Stadion przy ulicy Srebrnej w Raciborzu ponownie stał się areną piłkarskich zmagań młodych zawodników z Polski i zagranicy. W sobotnie przedpołudnie oraz wczesne godziny popołudniowe rozegrano trzeci turniej w ramach V4Cup o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza Jacka Wojciechowicza. W zawodach udział wzięło szesnaście drużyn, które przez wiele godzin rywalizowały o końcowy triumf.
Na Stadionie Unii Racibórz odbyła się kolejna odsłona międzynarodowego turnieju piłkarskiego V4Cup o Puchar Jacka Wojciechowicza - Prezydenta Miasta Raciborza. W rywalizacji wzięło udział 25 drużyn z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, co nadało wydarzeniu wyraźnie międzynarodowy charakter.
Zajmująca piąte miejsce w tabeli III grupy klasy okręgowej Unia Racibórz podejmowała w ramach XXVII kolejki zespół Dębu Gaszowice. Przed pierwszym gwizdkiem oba zespoły dzieliło trzynaście punktów i różnicę tę było widać na boisku praktycznie przez całe spotkanie.
Emocje, walka w środku pola i wynik otwarty do ostatnich minut - tak można opisać spotkanie pomiędzy MKS Unią Racibórz a LKS Naprzodem Czyżowice. Mimo wielu prób z obu stron, ostatecznie żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa.
Udanie rundę wiosenną sezonu 2025/2026 rozpoczęli piłkarze Unii Racibórz. W sobotnim spotkaniu klasy okręgowej raciborzanie pokonali na własnym boisku Ruch Stanowice 3:1. Choć to goście jako pierwsi wyszli na prowadzenie, gospodarze pokazali charakter, odwrócili losy meczu i sięgnęli po komplet punktów.
Sportowe emocje, rywalizacja w duchu fair play oraz przede wszystkim integracja – tak w skrócie można podsumować turniej Akademii Rodziców, który zgromadził osiem drużyn reprezentujących różne roczniki. Wydarzenie miało nie tylko sportowy charakter, ale było także okazją do wspólnej zabawy i budowania relacji pomiędzy rodzicami zawodników.