klimy w dniu 18.11.2021

W czwartek 18 listopada br. brałem udział w obradach Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miasta Racibórz, której przewodniczy radny Piotr Klima. Choć zgodnie z ustaleniami z Prezydentem Raciborza - panem Dariuszem Polowym czwartkowe popołudnia spędzam zazwyczaj na uczelni (PWSZ), a z racji swoich kompetencji zazwyczaj nie biorę udziału w obradach w/w komisji – tym razem wziąłem w nich udział na prośbę Miejskiej Konserwator Zabytków - Pani Marii Olejarnik. Przywołując wcześniejsze doświadczenia związane z zachowaniem przewodniczącego Piotra Klimy, które miały miejsce w czasie prac nad tablicą bł. Henkesa – poprosiła mnie ona o to, by omawiając kwestie uchwały o powołaniu Parku Kulturowego „Serce Starego Raciborza” nie musiała być na sali sama tj. bez towarzystwa któregoś z Zastępców Prezydenta. Ponieważ przedmiotowa sprawa jest mi znana oraz jestem przewodniczącym urzędowej komisji ds. powstania tego parku – zajęcia ze studentami poukładałem w ten sposób, że udało mi się dotrzeć na punkt programu komisji poświęcony wspomnianemu tematowi.

Już na wstępie Pani Konserwator została przez przewodniczącego Klimę bezpodstawnie zaatakowana pytaniem o to dlaczego Prezydent Miasta odpowiadając na petycję części restauratorów w sprawie omawianej uchwały - nie skonsultował odpowiedzi z Radą Miasta. Zarzut ten jest bezpodstawny i wynika z braku znajomości kompetencji poszczególnych organów samorządu przez radnego Klimę. Niejednokrotnie domaga się on kompetencji przynależnych Prezydentowi Miasta Racibórz. Sytuacja ta jest powszechnie znana w tutejszym urzędzie...

Ponieważ zasadnicza część wypowiedzi Pani Konserwator miała charakter prezentacji, która technicznie jest obsługiwana z komputera położonego przy stole prezydialnym, musiała ona podejść do tego stołu. W trakcie ustalanie miejsca, w którym Pani Konserwator może usiąść (by mieć dostęp do komputera) przewodniczący Klima pozwolił sobie na prymitywne i seksistowskie żarty, iż Pani Konserwator może usiąść na jego kolanach. Te „żarty” wywołały rozbawienie w części sali zajmowanej przez kilku starszych radnych zasiadających w pierwszym rzędzie przed stołem prezydialnym. W tym momencie Prezydent Dominik Konieczny zareagował wypowiedzianym na głos stwierdzeniem, iż te żarty nie są śmieszne. Ja pozwoliłem sobie na stwierdzenie, że są one prymitywne. Obaj mieliśmy jednak wyłączone mikrofony, więc nasze uwagi mogły nie być słyszalne przy stole prezydialnym. Sytuacja ta była tak szokująca, że wytrąciła Panią Konserwator z równowagi i postawiła ją w poczuciu dyskomfortu. Zamiast należnego szacunku dla pełnionego urzędu i zajmowanego stanowiska doznała lekceważenia i wątpliwej jakości podśmiechiwania, a jako kobieta została potraktowana w sposób lekceważący i przedmiotowy. Zauważyłem, iż jest ona w stresie, mówi mniej składnie, niż podczas posiedzenia komisji oświaty dzień wcześniej, jest postawiona w sytuacji, która absolutnie nie może mieć miejsca w pracy żadnego urzędu i żadnego z organów samorządu.

W czasie omawiania prezentacji Pani Konserwator poprosiła mnie o omówienie jednego ze slajdów. Po mojej wypowiedzi została upomniane przez radnego Klimę, iż nie miała prawa przekazywać mi głosu, gdyż to on jako Przewodniczący Komisji decyduje o tym kto ma głos. Uwaga ta jest w oczywisty sposób bezpodstawna, gdyż każdy urzędnik wypowiada się na komisji w imieniu Prezydenta Miasta, przez co w oczywisty sposób może w każdej chwili oddać mu głos i poprosić o uzupełnienie jego wypowiedzi.

Po zakończonej prezentacji Pani Konserwator podziękowała za uwagę i wstała z krzesła chcąc wrócić na zajmowane wcześniej miejsce. Przewodniczący Klima poinformował ją, że ze względu na lepszy widok zza stołu prezydialnego powinna ona jednak zostać w tym miejscu, które zajmowała. Mając świadomość dyskomfortu, który przez cały czas omawiania prezentacji towarzyszył Pani Konserwator, po krótkiej naradzie z Wiceprezydentem Koniecznym powiedziałem głośno, iż proponuję jej, by na pytania radnych odpowiadała już ze swojego miejsca. Przewodniczący Klima zapytał mnie o powód. Nie chcąc dyskutować o drażliwej kwestii jego zachowania w momencie, gdy Pani Maria znajduje się wciąż w jego pobliżu – odpowiedziałem, iż to ja jestem jej przełożonym i to ja zezwalam jej na powrót na swoje miejsce. W tym momencie przewodniczący Klima odsunął swój fotel od stołu prezydialnego i fizycznie blokując możliwość wyjścia (przejścia na zajmowane miejsce) Pani Konserwator odparł, iż on jako Przewodniczący nie zgadza się na jej wyjście, gdyż to on ją zaprosił do stołu i to on jej podziękuje, gdy zadecyduje o zakończeniu dyskusji. Wtedy włączyłem mikrofon i poprosiłem Panią Marię o to by usiadła na swoim miejscu (i nie dyskutowała z przewodniczącym). Przewodniczący Klima, zwracając się do mnie per „radny” odebrał mi głos i wyłączył mikrofon. Pozwolił sobie także na poniżającą tak Panią Konserwator jak i mnie uwagę, iż Pani Maria „nie jest moją niewolnicą”. Do dyskusji włączył się radny Mirosław Lenk, który zasugerował, iż to Pani Konserwator powinna sama zdecydować, gdzie chce siedzieć. Pani Maria usłyszała uwagi o tym, iż jeśli mnie posłucha to znaczy, że jest niewiarygodnym urzędnikiem i nie nadaje się do swojej pracy, gdyż jest zależna od prezydenta, który będzie jej sugerował, co ma odpowiadać. Pani Olejarnik odpowiedziała, iż to ona wstała pierwsza (zanim ja pozwoliłem jej usiąść na swoim miejscu) co dowodzi, iż to ona podjęła decyzję o tym, iż chce siedzieć na swoim miejscu (a nie obok radnego Klimy). Krzyki Pana Klimy przerwała Pani radna Magdalena Kusy, która uświadomiła mu, iż w sytuacji, gdy proponuje Pani Konserwator siedzenie na swoich kolanach - jego szacunek do urzędnika jest wątpliwy, w związku z czym apeluje do niego o uszanowanie decyzji Pani Konserwator. Przewodniczący Klima kilkukrotnie wyłączał jej w trakcie wypowiedzi mikrofon i odbierał głos, po czym zarządził 5-cio minutową przerwę.

Kiedy po wznowieniu obrad udało mi się dojść do głosu, poinformowałem przewodniczącego, iż jego uwagi o siadaniu przez Panią Konserwator na kolanach uważam za niedopuszczalne, naganne i jako przełożony Pani Konserwator nie wyrażam na to zgody, a w proteście przeciw takiemu zachowaniu zezwoliłem jej na opuszczenie obrad i pójście do domu, samemu podejmując się dyskusji z radnymi. Przewodniczący w tonie lekceważycym zaistniałą sytuację zaczął tłumaczyć się, iż on jedynie odpowiedział na żarty innego z radnych (do czego przyznał się radny Henryk Mainusz), chodziło mu o to, by atmosfera była luźna, fajna i koleżeńska, a ja nie powinienem wprowadzać w obrady komisji nastroju siermiężnego. A poza tym radni nie są podlegli prezydentom, więc nie będą się nas bać, nie będą strachliwi i „jak będą chcieć coś powiedzieć w żartach, to se powiedzą”. Kontynuując dodał, że radni są grupą kolegów i przyjaciół i zaproponował, że skoro sobie zażartowali (a nam się to nie podoba), to wypłaci nam jakąś karę, pytając co ma nam kupić, bo on chętnie to zrobi żebyśmy „dostali coś na mikołaja”. Odparłem, iż jestem porażony tą ignorancją i tym, iż radny nie rozumie, że to nie nas (Prezydentów) należy przepraszać. Na to radny Klima – zwracając się do mnie per „Ty” stwierdził, że jak potrzebuję się wyciszyć, to mam iść do swojego gabinetu i wrócić za 10 minut. W tej sytuacji pozostało mi jedynie pogratulowanie obydwu starszym Panom żartującym sobie z młodszej urzędniczki „poczucia humoru”. Radny Klima odparł, że on z przewodniczącym Majnuszem (były przewodniczący Rady Miasta Racibórz) „są normalni” i im akurat władza nie odbiła do głowy. Taki sposób udawania, że „nic się nie stało” pojawiał się w czasie trwania komisji jeszcze kilkukrotnie.

Ze swojej strony pragnę dodać, iż Pani Maria Olejarnik poinformowała mnie w piątek, iż zamierza złożyć skargę na działanie przewodniczącego Klimy do Przewodniczącego Rady Miasta Racibórz. Poprosiłem, by stosowną notatkę służbową przekazała też do Prezydenta Miasta. W piątek rano, po przyjściu do pracy i zakończeniu pierwszego spotkania zwróciłem się do kierownika Biura Rady Miasta Pana Leszka Jureczki o zabezpieczenie nagrania z komisji, a także poprosiłem p.o. Wydziału Organizacyjnego p. Monikę Chojecką o opinię w sprawie uruchomienia stosownych procedur mających chronić pracowników Urzędu Miasta Racibórz przed nieuzasadnionymi atakami i uwagami o charakterze seksistowskim. Wiem także, iż Pani Maria Olejarnik nie została przeproszona ani przez radnego Klimę, ani też przez radnego Mainusza.

Oczekuję skierowania niniejszej skargi do odpowiedniej Komisji Rady Miasta Racibórz celem stwierdzenia czy działanie radnego Klimy nosi znamiona upokorzenia pani Olejarnik, znieważenia urzędu Prezydenta Miasta Racibórz i podjęcia decyzji, czy sprawa powinna trafić do instytucji zajmujących się naruszeniem równego traktowania kobiet i mężczyzn. W mojej ocenie ani piastowane stanowisko przewodniczącego komisji, ani zaawansowany wiek przewodniczącego nie uprawniają go do seksistowskich i prymitywnych uwag w stosunku do urzędniczki, która jest nie tylko urzędnikiem państwowym i przedstawicielem urzędu Prezydenta Miasta Racibórz, ale przede wszystkim kobietą, żoną i matką.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności25 maja 202220:10

Finał szarży golfem na nowej obwodnicy

Finał szarży golfem na nowej obwodnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Grupa 112 Racibórz, Czytelnik
Reklama
Aktualności26 maja 202212:02

Sobota na bulwarach. Godziny poszczególnych atrakcji

Sobota na bulwarach. Godziny poszczególnych atrakcji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

O 15.30 z rynku na lewobrzeżne bulwary przejdzie korowód bębniarzy. Po zmierzchu laserowe show nad Odrą.

red.
Reklama
Reklama
Sport25 maja 202220:49

Klasa okręgowa. Święta wojna dla Tworkowa [FOTO]

Klasa okręgowa. Święta wojna dla Tworkowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Nie od dziś wiadomo, że kluby z Krzyżanowic i Tworkowa nie darzą się przesadną sympatią. Dodatkowo, w ostatnim czasie pewne tarcia jeszcze bardziej się nasiliły. Środowe derby gminy Krzyżanowice, które rozegrano na boisku przy Dworcowej miały okazję pokazać, kto tak naprawdę wiedzie prym w gminie.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Aktualności26 maja 202212:14

Oferty na przebudowę dworca w Raciborzu droższe niż zakładano

Oferty na przebudowę dworca w Raciborzu droższe niż zakładano - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
23
Racibórz:

Chcąc rozstrzygnąć przetarg PKP będzie musiała zwiększyć budżet planowanej inwestycji, szacowanej na 24,74 mln zł brutto. Najtańsza oferta opiewa na ponad 30 mln zł. - Podjąłem działania, by zarząd PKP zwiększył budżet inwestycji - zapewnia wiceminister Michał Woś.

(waw)
Aktualności25 maja 202210:01

Zoo w Oborze do przebudowy, na drezyny małe szanse

Zoo w Oborze do przebudowy, na drezyny małe szanse - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
11
Racibórz:

Na forum komisji oświaty przedstawiono potrzeby i działania w roku 2022 w raciborskim Arboretum. Przedstawienia dokonała Elżbieta Skrzymowska, dyrektor jednostki z Obory. Po prezentacji doszło do dyskusji.

(greh)
Aktualności25 maja 202212:10

Remont Bema, Cecylii i Rodziewiczówny. Wykonawcy żądają większych kwot

Remont Bema, Cecylii i Rodziewiczówny. Wykonawcy żądają większych kwot - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
21
Racibórz:

Inflacja i wzrost cen materiałów budowlanych sprawiły, że wykonawcy przebudowy trzech dróg w Raciborzu żądają większych kwot wynagrodzenia, łącznie 250 tys. zł.

red., fot. z ul. Bema Rafał Ćwirta
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202210:44

Śląscy pogranicznicy z Raciborza świętowali 31. rocznicę powstania formacji

Śląscy pogranicznicy z Raciborza świętowali 31. rocznicę powstania formacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

25 maja funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego w Raciborzu uroczyście obchodzili 31. rocznicę powstania Straży Granicznej.

ŚOSG Racibórz
Aktualności26 maja 202209:32

Raport 998. Nieostrożność mieszkańców kosztowała 15 tys. złotych [FOTO]

Raport 998. Nieostrożność mieszkańców kosztowała 15 tys. złotych [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W trakcie minionej służby strażacy odnotowali pięć interwencji. Dwie z nich związane były ze środowymi opadami deszczu. Doszło także do pożaru piwnicy w Markowicach, w wyniku którego straty oszacowano na 15 tys. złotych. Sprawdź szczegóły.

red., fot. Samuel Markiewka
Reklama
Aktualności26 maja 202209:15

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na wydarzenie, 27 maja, zaprasza Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu. Patronem medialnym jest naszraciborz.pl. W naszej galerii zdjęcia z edycji 2020.

materiał partnera
Reklama
Reklama
Biznes25 maja 202209:45

Rafako pochwaliło się sporym wzrostem zysku

Rafako pochwaliło się sporym wzrostem zysku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Racibórz:

Największa raciborska spółka zanotowała w pierwszym kwartale skonsolidowany zysk netto w wysokości 28,7 mln zł wobec straty 4,3 mln zł w pierwszym kwartale 2021 r.

red.
Strony Partnerskie25 maja 202218:35

Młoda architektura Raciborza - PWSZ pokazała prace studentów i wręczyła dyplomy

Młoda architektura Raciborza - PWSZ pokazała prace studentów i wręczyła dyplomy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Spotkanie władz uczelni, kadry, studentów i absolwentów zorganizowano dziś w ogródku Browaru Rynek. Można tu obejrzeć prace poświęcone naszemu miastu.

red., fot. Jan Ptak
Reklama
Kultura i edukacja25 maja 202218:02

Wielkie świętowanie w Ekonomiku - powodów aż nadto...

Wielkie świętowanie w Ekonomiku - powodów aż nadto... - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

24 maja - po długiej i smutnej pandemicznej przerwie - w Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu odbyły się uroczyste obchody święta patronki szkoły Księżnej Eufemii Raciborskiej.

materiał nadesłany/ZSE
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja26 maja 202218:54

Kasprowicz z serca - koncert w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO]

Kasprowicz z serca - koncert w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na deskach sceny Raciborskiego Centrum Kultury, przy pełnej sali, odbył się koncert "Kasprowicz z serca". Wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Aktualności26 maja 202209:39

Pływadło, bitwy, wyścigi i Dni Raciborza [KALENDARIUM CZERWIEC]

Pływadło, bitwy, wyścigi i Dni Raciborza [KALENDARIUM CZERWIEC] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czerwcowym kalendarzu doroczne imprezy - Pływadło, Dni Raciborza oraz Festiwal Średniowieczny, ale nie tylko. Sprawdźcie co jeszcze się wydarzy

red.
Biznes25 maja 202215:14

Tokai COBEX stawia na ochronę środowiska

Tokai COBEX stawia na ochronę środowiska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
8
Racibórz:

- Instalacja ochrony środowiska na grafityzacji w Raciborzu opiera się na skutecznym trzystopniowym etapie oczyszczania gazów - zapewnia spółka.

materiał prasowy spółki
Reklama
Reklama
Aktualności25 maja 202221:48

Raciborski festiwal przedszkolaków - gala finałowa w RCK

Raciborski festiwal przedszkolaków - gala finałowa w RCK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na deskach sceny Raciborskiego Centrum Kultury przy ul. Chopina odbyły się gala finałowa - prezentacje artystyczne w ramach XII Mini Festiwalu Przedszkolaków oraz IV Przeglądu Małych Form Teatralnych. 

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Aktualności26 maja 202220:18

Przewodniczący Czerner do prezydenta: proszę o konkretach, a nie o imprezach i eventach!

Przewodniczący Czerner do prezydenta: proszę o konkretach, a nie o imprezach i eventach! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Przewodniczący Rady Miasta Marian Czerner ma nadzieję, że od przyszłej sesji w swoim sprawozdaniu prezydent Dariusz Polowy będzie mówił o swoich pracach, a nie imprezach i eventach, na które był zaproszony.

(waw)
Aktualności25 maja 202209:08

Raport 998. Strażacy dokonali eksmisji niebezpiecznych owadów

Raport 998. Strażacy dokonali eksmisji niebezpiecznych owadów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. pixabay.com/umsiedlungen
Aktualności25 maja 202211:15

Podwyżka stóp procentowych przydusiła finanse powiatu raciborskiego. Dług mocno w górę

Podwyżka stóp procentowych przydusiła finanse powiatu raciborskiego. Dług mocno w górę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
7
Racibórz:

Wzrost stawki WIBOR zwiększył nominalne zadłużenie powiatu raciborskiego o 4 mln zł! Na kolejnej sesji radni będą decydować o zwiększeniu wydatków na obsługę zadłużenia. - Niestety, kosztem innych zadań - przyznaje starosta Grzegorz Swoboda. 

(waw)
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności26 maja 202212:45

Druhowie z OSP Miedonia przesiądą się do mercedesa

Druhowie z OSP Miedonia przesiądą się do mercedesa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Pod koniec września do remizy OSP Racibórz Miedonia przyjedzie nowy średni wóz bojowy. Będzie to Mercedes Atego. Zastąpi ciężkiego jelcza, którego ochotnicy z tej dzielnicy przejęli od OSP Brzezie.

red., fot. bonex.pl
Reklama
Aktualności25 maja 202208:15

Od czerwca limity dorabiania na wcześniejszej emeryturze lub rencie w górę

Od czerwca limity dorabiania na wcześniejszej emeryturze lub rencie w górę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.05.2022
17 maja 202211:53

Nasz Racibórz 13.05.2022

Nasz Racibórz 06.05.2022
17 maja 202211:52

Nasz Racibórz 06.05.2022

Nasz Racibórz 22.04.2022
23 kwietnia 202210:50

Nasz Racibórz 22.04.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.