Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 kwietnia 202411:42

Dariusz Polowy - da się skutecznie rządzić niezależnie od większości w Radzie Miasta

Dariusz Polowy - da się skutecznie rządzić niezależnie od większości w Radzie Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Wzajemne pilnowanie się Rady Miasta i Prezydenta oraz przekonywanie do najlepszych rozwiązań to kwintesencja demokracji i kontroli.

Da się skutecznie rządzić, bez większości w Radzie Miasta. Raciborzanom próbuje się narzucić narrację, że prezydent bez większości w Radzie Miasta będzie miał gorszą sytuację do rządzenia. Jest to teza nonsensowna i nie poparta żadnymi dowodami. Rzeczywistość jej przeczy. Wręcz odwrotnie - jest to kwintesencja demokracji i wzajemnego patrzenia sobie na ręce. Sytuacja, w której prezydent miasta nie posiada większości radnych, zmusza go do intensywnej pracy i przedstawiania najlepszych i potrzebnych projektów, które są dopracowane do perfekcji i uwzględniają pomysły i oczekiwania całej rady, a nie tylko swoich, sterowalnych radnych.

Z pewnością zauważyli Państwo, że najwięcej inwestycji, imprez i projektów przeprowadziliśmy w ciągu ostatnich 3 lat, czyli dokładnie od momentu, kiedy zacząłem działać nie posiadając większości radnych w Radzie Miasta. Nasza współpraca była emocjonująca, często się spieraliśmy, ale ostatecznie Rada Miasta poparła prawie wszystkie moje pomysły, co umożliwiło realizację mojego programu wyborczego w 82%. Wyjątkiem jest budowa lodowiska, przy czym główne osoby, które hamowały tę inwestycję są dzisiaj poza Radą, co oznacza, że z pewnością nasze lodowisko uda się dokończyć wspólnie z nowym składem rady. Nowe przedszkole, nowy żłobek, remonty wielu dróg, rozbudowa H2Ostróg, Rodzinny Ogród Rozrywki, dwie tężnie, winda w Urzędzie Miasta, Urban Lab na dworcu PKP - choć budziły emocje, zyskiwały w końcu poparcie większości. Tego wymagał interes społeczny, a to jemu przecież mają służyć decyzje radnych!

Sytuacja, w której prezydent nie posiada większości w Radzie Miasta jest czymś zupełnie normalnym. Przykładem może być Wodzisław Śląski, gdzie prezydent od wielu lat działa bez posiadania tzw. „większości”. No i Rybnik - czy przestał się rozwijać, gdy władze sprawowała w nim Platforma Obywatelska, choć rząd tworzyło Prawo i Sprawiedliwość? Nie, bo dobre projekty są realizowane bez względu na barwy polityczne.

Wszyscy Państwo doskonale pamiętają lata 2006-2018, kiedy prezydent Mirosław Lenk, miał swoją Radę Miasta. Do tego władzę w kraju sprawowała sprzyjająca im Platforma Obywatelska. Co z tego wynikało? Jak wyglądały inwestycje? Czy powstała choć jedna nowa jednostka oświatowa? Czy powstał nowy park? Czy wprowadzono bezpłatną komunikację? Dlaczego usługi komunalne były jedne z najdroższych w regionie? Wszyscy świetnie pamiętamy ten zastój, marazm i tak zwane „nie da się”.

Szanowni Państwo! 21 kwietnia bardzo ważne wybory. Zdecydujemy, czy Racibórz pójdzie w stronę dalszego intensywnego inwestowania i budowy życia społeczno-kulturalnego, czy cofnie się do rządów układu sprzed 2018 roku. Jeżeli zauważają Państwo zmiany, jakie przeprowadziliśmy w naszym mieście w czasie ostatnich 5 lat i nie chcecie powrotu do tego, co pamiętamy z poprzedniego 20-lecia – postawcie na dalszy, stabilny, pewny i przewidywalny rozwój miasta. Znacie mnie Państwo, znacie moje wady i zalety. Pewnie wiele można mi zarzucić, ale jestem gospodarzem z krwi i kości i gwarantuję, że Racibórz podczas mojej prezydentury jest i będzie miastem, w którym „Da Się” nie jest ideą, ale rzeczywistością. Jestem sprawdzony w działaniu.

Zapraszam Państwa na II turę wyborów w niedzielę 21 kwietnia. Zabierzcie ze sobą i przekonajcie tych, którzy nie brali udziału w I turze!

Dariusz Polowy, Prezydent Miasta Racibórz

Autor: materiał zlecony i finansowany przez KWW Dariusz Polowy - Silny Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności18 maja 202412:25

Targ staroci i bazarek rzeczy używanych, który ma być teraz co miesiąc [FOTO i WIDEO]

Targ staroci i bazarek rzeczy używanych, który ma być teraz co miesiąc [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Organizatorka bazarku, Joanna Turkiewicz, zapowiada, że przy sprzyjającej pogodzie będzie stale towarzyszył comiesięcznemu targowi staroci.

red.
Aktualności17 maja 202413:21

Strażacka akcja na raciborskim zamku

Strażacka akcja na raciborskim zamku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Reklama
Reklama
Aktualności17 maja 202409:00

PTTK zaprasza na wyprawę. Cel to Orlica i Jagodna

PTTK zaprasza na wyprawę. Cel to Orlica i Jagodna - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe arch. PTTK
Reklama
Aktualności18 maja 202412:16

III Dni Dulcissimiańskie. Mistyczka z Raciborza Brzezia bliższa wiernym

III Dni Dulcissimiańskie. Mistyczka z Raciborza Brzezia bliższa wiernym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Wydarzenie rozpisano na trzy dni, 17-19 maja. Przygotowano wykłady, panel dyskusyjny, wspólne Eucharystie i uwielbienie, ale nie zabraknie też poczęstunków i pikniku rodzinnego. – Serdecznie zapraszam do wspólnego poznawania tej niezwykłej postaci – mówi s. Małgorzata Cur ze zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej. Dni na żywo relacjonuje EWTN.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności18 maja 202421:18

Huk, muzyka baśniowych światów i archeolożka Egipcjanka. Noc w raciborskim Muzeum

Huk, muzyka baśniowych światów i archeolożka Egipcjanka. Noc w raciborskim Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Placówka z ul. Chopina i Gimnazjalnej przygotowała dziś, 18.05., sporo atrakcju, a jej progi przekroczył tłum zwiedzających. Bracia kurkowi tradycyjnie zaczęli od trzech armatnich wystrzałów.

(waw)
Reklama
Sport17 maja 202407:27

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.