Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 maja 202208:42

Głos z Raciborza o jakości życia na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Głos z Raciborza o jakości życia na Europejskim Kongresie Gospodarczym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Racibórz był jednym z nielicznych miast współpracujących podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Był też jednym z niewielu wystawców wśród samorządów podczas tego wydarzenia. A wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk był jednym z prelegentów biorących udział w debacie na temat jakości życia.

Głos Raciborza wybrzmiał w towarzystwie prezydentów Katowic, Tarnowskich Gór i Lidzbarka Warmińskiego. Czy warto brać udział w wydarzeniach takiej rangi? Czy zyskują na tym mieszkańcy? - Warto! - odpowiada krótko wiceprezydent Raciborza Dawid Wacławczyk. - Warto rozmawiać z ludźmi doświadczonymi, mądrzejszymi od nas, otwartymi. Warto się uczyć, by móc lepiej służyć miastu i mieszkańcom! Europejski Kongres to przestrzeń, w której śmiałe wizje okazują się krokami milowymi w rozwoju miasta. Podczas swoich wypowiedzi mówiłem o aspiracjach raciborzan oraz o inwestycjach jakie w związku z nimi prowadzimy: o żłobku, Parku Zachodnim, szlaku Azalii i Różaneczników, zagospodarowaniu brzegów Odry, ścieżce filozoficznej „Desiderata”, drogach rowerowych, tężni. To nie wszystko. Ważnymi dla mnie tematami była walka o czyste powietrze i rola mieszkańców w procesie projektowania miasta (na przykładzie Parku Jordanowskiego). Mówiłem o precyzyjnym projektowaniu, inicjatywie lokalnej oraz dialogu społecznym, a także co równie istotne, o odporności na lobbing i stare zwyczaje - tak wspomina swój udział w kongresie wiceprezydent Raciborza.

Racibórz był jednym z niewielu miast, które obok potentatów różnych branż, takich jak Huawei, czy Amazon wystawiało się na Europejskim Kongresie Gospodarczym. Nasze stanowisko, na którym promowaliśmy miejskie tereny inwestycyjne, w ciągu trzech kongresowych dni odwiedziło kilka tysięcy osób. - Przygotowana oferta inwestycyjna cieszyła się dużym zainteresowaniem. Chcieliśmy pokazać, że Racibórz ma sporo do zaoferowania. Mówiliśmy nie tylko o klimacie do inwestowania, ale także o naszych wydarzeniach, atrakcjach i lokalnych markach. Zaprosiliśmy do współpracy raciborskie firmy dobrze znane w całej Polsce: Mieszko i Browar Zamkowy Racibórz – informuje Wojciech Hipnarowicz z Wydziału Rozwoju raciborskiego Urzędu Miasta. – Składam im w tym miejscu wielkie podziękowania za pomoc, wsparcie i wspólny udział w wydarzeniu. To zdecydowanie uatrakcyjniło i wzmocniło naszą pozycję – mówi. – Dla nas, poza możliwością nawiązania kontaktów z potencjalnymi inwestorami, uczestnictwo w kongresie było także znakomitą okazją do podejrzenia metod promocji i dobrych praktyk miast, i innych podmiotów sektora publicznego, jak i prywatnego. Z Katowic przywieźliśmy ze sobą potężną dawkę inspiracji i wiele wizytówek potencjalnych inwestorów.

Europejski Kongres Gospodarczy obejmował blisko 150 debat, prezentacji i wystąpień, które rozwijały pięć głównych nurtów tematycznych: wojna w Europie, plan dla Ukrainy; zielona transformacja i odbudowa gospodarki; globalny handel i geopolityka; digitalizacja; nauka i kompetencje w zmieniającym się świecie. Była to czternasta edycja kongresu. Wśród panelistów i gości kongresu są europejscy politycy, przedstawiciele gospodarczych resortów europejskich rządów, a przede wszystkim inwestorzy, menedżerowie i przedsiębiorcy reprezentujący różne sektory i branże gospodarki.

Autor: (um), redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 czerwca 202309:44

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA]

Ile zarabia się w miejskich spółkach w Raciborzu [ŚREDNIE WYNAGRODZENIA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
27
red., fot. arch. portalu, UM, pixabay/Fz
Reklama
Aktualności31 maja 202309:39

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO]

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Pięć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz oraz okolicznych jednostek OSP w trakcie wtorkowej służby. Działania prowadzono w Rudniku oraz w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. KP PSP Racibórz
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202308:56

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta

Gdzie jest prezydent? D. Polowy wolał Dzień Dziecka od sesji Rady Miasta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
33
fot. oficjalny profil D. Wacławczyka, wiceprezydenta Raciborza, arch. redakcji
Reklama
Aktualności1 czerwca 202309:06

Ford w rowie w Zabełkowie. Kierująca źle się poczuła

Ford w rowie w Zabełkowie. Kierująca źle się poczuła - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202318:29

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO]

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Setki dzieci przewinęły się dziś przez Park Jordanowski. Zorganizowano tu Dzień Dziecka w ramach obchodów Dni Raciborza 2023.

red., fot. w, M. Kościelniak
Reklama
Strony Partnerskie31 maja 202311:52

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO]

Nie ulegajcie pokusie etatu. Dzień Przedsiębiorczości w raciborskiej uczelni [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Już po raz drugi we współpracy z magistratem Akademia Nauk Stosowanych w Raciborzu zorganizowała Dzień Przedsiębiorczości. W wydarzeniu wzięli udział zarówno studenci jak i uczniowie raciborskich szkół średnich.

red.
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.