Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 kwietnia 202416:24

Była prezydent Warszawy zajęła stanowisko w sprawie Jacka Wojciechowicza

Była prezydent Warszawy zajęła stanowisko w sprawie Jacka Wojciechowicza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Hanna Gronkiewicz-Waltz, była prezes Narodowego Banku Polskiego a w latach 2006–2018, udzieliła poparcia Jackowi Wojciechowiczowi. Ten odniósł się dziś, 16.04., na konferencji prasowej do „niezliczonych kłamstw i teorii z księżyca” przytaczanych na jego temat.

Hanna Gronkiewicz-Waltz: Szanowni raciborzanie, Jacek Wojciechowicz przez 10 lat był moim zastępcą, to doświadczony samorządowiec, potrafi rozwiązywać najtrudniejsze problemy, będzie świetnym i skutecznym prezydentem miasta Raciborza

- Z jednej strony mówi się, że 30 lat mnie tu nie było, z drugiej, że tworzę układ. Że jako prezydent będę mieszkał w Warszawie – mówił Wojciechowicz. Kandydat na prezydent urodził się w Raciborzu, skończył II LO i prawo na Uniwersytecie Śląskim, w latach 1990-1994 był wiceprezydentem Raciborza, potem samorządowcem w stolicy i posłem. Teraz zapowiedział powrót. Zaprzeczył pogłoskom, że mieszka w hotelu. – Wynajmuję mieszkanie przy Matejki – dodał. – Miastem nie da się zarządzać zdalnie, z innego miasta. To nierealne. Kto twierdzi inaczej, kłamie. Nie ma zielonego pojęcia o czym mów – przekonywał.

Wojciechowicz stanął na stanowisku, że gdyby rzeczywiście miał na sumieniu udział w aferach, to przez ostatnie 8 lat rządów PiS na pewno by za nie odpowiedział. – Nie byłem nawet wzywany na przesłuchanie – zapewnił.

W odniesieniu do afery reprywatyzacyjnej w Warszawie poinformował, że warszawski aktywista Jan Śpiewak, który powiązał Wojciechowicza z tymi wydarzeniami, przegrał proces z obecnym raciborskim kandydatem na prezydenta. - Cała ta sytuacja polegała na tym, że znalazła się fantastyczna okazja, żeby mnie z tym połączyć. A ci, którzy ją znaleźli, to ludzie, którym zależało na tym, by mnie wyeliminować z polityki. To byli właśnie ludzie pokroju Śpiewaka, będącego tego typu osobą, z którą każdy przyzwoity człowiek wolałby mieć jak najmniej wspólnego. Najlepiej świadczy o nim liczba procesów i chlapania, co ślina na język przyniesie, na prawo i lewo, bez zastanawiania się, jakie to ma konsekwencje nie tylko prawne, ale także dla tych opluwanych ludzi. Do posługiwania się kłamstwem trzeba mieć jakieś określone cechy charakteru, które predestynują człowieka, żeby się tak zachowywać - mówił Jacek Wojciechowicz dla onet.pl. Czytaj: Jan Śpiewak musi przeprosić byłego wiceprezydenta Warszawy. Uprawomocnił się wyrok

Wypowiedzi Śpiewaka udostępnia z kolei na swoim profilu facebook.com Dariusz Polowy.

Pytany o odwołanie z funkcji wiceprezydenta Warszawy, oświadczył, że był to „efekt politycznych nacisków” ówczesnego przewodniczącego PO (był nim Grzegorz Schetyna).

Wojciechowicz zaprosił Dariusza Polowego do Warszawy, zapowiadając, że kupi mu bilet na Pendolino i pokaże inwestycje, które są jego dziełem, a nie wizualizacje, którymi szczyci się prezydent Raciborza.

- Moje stosunki z kolegami z PO są dobre – zapewnił, czego dowodem ma być poparcie byłej prezydent Warszawy, jak przekonywał Wojciechowicz, żywo interesującej się wyborami w Raciborzu.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 maja 202411:32

Raport 998. Makabryczne odkrycie na terenie byłego Polmosu

Raport 998. Makabryczne odkrycie na terenie byłego Polmosu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności20 maja 202414:35

Błoto na jezdniach i zalana piwnica restauracji. Strażacka walka ze skutkami nawałnicy

Błoto na jezdniach i zalana piwnica restauracji. Strażacka walka ze skutkami nawałnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwanaście interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnicy, jaka przetoczyła się wczoraj, 19.05., na powiatem raciborskim odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP.

red., fot. OSP Strzybnik, (greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 maja 202400:03

Gwizdek powędrował na półkę. Zdzisław Matysiak zakończył sędziowską karierę

Gwizdek powędrował na półkę. Zdzisław Matysiak zakończył sędziowską karierę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Zdzisława Matysiaka (na zdj. z pucharem) kojarzy z pewnością wielu lokalnych piłkarzy, zarówno tych starszych jak i nieco młodszych. Doświadczony arbiter prowadził bowiem przez wiele lat spotkania na boiskach w regionie. Niestety, pana Zdzisława nie zobaczymy już na boisku w roli rozjemcy. W niedzielę, 19 maja zakończył sędziowską karierę.

(greh)
Aktualności20 maja 202411:26

Pozostawiona świeczka przyczyną pożaru w Łęgu

Pozostawiona świeczka przyczyną pożaru w Łęgu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna w Nędzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.