Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 listopada 202012:19

Wymiana instalacji grzewczej. Nawet do 15 tys. złotych dofinansowania od firmy Tokai Cobex

Wymiana instalacji grzewczej. Nawet do 15 tys. złotych dofinansowania od firmy Tokai Cobex - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Nawet do 15 tys. zł dofinansowania do wymiany przydomowych kotłowni oferuje mieszkańcom Raciborza firma Tokai COBEX. O wsparcie mogą ubiegać się zarówno właściciele domów jak i mieszkań.

Jest wiele powodów dla których warto zdecydować się na wymianę przydomowej instalacji grzewczej. Najważniejsze z nich to względy ekologiczne, ekonomiczne a przede wszystkim zdrowotne. Stare piece emitują do atmosfery szkodliwe substancje, przyczyniając się do powstawania niebezpiecznego dla zdrowia smogu. Ich obsługa jest też zwykle kłopotliwa i uciążliwa dla domowników.

Warto też mieć na uwadze terminy wymiany pieców, określonych w ustawie antysmogowej, która zakłada m.in. do 1 stycznia 2022 r. wymianę kotłów eksploatowanych ponad 10 lat od daty produkcji lub nieposiadających tabliczki znamionowej (szczegóły w: Uchwała sejmiku nr V/36/1/2017, www.powietrze.slaskie.pl). Aby ułatwić podjęcie tej ważnej decyzji a przede wszystkim jej realizację, Tokai COBEX Polska oferuje mieszkańcom Raciborza wsparcie finansowe przy wymianie przydomowych kotłowni.

Wsparcie dla mieszkańców Raciborza i dbałość o środowisko

Grupa Tokai COBEX jest światowym liderem w produkcji katod, elektrod węglowych i wykładzin do wielkich pieców. Centrala Grupy mieści się w Wiesbaden, Niemcy. Tokai COBEX sp. z o.o. wchodząca w skład Grupy Tokai COBEX swoją siedzibę ma w Raciborzu (drugi zakład mieści się w Nowym Sączu), stad też swoje działania adresuje do mieszkańców Raciborza. Przedsiębiorstwo poważnie traktuje zobowiązania w zakresie ochrony środowiska i postanowiło udzielić wsparcia przy wymianie aż 350 instalacji spalania paliw stałych na instalacje gazowe lub takie, które gwarantują redukcję zanieczyszczeń pyłowo-gazowych do atmosfery.

- Środowisko to nie tylko jeden z naszych zasobów biznesowych, ale także miejsce, z którego wszystkie zasoby pochodzą i gdzie ostatecznie wracają. Gospodarka naturalna jest naszym cichym interesariu-szem. Jako przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie łączymy wysoką skuteczność i efektywność gospodarczą z szacunkiem dla naszych pracowników, klientów i kontrahentów a także społeczności lokalnej i środowiska naturalnego - mówi Andrzej Hotloś, Prezes Zarządu Tokai COBEX Polska.

- Polityka naszej firmy zakłada systematyczne podejście do kwestii zarządzania środowiskowego, tak aby móc reagować na dynamicznie zmieniające się wymagania w tym zakresie. Co więcej, działamy nie tylko w obszarze minimalizowania emisji zanieczyszczeń ale również zmniejszania hałasu. Dla przykładu, w Raciborzu takimi projektami są: wyciszenie instalacji sorpcji na wydziale prasowania, wyciszenie sprężarkowi centralnej, wyciszenie pomieszczeń transformatorów kalcynacji elektrycznej oraz wyciszenie kruszarni surowców - mówi Piotr Repeta, Kierownik Działu Inwestycji Tokai COBEX Polska, dodając jednocześnie, że działania na rzecz ochrony środowiska oraz inwestycje proekologiczne to dla firmy ważna część odpowiedzialności społecznej wobec pracowników oraz społeczności lokalnej. - Chcemy wspierać mieszkańców Raciborza w walce o lepsze i czystsze powietrze – dodaje przedstawiciel Tokai COBEX.

- Zgłasza się do nas wiele zainteresowanych osób, które chciałyby wymienić swoje źródła ciepła na gazowe, jednak nie posiadają przyłącza gazowego. Dlatego też nasza firma zwróciła się z oficjalnym pismem do Polskiej Spółki Gazowej – Oddział w Zabrzu, o priorytetowe potraktowanie planów rozbudowy przyłączy gazowych realizowanych na rzecz mieszkańców, którzy zakwalifikowali się do programu wsparcia i o przeprowadzenie prac w możliwie krótkim czasie, tj. do 30 kwietnia 2021 r. - dodaje P. Repeta.

Dla kogo dofinansowanie

Aby móc ubiegać się o dofinansowanie należy spełnić kilka istotnych wymogów - Osoba chcąca skorzystać z naszego wsparcia powinna być mieszkańcem Raciborza, posiadać prawo własności do nieruchomości, nie prowadzić działalności gospodarczej ani nie ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu PONE Racibórz. Oczywiście należy posiadać kocioł na paliwo stałe. Nie spełnienie któregoś z wyżej wymienionych kryteriów wyklucza z możliwości skorzystania z dofinansowania – mówi Piotr Repeta.

Ważne informacje dotyczące dofinansowania

Proces wymiany winien nastąpić do 30 kwietnia 2021 roku i zostać potwierdzony przez dokumenty z likwidacji starej instalacji i odbioru nowej instalacji grzewczej. Osoby zainteresowane proszone są o telefoniczne zgłaszanie się w terminie do 20 listopada 2020 roku do działu BHP i ochrona środowiska - tel. 885 859 780; 722 345 606.

O przyznaniu dofinansowania decyduje kolejność zgłoszeń. Na tę chwilę liczba podpisanych już umów wynosi 100. Dofinansowanie przyznawane będzie do wyczerpania środków; o przyznaniu dofinansowania decyduje firma Tokai COBEX. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu Kodeksu cywilnego.

Wsparcie finansowe obejmuje dopłaty do wysokości:

Wymiana w domu:
• zmiana na ogrzewanie gazowe: maksymalna kwota dofinansowania wynosi 13 000 PLN
• zmiana na ogrzewanie elektryczne lub podłączenie do miejskiego źródła ciepła: maksymalna kwota dofinansowania wynosi 15 000 PLN

Wymiana w mieszkaniu:
• zmiana na ogrzewanie gazowe: maksymalna kwota dofinansowania wynosi 8 000 PLN
• zmiana na ogrzewanie elektryczne lub podłączenie do miejskiego źródła ciepła: maksymalna kwota dofinansowania wynosi 11 000 PLN.

Szczegóły potrzebne do wniosku 

1.1. Nr księgi wieczystej
1.2. Nr działki
1.3. Imię i nazwisko właściciela lub właścicieli nieruchomości
1.4. Czy posiadają państwo piec węglowy ?
1.5. Czy jest prowadzona działalność gospodarcza ?
1.6. Czy posiadają Państwo przyłącze gazowe na posesji/ w budynku ?
1.7. Czy składali Państwo wniosek o dofinansowanie do UM ?
1.8. Powierzchnia mieszkalna domu
1.9. Rok budowy
1.10. Wysokość pomieszczeń mieszkalnych
1.11. Dane osoby do kontaktu: imię, nazwisko, adres zamieszkania, nr tel. adres e-mail
1.12. Zdjęcia pieca węglowego oraz zdjęcie tabliczki znamionowej jeśli taka jest

Autor: Materiał prasowy, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności20 marca 202311:52

Odszedł Gerard Hiltawski z Nędzy

Odszedł Gerard Hiltawski z Nędzy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
źródło: Cech Rzemiosł Różnych
Aktualności20 marca 202313:36

Śmigłowiec LPR lądował na Mysłowickiej

Śmigłowiec LPR lądował na Mysłowickiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. grupa 112Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności20 marca 202310:38

Honda z yamahą zderzyły się w Krzyżanowicach

Honda z yamahą zderzyły się w Krzyżanowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
fot. Grupa 112, J. Tlon
Aktualności20 marca 202311:39

Raport 998. Strażacy dwukrotnie wezwani na Odrę

Raport 998. Strażacy dwukrotnie wezwani na Odrę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe, arch. KP PSP Racibórz
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności21 marca 202309:08

Seat uderzył w budynek w Lekartowie [FOTO]

Seat uderzył w budynek w Lekartowie [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KPP Racibórz
Reklama
Sport19 marca 202321:21

Brzydkie derby przy Dworcowej. Krzyżanowice uratowały jeden punkt [FOTO]

Brzydkie derby przy Dworcowej. Krzyżanowice uratowały jeden punkt [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Na boisku przy Dworcowej w Krzyżanowicach doszło do starcia miejscowego LKS z sąsiadem zza miedzy, czyli LKS Tworków. Potyczki między tymi zespołami zawsze urastają do rangi świętej wojny. Czy podobnie było i tym razem?

(greh)
Aktualności20 marca 202307:01

55 kilometrów dla Jezusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Raciborza

55 kilometrów dla Jezusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany, fot. arch. portalu
Aktualności20 marca 202311:15

Raport 998. Podpalenia od Dolędzina do Makowa [FOTO]

Raport 998. Podpalenia od Dolędzina do Makowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. OSP Pawłów, OSP Strzybnik
Reklama
Reklama
Sport19 marca 202317:12

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

AKTUALIZACJA. Wielu sportowych emocji doświadczyli kibice w trakcie mijającego weekendu. Postarali się o nie piłkarze od IV ligi do B klasy. Grały trakże siatkarki Krzanowic, amatorzy w RLPS oraz piłkarki ręczne pietrowickiego Startu. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności19 marca 202315:36

Raciborskie obchody 90. rocznicy sakry biskupiej ks. Józefa Gawliny [FOTO i WIDEO]

Raciborskie obchody 90. rocznicy sakry biskupiej ks. Józefa Gawliny [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Były metropolita górnośląski, abp senior Damian Zimoń odprawił dziś, 19.03., Mszę św. w kościele farnym w intencji śp. Biskupa Polowego Wojska Polskiego, gen. dyw. abp. Józefa Gawliny, syna ziemi raciborskiej.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Strony Partnerskie20 marca 202310:33

Tanie loty - jak je znaleźć?

Tanie loty - jak je znaleźć? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Aktualności19 marca 202310:13

Skarby raciborskich lasów. Miodek z igliwia

Skarby raciborskich lasów. Miodek z igliwia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnera/Karina Rudzka, Maciej Pawłowski - RDLP w Warszawie
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 10.03.2023
16 marca 202319:50

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 10.03.2023
10 marca 202308:25

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 03.03.2023
10 marca 202308:24

Nasz Racibórz 03.03.2023

Nasz Racibórz 24.02.2023
23 lutego 202320:20

Nasz Racibórz 24.02.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.