Sport29 kwietnia 202319:39

Boisko przy Tuwima szczęśliwe dla Wojnowic [FOTO]

Boisko przy Tuwima szczęśliwe dla Wojnowic [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Ostatnia sobota kwietnia w B klasie to między innymi spotkanie pomiędzy Wojnowicami a Cyprzanowem. Mecz rozegrano w Raciborzu, przy Tuwima.

Było to spowodowane tym, że podczas jednego z wcześniejszych meczów rozgrywanych w Wojnowicach, kibic naruszył nietykalność cielesną sędziego. W związku z tym boisko LKS Wojnowice zostało zawieszone na trzy kolejki.

Faworytem spotkania wydawała się ekipa Wojnowic, która przed tym meczem z dorobkiem dwudziestu pięciu punktów zajmowała miejsce dwunaste. Cyprzanów, który ostatnich meczów nie może zaliczyć do udanych z piętnastoma punktami zajmował miejsce piętnaste.

Początek spotkania należał, co mogło zaskoczyć do gości, którzy wypracowali kilka dogodnych sytuacji. Wykonywali także serię rzutów rożnych, ale żaden z nich nie zakończył się zdobyciem gola. W pierwszym kwadransie meczu Wojnowice odpowiedziały jedną akcją ofensywną, ale i ona nie doprowadziła do zmiany rezultatu.

W drugim kwadransie meczu przebudziły się Wojnowice, które w ciągu pięciu minut stworzyły trzy dogodne okazje. Choć gracze gospodarzy byli naprawdę blisko objęcia prowadzenia, to ostatecznie piłka w żadnej z wypracowanych sytuacji nie znalazła drogi do siatki. W związku z tym wynik wciąż pozostawał bezbramkowy.

Wraz z upływem czasu oba zespoły coraz bardziej prowadziły otwartą wymianę ciosów na zasadzie akcja za akcję. Mimo ich starań, piłka niczym zaczarowana, nie trafiała do bramki rywala. Choć tempo spotkania nie było wysokie, to akcji i emocji nie brakowało. Jedyne, na co można było narzekać, to brak goli.

Sytuacja taka trwała aż do 37 minuty spotkania. Wtedy kolejną akcję ofensywną ekipy Wojnowic strzałem zakończył Piotr Lazar wyprowadzając swą ekipę na prowadzenie. Goście próbowali odpowiedzieć niemal natychmiast, ale ich atak został przerwany przez obronę gospodarzy. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem zespołu Wojnowic.

W drugą połowę z nieco większym animuszem weszli gracze Cyprzanowa, którzy w ciągu pierwszych minut dwukrotnie zagrozili bramce rywali. Ich strzały były jednak niecelne. Tego samego nie można było powiedzieć o uderzeniu Szymona Świętka z 54 minuty. Niepilnowany zawodnik gospodarzy zdecydował się na strzał z około 18 metrów. Uderzenie było ładne, a przede wszystkim celne. Choć bramkarz wyczuł intencje strzelca i rzucił się w dobrym kierunku, to piłka znalazła się w siatce. Zespół Wojnowic powiększył w ten sposób swe prowadzenie na 2:0.

Drugi gol gospodarzy podciął skrzydła gościom, a dodał wiary w wygraną ekipie Wojnowic. Rozgrywali piłkę na luzie, a to co robił doświadczony Jacek Trzeciak było wprost majstersztykiem. Zaawansowany wiekiem zawodnik co rusz ogrywał o wiele młodszych graczy Cyprzanowa, niejednokrotnie popisując się tzw. siatką.

70 minuta spotkania. Kolejna ofensywna akcja Wojnowic. Idealnie zagrana piłka na lewą flankę trafiła na środek do Mateusza Wolnika. Gracz gospodarzy mimo bliskiej obecności zawodnika Cyprzanowa oddał strzał, pokonując bramkarza gości. Podłamany Cyprzanów pokonany po raz trzeci.

Do końca spotkania mimo usilnych prób żadna z ekip nie stworzyła sytuacji, która mogłaby wpłynąć na zmianę wyniku. Spotkanie zakończyło się więc wygraną Wojnowic.

LKS Wojnowice – LKS Cyprzanów 3:0 (1:0)

1:0 Piotr Lazar 37’
2:0 Szymon Świętek 54’
3:0 Mateusz Wolnik 70’

Żółte kartki: Jakub Gorczowski, Filip Hamerski (obaj LKS Cyprzanów)

LKS Wojnowice: Szymon Matczak (46. Kamil Zawieja) – Jakub Konopacki, Daniel Cimała, Damian Kleta, Piotr Lazar, Tomasz Marcinek (72. Mirosław Szurgacz), Jacek Trzeciak, Paweł Zwierzyna, Filip Myszogląd, Szymon Świętek, Mateusz Wolnik (kpt.) [72. Łukasz Wojteczek]
Trener: Paweł Zwierzyna
Kierownik drużyny: Andrzej Wolnik

LKS Cyprzanów: Patryk Luda – Jakub Gorczowski, Daniel Mrozek, Michał Posmyk (kpt.), Tomasz Haras, Maksymilian Stiebler (46. Denis Grud), Dawid Weideman, Dawid Luda, Dawid Gmitruk, Filip Hamerski (60. Łukasz Posmyk), Paweł Bednarz (75. Artur Gieron)
Trener: Daniel Mrozek
Kierownik drużyny: Rafał Kubik

Spotkanie sędziowali: Damian Hareńczuk (sędzia główny); Zdzisław Małys, Jakub Bencal (asystenci)

Aktualności26 marca 202409:45

Wózek widłowy zmiażdżył podudzie pracownika

Wózek widłowy zmiażdżył podudzie pracownika - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Aktualności27 marca 202410:26

Zielone Płuca na Ostrogu kontra deweloperka. Tężnia finiszuje a radny mówi o kulisach inwestycji [FOTO LOTNICZE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
37

Zielone Płuca Ostroga to projekt, który w 2021 r. poparło ponad 3,5 tysiąca mieszkańców Raciborza. W kwietniu 2024 r. kończy się pierwszy etap tego projektu. Raciborzanie będą mogli odpocząć przy tężni, która powstaje przy zbiegu ulic Książęcej i Elżbiety.

Aktualności26 marca 202409:36

Jazda na zderzaku zakończona kolizją

Jazda na zderzaku zakończona kolizją - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Aktualności27 marca 202414:47

Konwencja programowa PiS do powiatu. Pięć konkretów [WIDEO]

Konwencja programowa PiS do powiatu. Pięć konkretów [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
13

Poseł Paweł Jabłoński oraz kandydaci PiS do Rady Powiatu Raciborskiego przedstawili dziś, 27.03., na Rynku swoje najważniejsze założenia programowe na kadencję 2024-2029.

Aktualności26 marca 202423:27

Groźne zdarzenie u sąsiadów. Winna sarna

Groźne zdarzenie u sąsiadów. Winna sarna - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śl.
Aktualności26 marca 202422:16

Pamiętaj o konfesjonale. Przedświąteczna spowiedź w raciborskich parafiach

Pamiętaj o konfesjonale. Przedświąteczna spowiedź w raciborskich parafiach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Przygotowania do Świąt Wielkanocnych w wielu domach już na ostatniej prostej. Raciborskie parafie zachęcają w tym czasie do skorzystania z sakramentu pokuty.

opr. J.P.
Aktualności27 marca 202419:33

Polowy: zrealizowaliśmy 82% naszego programu. Komitet Silny Racibórz gwarancją wiarygodności Nowej 10-tki Drużyny Polowego! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
60
materiał wyborczy zlecony i finansowany przez KWW Dariusz Polowy - Silny Racibórz

Aktualności26 marca 202423:13

Raciborskie samorządy dostały wsparcie na drogi dojazdowe do gruntów rolnych

Raciborskie samorządy dostały wsparcie na drogi dojazdowe do gruntów rolnych - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
8

Wręczono kolejne umowy na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych w naszym regionie. Do gmin z subregionów centralnego i zachodniego trafi łącznie ok. 8 mln zł. Pieniądze otrzymały: Pietrowice Wielkie, Kornowac, Racibórz i Powiat Raciborski.

ŚlUM
Sport26 marca 202408:52

Jakubowski i Iwanowski mistrzami Polski w zapasach

Jakubowski i Iwanowski mistrzami Polski w zapasach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl