Reklama

Najnowsze wiadomości

Sport30 kwietnia 202218:11

Unia zwycięska. Zła passa Tworkowa trwa [FOTO]

Unia zwycięska. Zła passa Tworkowa trwa [FOTO]  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W sobotę, 30 kwietnia, na boisku Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu przy ulicy Zamkowej doszło do starcia lidera, czyli Unii Racibórz z ekipą LKS 05 Tworków. Gracze gości plasowali się na piątym miejscu, do swego sobotniego oponenta tracili sześć punktów.

Wiadomym było, że nawet w przypadku wygranej, ekipa Tworkowa nie dogoni Unii. Gospodarze musieli jednak mieć się na baczności, gdyż ewentualna porażka oraz wygrana Fortecy Świerklany spowodowałaby stopnienie przewagi nad goniącymi raciborzan zespołami do zaledwie jednego oczka.

Gospodarze od początku spotkania zastosowali atak pozycyjny. Piłka wędrowała od jednego unity do drugiego, w końcu trafiając na wolne pole, gdzie dopadł do niej jeden z unitów. Zawodnik zdecydował się na strzał na dalszy słupek, jednakże jego uderzenie było niecelne. Była to dopiero druga minuta spotkania. Odpowiedź Tworkowa mogła być natychmiastowa. W 4 minucie przypuścił atak prawą flanką, Krzysztof Cerkowniak wszedł w pole karne, zagrał do Kamila Koczora, a strzał tego drugiego po rykoszecie od gracza Unii opuścił pole gry. Podyktowany rzut rożny ponownie przyniósł zagrożenie dla bramki raciborzan. Piłka trafiła na głowę Mateusza Kocota, ale jego uderzenie poszybowało ponad poprzeczką. Wynik wciąż więc brzmiał 0:0.

W kolejnych minutach częściej przy piłce przebywała drużyna gospodarzy. W 12 minucie przewaga ta mogła zostać udokumentowana golem. I choć sytuacja była stuprocentowa, to starania unitów zniweczyła pozycja spalona ich zawodnika. Po tej okazji gospodarzy swą sytuację stworzył także zespół gości. Także i w tym przypadku obyło się bez trafienia.

Co się odwlecze to nie uciecze. Powiedzenie to potwierdziło się w 19 minucie. Właśnie wtedy goście wyprowadzili szybką akcję, którą strzałem i zdobyciem gola zakończył Krzysztof Cerkowniak. Oznaczało to, że niżej notowany Tworków objął prowadzenie w starciu z liderem klasy okręgowej. Od tej pory to ekipa Adama Jachimowicza zdawała się przejmować inicjatywę. Po początkowym entuzjazmie Unii pozostało jedynie wspomnienie.

Nadzieję gospodarzom przywrócił w 31 minucie Kamil Duda. Piłka po dośrodkowaniu z rzutu rożnego trafiła wprost na głowę nominalnego obrońcy Unii, a ten bez większego problemu posłał ją do siatki doprowadzając do wyrównania. Warto zaznaczyć, że chwilę wcześniej dobrą okazję miał Marcin Oślizlok, ale strzał został obroniony przez bramkarza Tworkowa.

Wyrównanie ponownie dodało animuszu gospodarzom. Choć tempo spotkania, jak na starcie zespołów z czołówki tabeli nie porywało, to Unia była konsekwentna w budowaniu ataku pozycyjnego. W 41 minucie, przed szansą na zdobycie gola stanął Fabian Kaczor. Niestety dla gospodarzy, jego uderzenie poszybowało po niewłaściwej stronie słupka. To nie był jednak koniec sytuacji w sobotnim meczu. W samej końcówce pierwszej połowy doszło do faulu na Patryku Monecie, graczu Unii. Sędzia podyktował rzut wolny. Miejsce było wprost idealne dla Dawida Plizgi. Właśnie ten gracz oddał strzał. Gdy wszyscy, łącznie z bramkarzem Tworkowa sadzili, że już po ptokach, na ratunek przyszło spojenie słupka z poprzeczką. Natychmiast po tej sytuacji sędzia zakończył pierwszą połowę tego raczej marnego widowiska.

W początkowych minutach meczu oba zespoły stworzyły dogodne sytuacje. Najbliżej zdobycia gola był w 56 minucie Marcin Oślizlok, gracz Unii. Niestety, jego strzał trafił w słupek. Chwilę później kolejny groźny atak wyprowadzili unici. Dośrodkowanie Dawida Plizgi przeciął Fabian Kaczor, ale i w tym przypadku wynik nie zmienił się. Unici nie rezygnowali, wyprowadzając kolejne ataki. Żaden z nich nie zakończył się jednak zdobyciem gola.

Wraz z upływem kolejnych minut spotkanie zdecydowanie przyspieszyło. Raz przy piłce byli miejscowi, by po chwili piłka została przejęta przez gości. Mimo starań obu ekip gole nie padały, przez co rezultat spotkania wciąż brzmiał 1:1.

69 minuta spotkania. Faul Piotra Złotego w polu karnym Tworkowa. Arbiter bez zawahania wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Tworkowa. Futbolówkę ustawił Marcin Oślizlok, który w tym meczu już dwukrotnie stawał przed szansą na zdobycie gola, jednak dotąd nie miał szczęścia. Tym razem było jednak inaczej. Choć bramkarz Tworkowa wyczuł intencje strzelca, piłka zatrzepotała w siatce. Dzięki temu Unia wyszła na prowadzenie 2:1.

To nie był jednak koniec sobotniego strzelania przy Zamkowej. Na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry atak lewą flanką wyprowadził Fabian Kaczor. Zagrał na środek pola karnego, gdzie znajdował się wprowadzony kilka minut wcześniej Zaza Sabiaschvili. Gracz Unii posłał piłkę pomiędzy nogami zawodnika Tworkowa, umieszczając ją dodatkowo w siatce i podwyższając prowadzenie Unii na 3:1.

Strata trzeciego gola całkowicie zdeprymowała ekipę gości. Z kolei Unia, choć w drugiej połowie zagrała nieco lepiej niż w pierwszej, to i tak nie forsowała zbytnio tempa. Ogólnie, choć w spotkaniu tym padły cztery gole, to jego tempo należało raczej do gatunku spacerowych.

Unia Racibórz sp.z.o.o - LKS 05 Tworków 3:1 (1:1)

0:1 Krzysztof Cerkowniak
1:1 Kamil Duda
2:1 Marcin Oślizlok (k)
3:1 Zaza Sabiaschvili

Autor: (greh), gpiszczan@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności25 maja 202220:10

Finał szarży golfem na nowej obwodnicy

Finał szarży golfem na nowej obwodnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Grupa 112 Racibórz, Czytelnik
Reklama
Aktualności26 maja 202212:02

Sobota na bulwarach. Godziny poszczególnych atrakcji

Sobota na bulwarach. Godziny poszczególnych atrakcji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
8
Racibórz:

O 15.30 z rynku na lewobrzeżne bulwary przejdzie korowód bębniarzy. Po zmierzchu laserowe show nad Odrą.

red.
Reklama
Reklama
Sport25 maja 202220:49

Klasa okręgowa. Święta wojna dla Tworkowa [FOTO]

Klasa okręgowa. Święta wojna dla Tworkowa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzyżanowice:

Nie od dziś wiadomo, że kluby z Krzyżanowic i Tworkowa nie darzą się przesadną sympatią. Dodatkowo, w ostatnim czasie pewne tarcia jeszcze bardziej się nasiliły. Środowe derby gminy Krzyżanowice, które rozegrano na boisku przy Dworcowej miały okazję pokazać, kto tak naprawdę wiedzie prym w gminie.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Aktualności26 maja 202212:14

Oferty na przebudowę dworca w Raciborzu droższe niż zakładano

Oferty na przebudowę dworca w Raciborzu droższe niż zakładano - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
24
Racibórz:

Chcąc rozstrzygnąć przetarg PKP będzie musiała zwiększyć budżet planowanej inwestycji, szacowanej na 24,74 mln zł brutto. Najtańsza oferta opiewa na ponad 30 mln zł. - Podjąłem działania, by zarząd PKP zwiększył budżet inwestycji - zapewnia wiceminister Michał Woś.

(waw)
Aktualności25 maja 202210:01

Zoo w Oborze do przebudowy, na drezyny małe szanse

Zoo w Oborze do przebudowy, na drezyny małe szanse - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Na forum komisji oświaty przedstawiono potrzeby i działania w roku 2022 w raciborskim Arboretum. Przedstawienia dokonała Elżbieta Skrzymowska, dyrektor jednostki z Obory. Po prezentacji doszło do dyskusji.

(greh)
Aktualności26 maja 202210:44

Śląscy pogranicznicy z Raciborza świętowali 31. rocznicę powstania formacji

Śląscy pogranicznicy z Raciborza świętowali 31. rocznicę powstania formacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

25 maja funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego w Raciborzu uroczyście obchodzili 31. rocznicę powstania Straży Granicznej.

ŚOSG Racibórz
Reklama
Reklama
Aktualności25 maja 202212:10

Remont Bema, Cecylii i Rodziewiczówny. Wykonawcy żądają większych kwot

Remont Bema, Cecylii i Rodziewiczówny. Wykonawcy żądają większych kwot - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
22
Racibórz:

Inflacja i wzrost cen materiałów budowlanych sprawiły, że wykonawcy przebudowy trzech dróg w Raciborzu żądają większych kwot wynagrodzenia, łącznie 250 tys. zł.

red., fot. z ul. Bema Rafał Ćwirta
Aktualności27 maja 202208:25

Unibep SA otworzył biuro w Raciborzu

Unibep SA otworzył biuro w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Unibep S.A. - jeden z największych generalnych wykonawców w kraju - świętowała wczoraj oficjalne otwarcie biura w Raciborzu. W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu prezesów firm, które już dziś współpracują z Unibep S.A. Była to dobra okazja do szerszego przedstawienia oferty spółki oraz do wymiany doświadczeń związanych z budownictwem energetyczno-przemysłowym. 


 

 

Unibep SA
Reklama
Aktualności27 maja 202213:20

Cisi aniołowe drugiego człowieka. Dzień Strażaka na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO]

Cisi aniołowe drugiego człowieka. Dzień Strażaka na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

O godzinie 10.00 w zamkowej kaplicy św. Tomasza Becketa została odprawiona została Msza Święta w intencji pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, ich rodzin oraz emerytów. Po Mszy św., na zamkowym dziedzińcu odbył się uroczysty apel.

red., fot. (greh), Katarzyna Kubik, wideo: (greh)
Aktualności26 maja 202209:32

Raport 998. Nieostrożność mieszkańców kosztowała 15 tys. złotych [FOTO]

Raport 998. Nieostrożność mieszkańców kosztowała 15 tys. złotych [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W trakcie minionej służby strażacy odnotowali pięć interwencji. Dwie z nich związane były ze środowymi opadami deszczu. Doszło także do pożaru piwnicy w Markowicach, w wyniku którego straty oszacowano na 15 tys. złotych. Sprawdź szczegóły.

red., fot. Samuel Markiewka
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202209:15

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na wydarzenie, 27 maja, zaprasza Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu. Patronem medialnym jest naszraciborz.pl. W naszej galerii zdjęcia z edycji 2020.

materiał partnera
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202212:08

Nowoczesna wyznaczyła nowe terminy walnego zgromadzenia członków

Nowoczesna wyznaczyła nowe terminy walnego zgromadzenia członków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
11
Racibórz:

Formalne zniesienie epidemii otworzyło drogę do walnego zgromadzenia członków.

red.
Biznes25 maja 202209:45

Rafako pochwaliło się sporym wzrostem zysku

Rafako pochwaliło się sporym wzrostem zysku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Racibórz:

Największa raciborska spółka zanotowała w pierwszym kwartale skonsolidowany zysk netto w wysokości 28,7 mln zł wobec straty 4,3 mln zł w pierwszym kwartale 2021 r.

red.
Reklama
Aktualności27 maja 202205:16

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Aktualności26 maja 202209:39

Pływadło, bitwy, wyścigi i Dni Raciborza [KALENDARIUM CZERWIEC]

Pływadło, bitwy, wyścigi i Dni Raciborza [KALENDARIUM CZERWIEC] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

W czerwcowym kalendarzu doroczne imprezy - Pływadło, Dni Raciborza oraz Festiwal Średniowieczny, ale nie tylko. Sprawdźcie co jeszcze się wydarzy

red.
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202208:00

Grupa przestępcza oszukała bank na 2,5 mln zł

Grupa przestępcza oszukała bank na 2,5 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na trop przestępczej działalności w 2015 roku wpadli policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Katowicach. Sprawa dotyczy naszego regionu. Trafiła na wokandę rybnickiego Sądu Okręgowego.

KWP Katowice
Aktualności26 maja 202220:18

Przewodniczący Czerner do prezydenta: proszę o konkretach, a nie o imprezach i eventach!

Przewodniczący Czerner do prezydenta: proszę o konkretach, a nie o imprezach i eventach! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Przewodniczący Rady Miasta Marian Czerner ma nadzieję, że od przyszłej sesji w swoim sprawozdaniu prezydent Dariusz Polowy będzie mówił o swoich pracach, a nie imprezach i eventach, na które był zaproszony.

(waw)
Reklama
Kultura i edukacja26 maja 202218:54

Kasprowicz z serca - koncert w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO]

Kasprowicz z serca - koncert w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na deskach sceny Raciborskiego Centrum Kultury, przy pełnej sali, odbył się koncert "Kasprowicz z serca". Wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu.

fot. Katarzyna Kubik
Strony Partnerskie25 maja 202218:35

Młoda architektura Raciborza - PWSZ pokazała prace studentów i wręczyła dyplomy

Młoda architektura Raciborza - PWSZ pokazała prace studentów i wręczyła dyplomy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Spotkanie władz uczelni, kadry, studentów i absolwentów zorganizowano dziś w ogródku Browaru Rynek. Można tu obejrzeć prace poświęcone naszemu miastu.

red., fot. Jan Ptak
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Kultura i edukacja25 maja 202218:02

Wielkie świętowanie w Ekonomiku - powodów aż nadto...

Wielkie świętowanie w Ekonomiku - powodów aż nadto... - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

24 maja - po długiej i smutnej pandemicznej przerwie - w Technikum nr 1 w Zespole Szkół Ekonomicznych w Raciborzu odbyły się uroczyste obchody święta patronki szkoły Księżnej Eufemii Raciborskiej.

materiał nadesłany/ZSE
Reklama
Aktualności26 maja 202212:45

Druhowie z OSP Miedonia przesiądą się do mercedesa

Druhowie z OSP Miedonia przesiądą się do mercedesa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Pod koniec września do remizy OSP Racibórz Miedonia przyjedzie nowy średni wóz bojowy. Będzie to Mercedes Atego. Zastąpi ciężkiego jelcza, którego ochotnicy z tej dzielnicy przejęli od OSP Brzezie.

red., fot. bonex.pl
Biznes25 maja 202215:14

Tokai COBEX stawia na ochronę środowiska

Tokai COBEX stawia na ochronę środowiska - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
9
Racibórz:

- Instalacja ochrony środowiska na grafityzacji w Raciborzu opiera się na skutecznym trzystopniowym etapie oczyszczania gazów - zapewnia spółka.

materiał prasowy spółki
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.05.2022
17 maja 202211:53

Nasz Racibórz 13.05.2022

Nasz Racibórz 06.05.2022
17 maja 202211:52

Nasz Racibórz 06.05.2022

Nasz Racibórz 22.04.2022
23 kwietnia 202210:50

Nasz Racibórz 22.04.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.