Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 grudnia 202109:49

Raport 998. Pożar altanki na Brzeziu [FOTO]

Raport 998. Pożar altanki na Brzeziu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie weekendowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP nie mogli narzekać na brak pracy. Odnotowano bowiem dziesięć interwencji. Działania prowadzono w Nędzy, Rzuchowie, Bieńkowicach oraz w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 3 grudnia 2021

O godzinie 7.53 rozpoczęły się działania związane z dalszymi poszukiwaniami zaginionej z końcem listopada starszej raciborzanki. Udział w piątkowej akcji brał jeden zastęp strażaków z Raciborza oraz zastęp z Bielska-Białej, wyposażony w drona z kamerą termowizyjną. Poszukiwania trwały przez ponad dziesięć godzin. Punktem zbornym dla służb była ulica Pomnikowa w Raciborzu.

Kolejne piątkowe zdarzenie miało miejsce o godzinie 14.53 na ulicy Opawskiej w Raciborzu. Doszło tam do potrącenia kobiety przez samochód osobowy. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP. Działania strażaków po dojeździe na miejsce polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozstawieniu parawanu oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej. Po dojeździe zespołu ratownictwa medycznego została przekazana pod opiekę załogi karetki pogotowia. Starty materialne w tym zdarzeniu oszacowane zostały na kwotę 100 złotych.

Sobota, 4 grudnia 2021

Pierwsze sobotnie zdarzenie odnotowano o godzinie 10.10 w Nędzy przy ulicy Jana Pawła II. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie mówiące o konieczności otwarcia mieszkania. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że drzwi są już otwarte. W związku z tym, że pod wskazanym adresem odbywała się kwarantanna domowa, strażacy weszli do lokalu po uprzednim założeniu ubrań zabezpieczających. W mieszkaniu znaleźli około 80-letniego leżącego mężczyznę. Był przytomny, jednak miał problemy z oddychaniem. Strażacy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a po dojeździe karetki pogotowia przekazali pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, który przetransportował mężczyznę do szpitala. Sprawdzono także atmosferę pod kątem obecności tlenku węgla. Zagrożenia jednak nie stwierdzono.

O godzinie 11.50 dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP pognały do Rzuchowa na ulicę Pszowską, skąd wpłynęło zgłoszenie o pożarze sadzy w przewodzie kominowym. Po dojeździe na miejsce przystąpiono do działań, które polegały na ugaszeniu pożaru przy pomocy lancy kominowej. Po ugaszeniu ognia sprawdzono przewód kominowy przy pomocy kamery termowizyjnej. Dokonano także kontroli atmosfery pod kątem obecności czadu w atmosferze.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 12.58 w Budziskach na ulicy Szkolnej. Doszło tam do zdarzenia drogowego, w wyniku którego samochód osobowy uderzył w ogrodzenie. Do akcji skierowano jeden zastęp strażaków. Ich działania polegały na zabezpieczeniu wycieków substancji ropopochodnych oraz usunięciu plam z jezdni.

Jak poinformował nadkom. Mirosław Szymański, oficer prasowy KPP Racibórz, zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Jego sprawcą był 62-letni mężczyzna kierujący peugeotem. Został ukarany mandatem karnym za nieprawidłowo wykonany manewr wymijania.

Ostatnie sobotnie zdarzenie miało miejsce o godzinie 17.19 na skrzyżowaniu Jana Pawła II-Opawska-Bogumińska w Raciborzu. Doszło tam do zderzenia dwóch pojazdów osobowych: VW passata i opla merivy. Do akcji skierowano dwa zastępy PSP. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, usunięciu plam substancji ropopochodnych z jezdni. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych. Straty materialne oszacowano na kwotę 35 000 złotych.

Niedziela, 5 grudnia 2021

Jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP pognały o godzinie 14.56 na teren ogródków działkowych znajdujących się przy ulicy Brzeskiej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła bowiem informacja o pożarze jednej z altan. Po dojeździe zastępów na miejsce przystąpiono do działań. Polegały one na ugaszeniu pożaru. Dokonano także kontroli obiektu przy pomocy kamery termowizyjnej. Wartość strat materialnych oszacowano na 30 000 złotych, z kolei wartość mienia uratowanego na 100 000 złotych. Przyczyną pojawienia się pożaru było prawdopodobnie zapalenie się drewnianych elementów w związku z wysoką temperaturą przewodu kominowego. Na szczęście nie odnotowano osób poszkodowanych.

Praktycznie w tym samym czasie, bo o godzinie 15.04 dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP prowadziły działania w Bieńkowicach przy ulicy Rzemieślniczej. Był to tak zwany izolowany przypadek medyczny. W związku z brakiem wolnej karetki pogotowia do pomocy ok. 60-letniemu mężczyźnie wysłano strażaków. Ci po dojeździe udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Konieczne było jednak wezwanie śmigłowca LPR. W związku z tym strażacy zabezpieczyli miejsce lądowania. Pomogli także w transporcie mężczyzny do śmigłowca, który przetransportował chorego do szpitala.

Ostatnie niedzielne zdarzenie odnotowano o godzinie 21.18. Dwa zastępy PSP pognały na ulicę Ogrodową w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o konieczności otwarcia mieszkania. Po dojeździe strażaków na miejsce okazało się, że mieszkająca w lokalu kobieta znajduje się pod innym adresem. W związku z tym zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Poniedziałek, 6 grudnia 2021

O godzinie 4.11 trzy zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP pognały na ulicę Rybnicką w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła bowiem informacja z systemu wykrywania pożarów z jednego z chronionych obiektów. Po sprawdzeniu miejsca zagrożenia nie stwierdzono, w związku z czym strażacy wrócili do bazy.

Autor: red., fot. OSP Brzezie, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności29 września 202212:35

Złote gody małżeńskie w gminie Rudnik [FOTO i WIDEO]

Złote gody małżeńskie w gminie Rudnik [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

Pięć par z gminy Rudnik świętuje w tym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego. Dziś w sali narad Urzędu Gminy małżonkowie-jubilaci odebrali medale przyznane im przez Prezydenta RP.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 września 202211:23

Zbadano szczątki Łokietka. Król po matce miał raciborskie korzenie

Zbadano szczątki Łokietka. Król po matce miał raciborskie korzenie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
onet.pl, fot. Projekt badań nieinwazyjnych pochówku Władysława Łokietka
Reklama
Reklama
Aktualności29 września 202209:40

Raport 998. Wyciek gazu przy Londzina. Co było przyczyną?

Raport 998. Wyciek gazu przy Londzina. Co było przyczyną?  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Aktualności29 września 202215:09

Bon turystyczny dłużej

Bon turystyczny dłużej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
ZUS Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego
Aktualności30 września 202210:10

Koncerty, spektakle, wystawy, zawody - październik w Raciborzu [KALENDARIUM]

Koncerty, spektakle, wystawy, zawody - październik w Raciborzu [KALENDARIUM] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

40-lecie Universe, Andrzej Sikorowski z córką, Wiatraki, ostrawscy filharmonicy, spektakl Goło i wesoło - to tylko niektóre atrakcje w październikowym kalendarium.

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Reklama
Aktualności30 września 202211:39

Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym - znamy najlepszych

Konkurs Wiedzy o Ruchu Drogowym - znamy najlepszych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Biblioteka Racibórz
Aktualności29 września 202209:29

RCK zaprasza na kurs tańca towarzyskiego

RCK zaprasza na kurs tańca towarzyskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
RCK, fot. pixabay.com/superzoukeiro
Reklama
Aktualności30 września 202213:41

Drezno, Wiedeń, Brno, Nikiszowiec a może Gdańsk? – zobacz najpiękniejsze Jarmarki Świąteczne!

Drezno, Wiedeń, Brno, Nikiszowiec a może Gdańsk? – zobacz najpiękniejsze Jarmarki Świąteczne! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wiedeń to absolutna klasyka jarmarków bożonarodzeniowych. Nikiszowiec jest za to bliżej i chwali się ciekawymi atrakcjami kulturalnymi i kulinarnymi. Brno jest stolicą regionu morawskiego. Drezno czaruje pięknem architektury, smakiem Christstollen i… ma najlepsze grzańce! Gdańsk cieszy się najpiękniejszym z jarmarków w Polsce, a jego największym atutem jest położenie nad morzem. 

materiał partnerski
Aktualności1 października 202219:34

Raciborski Hubertus. Parada i gonitwa [FOTO i WIDEO]

Raciborski Hubertus. Parada i gonitwa [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Drugi z trzech Hubertusów w powiecie raciborskim odbył się dziś w Raciborzu. Organizatorem była Huzarska Dolina Ludwika Gorczycy.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Aktualności30 września 202211:48

Czwartkowe spotkania w Muzeum coraz popularniejsze

Czwartkowe spotkania w Muzeum coraz popularniejsze - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Marek Krakowski/Muzeum w Raciborzu
Reklama
Aktualności1 października 202208:16

Dzień Seniora: Promyk słońca w Domu św. Notburgi

Dzień Seniora: Promyk słońca w Domu św. Notburgi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Sport30 września 202206:51

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport29 września 202205:46

Udany start Ewy Szymik podczas zawodów Jiu Jitsu w Banja Luce

Udany start Ewy Szymik podczas zawodów Jiu Jitsu w Banja Luce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Sparta Kuźnia Raciborska
Aktualności1 października 202215:46

Motorowe pożegnanie sezonu w Zabełkowie [FOTO i WIDEO]

Motorowe pożegnanie sezonu w Zabełkowie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Ford T rocznik 1913 z muzeum Forda w Będzinie był dziś ozdobą zlotu pojazdów zabytkowych w Zabełkowie. Wydarzenie zakończyło sezon na pograniczu.

red.
Reklama
Sport1 października 202214:43

W Chałupkach zagrają dla Mikołaja Kubali

W Chałupkach zagrają dla Mikołaja Kubali - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. (greh)
Aktualności1 października 202215:48

Memoriał szachowy im. Alfreda Chrobaka [FOTO i WIDEO]

Memoriał szachowy im. Alfreda Chrobaka [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Powiatowe Centrum Sportu gości dziś blisko stu szachistów – uczestników III Międzynarodowego Memoriału Szachowego im. Alfreda Chrobaka – OPEN.

red.
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.