Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 lutego 202220:35

SP 15 rozpoczęła nabór do czwartej klasy o profilu pływackim, lekkoatletycznym i piłkarskim

SP 15 rozpoczęła nabór do czwartej klasy o profilu pływackim, lekkoatletycznym i piłkarskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Szkoła przy ul. Słowackiego chwali się swoimi absolwentami i szuka chętnych do nauki w klasie sportowej.

Szkoła Podstawowa nr 15 odkrywa talenty sportowe. Posiada wykwalifikowaną kadrę trenerską. Każde dziecko, które chciałoby zostać uczniem takiej klasy musi posiadać dobry stan zdrowia potwierdzony orzeczeniem lekarskim. Podstawowym zadaniem tych klas jest stworzenie optymalnych warunków zarówno do treningu sportowego, jak i nauki. W czwartej klasie zaczyna się od 6 godzin w wodzie lub na boisku i 4 godzin ogólnorozwojowych na lądzie. Wszystkie zajęcia sportowe ujęte są w planie zajęć dydaktycznych danej klasy, prowadzone są przez jednego trenera, co korzystnie wpływa na tworzenie od samego początku dobrych relacji. Ponadto zwraca się uwagę na harmonijny rozwój młodego człowieka oraz opanowanie przez niego na wysokim poziomie technik pływackich, lekkoatletycznych i piłkarskich.

W szkole uczniów klas sportowych cechuje dobra organizacja pracy własnej, rzetelność wywiązywania się ze swoich obowiązków szkolnych. Odznacza ich ambitna postawa i konsekwencja w dążeniu do celów. Osiągają wysokie dydaktyczne. Są aktywni i samodzielni. Biorą udział w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych, zdobywając liczne laury dla szkoły i promując miasto Racibórz. Uczniowie spędzają dużo czasu w towarzystwie rówieśników przebywając na zawodach sportowych lub uczestnicząc w obozach czy mitingach, dlatego zespoły są generalnie bardzo zintegrowane i zdyscyplinowane.

Szkoła od wielu lat jest kuźnią talentów zarówno w nauce, jak i w sporcie. Potwierdzeniem tego są wysokie wyniki uzyskiwane na sprawdzianie szóstoklasisty oraz udział uczniów w imprezach sportowych na szczeblu miejskim, rejonowym, wojewódzkim oraz krajowym, gdzie wielokrotnie na przestrzeni lat reprezentowali barwy szkoły.

Uczniowie SP15 wielokrotnie powoływani byli i są do kadry Śląska oraz Polski. Absolwentami placówki są: Michał Rokicki – uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Pekinie, Katarzyna Dulian - zajęła II miejsce w Mistrzostwach Europy Seniorów, Rafał Bugdol – mistrz Europy Juniorów, Krzysztof Tokarski - wicemistrz Europy Juniorów, Katarzyna Dembniak – wicemistrzyni i brązowa medalistka Mistrzostwach Europy Juniorów, Artur Paczyński – wicemistrz Europy Seniorów. Wśród uczniów i absolwentów SP 15 są medaliści mistrzostw Polski: Agata Szewczuk, Robert Degg, Tomasz Wuwer, Krzysztof Jakubowski, Artur Kapuścik, Katarzyna Szymańska, Krzysztof Wróbel, Aleksandra Niziołek, Rafał Bochenek, Paweł Dembniak, Daniel Bugdol, Katarzyna Rogacz, Maciej Sudenis, Krzysztof Tokarski, Paulina Wojtaszewska, Katarzyna Zarembik. Olimpijczykiem był również lekkoatleta Artur Noga i uczestnik Mistrzostw Europy Rafał Smoleń. Absolwentem SP 15 jest również Mistrz Olimpijski w zapasach Ryszard Wolny, który swoją karierę sportową rozpoczynał w klasie pływackiej.

Uznaniem dla wysokich lokat sportowych naszych zawodników było otrzymanie od Prezydenta Miasta i Starosty Raciborskiego w kategorii Sportu Dzieci i Młodzieży Raciborskiego Championa i tytuł Najlepszej Szkoły Podstawowej Województwa Śląskiego we współzawodnictwie sportowym Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego.

Kolejnym wyróżnieniem było uhonorowanie szkoły Zbiorową Odznaką SZS województwa Śląskiego w podsumowaniu współzawodnictwa sportu szkolnego.

Dzięki temu, że dzieci uprawiają sport mają szansę na wszechstronny rozwój fizyczny, zdrowe współzawodnictwo. Zdobywają pewność siebie, a co najważniejsze mają okazję, by oderwać się od wszechobecnego Internetu. Szkoła liczy na kolejne sukcesy uczniów, rozsławiające raciborski sport.

Współpraca z "Unią"

W ramach współpracy z „Akademią Unii Racibórz” przy SP nr 15 w Raciborzu otwiera się klasa czwarta o profilu piłkarskim. Oferta kompleksowo łączy zajęcia dydaktyczne oraz zajęcia sportowe. Dzięki odpowiedniemu programowi nauki i szkolenia oraz optymalnemu wykorzystaniu infrastruktury szkolnej dziecko ma zapewniony zrównoważony rozwój.

Oferta szkoły zastępuje popołudniowe zajęcia dodatkowe, a sam projekt daje bardzo dużo możliwości rozwoju dzięki wartościom szkoleniowym, które połączą ścieżkę edukacyjną oraz sportową, za którą odpowiedzialni będą trenerzy posiadający uprawnienia trenerskie UEFA.

W ramach zajęć sportowych dzieci będą uczestniczyć w 6 - 10 godzinach treningowych tygodniowo, które obejmują lekcje wychowania fizycznego oraz treningi piłkarskie. Dba się o to aby zawodnicy zachowali właściwe proporcje i nie zaniedbywali nauki, która jest dla nich priorytetem.

Zajęcia prowadzone przez trenerów, którzy posiadają doświadczenie oraz kwalifikacje do pracy z młodymi zawodnikami, zapewniają najwyższy standard szkolenia. Dodatkowo każdy uczeń będzie miał dostęp do klubowego dietetyka oraz psychologa. Tak kompleksowe podejście do rozwoju ucznia pozwala na zaspokojeniu wszystkich jego potrzeb.

Prócz zajęć sportowych prowadzonych w ramach programu szkolnego, klasa będzie uczestniczyć w lokalnych rozgrywkach, dzięki czemu uczniowie dostają szansę sprawdzenia się na tle rówieśników. Jako jedna z nielicznych w Polsce akademii, Unia pracuje w oparciu o program i metodologię szkolenia jednego z najlepszych klubów w Polsce RKS Raków Częstochowa. Najlepsi zawodnicy mają możliwość powołania i odbycia testów w tym prestiżowym klubie.

Uczniowie klas sportowych będą mieli zapewniony stały monitoring wyników w nauce. W ramach budowania więzi klubowej będą organizowane również wyjazdy na mecze do Raków Częstochowa. W procesie rekrutacji może wziąć udział każdy chłopiec oraz dziewczynka, niezależnie od przynależności klubowej.

Proces rekrutacyjny rozpoczyna się w marcu. Zapisy rozpoczną się 8 marca, natomiast testy sprawnościowe odbędą się w dniu 11 marca na Orliku przy SP 15 w godzinach 17:00 - 19:00.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 25 marca o godzinie 18:00 w SP15.

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów:

- sekretariat szkoły: 32 415 56 44
- sekretariat Klubu: 791 123 390

Autor: (um), fot. arch., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności26 maja 202212:02

Sobota na bulwarach. Godziny poszczególnych atrakcji

Sobota na bulwarach. Godziny poszczególnych atrakcji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
8
Racibórz:

O 15.30 z rynku na lewobrzeżne bulwary przejdzie korowód bębniarzy. Po zmierzchu laserowe show nad Odrą.

red.
Reklama
Aktualności26 maja 202212:14

Oferty na przebudowę dworca w Raciborzu droższe niż zakładano

Oferty na przebudowę dworca w Raciborzu droższe niż zakładano - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
24
Racibórz:

Chcąc rozstrzygnąć przetarg PKP będzie musiała zwiększyć budżet planowanej inwestycji, szacowanej na 24,74 mln zł brutto. Najtańsza oferta opiewa na ponad 30 mln zł. - Podjąłem działania, by zarząd PKP zwiększył budżet inwestycji - zapewnia wiceminister Michał Woś.

(waw)
Aktualności27 maja 202208:25

Unibep SA otworzył biuro w Raciborzu

Unibep SA otworzył biuro w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Unibep S.A. - jeden z największych generalnych wykonawców w kraju - świętowała wczoraj oficjalne otwarcie biura w Raciborzu. W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu prezesów firm, które już dziś współpracują z Unibep S.A. Była to dobra okazja do szerszego przedstawienia oferty spółki oraz do wymiany doświadczeń związanych z budownictwem energetyczno-przemysłowym. 


 

 

Unibep SA
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202210:44

Śląscy pogranicznicy z Raciborza świętowali 31. rocznicę powstania formacji

Śląscy pogranicznicy z Raciborza świętowali 31. rocznicę powstania formacji - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

25 maja funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej im. nadkom. Józefa Bocheńskiego w Raciborzu uroczyście obchodzili 31. rocznicę powstania Straży Granicznej.

ŚOSG Racibórz
Reklama
Aktualności27 maja 202213:20

Cisi aniołowe drugiego człowieka. Dzień Strażaka na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO]

Cisi aniołowe drugiego człowieka. Dzień Strażaka na Zamku Piastowskim [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

O godzinie 10.00 w zamkowej kaplicy św. Tomasza Becketa została odprawiona została Msza Święta w intencji pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu, ich rodzin oraz emerytów. Po Mszy św., na zamkowym dziedzińcu odbył się uroczysty apel.

red., fot. (greh), Katarzyna Kubik, wideo: (greh)
Aktualności27 maja 202212:08

Nowoczesna wyznaczyła nowe terminy walnego zgromadzenia członków

Nowoczesna wyznaczyła nowe terminy walnego zgromadzenia członków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
15
Racibórz:

Formalne zniesienie epidemii otworzyło drogę do walnego zgromadzenia członków.

red.
Reklama
Reklama
Aktualności26 maja 202209:32

Raport 998. Nieostrożność mieszkańców kosztowała 15 tys. złotych [FOTO]

Raport 998. Nieostrożność mieszkańców kosztowała 15 tys. złotych [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W trakcie minionej służby strażacy odnotowali pięć interwencji. Dwie z nich związane były ze środowymi opadami deszczu. Doszło także do pożaru piwnicy w Markowicach, w wyniku którego straty oszacowano na 15 tys. złotych. Sprawdź szczegóły.

red., fot. Samuel Markiewka
Reklama
Aktualności27 maja 202205:16

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Aktualności26 maja 202209:15

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody

Na zamku odbędą się raciborskie Dni Urody - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na wydarzenie, 27 maja, zaprasza Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Śląskiego w Raciborzu. Patronem medialnym jest naszraciborz.pl. W naszej galerii zdjęcia z edycji 2020.

materiał partnera
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202208:00

Grupa przestępcza oszukała bank na 2,5 mln zł

Grupa przestępcza oszukała bank na 2,5 mln zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na trop przestępczej działalności w 2015 roku wpadli policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Katowicach. Sprawa dotyczy naszego regionu. Trafiła na wokandę rybnickiego Sądu Okręgowego.

KWP Katowice
Reklama
Aktualności26 maja 202209:39

Pływadło, bitwy, wyścigi i Dni Raciborza [KALENDARIUM CZERWIEC]

Pływadło, bitwy, wyścigi i Dni Raciborza [KALENDARIUM CZERWIEC] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

W czerwcowym kalendarzu doroczne imprezy - Pływadło, Dni Raciborza oraz Festiwal Średniowieczny, ale nie tylko. Sprawdźcie co jeszcze się wydarzy

red.
Aktualności26 maja 202220:18

Przewodniczący Czerner do prezydenta: proszę o konkretach, a nie o imprezach i eventach!

Przewodniczący Czerner do prezydenta: proszę o konkretach, a nie o imprezach i eventach! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Przewodniczący Rady Miasta Marian Czerner ma nadzieję, że od przyszłej sesji w swoim sprawozdaniu prezydent Dariusz Polowy będzie mówił o swoich pracach, a nie imprezach i eventach, na które był zaproszony.

(waw)
Reklama
Reklama
Aktualności27 maja 202212:28

Mumia pokazała twarz. Racibórz w TVN

Mumia pokazała twarz. Racibórz w TVN - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Za sprawą liczącej sobie 2800 lat mumii Egipcjanki z naszego Muzeum, Racibórz zagościł dziś w programie Dzień Dobry TVN.

fot. raciborz.pl
Kultura i edukacja26 maja 202218:54

Kasprowicz z serca - koncert w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO]

Kasprowicz z serca - koncert w Raciborskim Centrum Kultury [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Na deskach sceny Raciborskiego Centrum Kultury, przy pełnej sali, odbył się koncert "Kasprowicz z serca". Wystąpili uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Raciborzu oraz Szkoły Podstawowej nr 4 w Raciborzu.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Aktualności26 maja 202212:45

Druhowie z OSP Miedonia przesiądą się do mercedesa

Druhowie z OSP Miedonia przesiądą się do mercedesa - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

Pod koniec września do remizy OSP Racibórz Miedonia przyjedzie nowy średni wóz bojowy. Będzie to Mercedes Atego. Zastąpi ciężkiego jelcza, którego ochotnicy z tej dzielnicy przejęli od OSP Brzezie.

red., fot. bonex.pl
Reklama
Reklama
Biznes26 maja 202222:38

Program Bloki 200+. Szansa dla polskiej energetyki, konsumentów i Rafako

Program Bloki 200+. Szansa dla polskiej energetyki, konsumentów i Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
materiał nadesłany/biuro posła Adama Gawędy (PiS)
Aktualności27 maja 202218:37

Rudnickie Jabłonki na Tropie. KGW dostanie 156 tys. zł

Rudnickie Jabłonki na Tropie. KGW dostanie 156 tys. zł - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rudnik:

„Rudnickie Jabłonki” z Koła Gospodyń Wiejskich w Rudniku nie dają o sobie zapomnieć. Tym razem „spektakularny sukces” to mało powiedziane! Dlaczego? Otóż 156 tysięcy złotych wpłynie na konto Rudnickiego Koła Gospodyń Wiejskich na realizację przygotowanego przez panie projektu pt. „Nie marnuję – Wykorzystuję! Rudniczanki na Tropie”.

materiał nadesłany
Reklama
Sport27 maja 202205:22

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Aktualności27 maja 202218:05

Dzień Matki w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Raciborzu

Dzień Matki w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Z okazji Dnia Matki uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej w Raciborzu, przy współorganizacji Raciborskiego Centrum Kultury, zaprosili 26 kwietnia swoje mamy i opiekunów na występ artystyczny do Raciborskiego Centrum Kultury.

materiał nadesłany WTZ
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności26 maja 202217:38

Jak sprawdzić czy mąż Cię zdradza?

Jak sprawdzić czy mąż Cię zdradza? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Aktualności26 maja 202208:43

PTTK Racibórz zaprasza na wyprawę w Bieszczady

PTTK Racibórz zaprasza na wyprawę w Bieszczady - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Materiał nadesłany, fot. pixabay.com/jarekgrafik
Reklama
Aktualności27 maja 202218:49

Kasprowicz z SERCA - wspomnijmy to jeszcze raz

Kasprowicz z SERCA - wspomnijmy to jeszcze raz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Wczorajsze (26.05.) wydarzenie w obiektywie Jana Ptaka i reportażu Raciborskiej Telewizji Kablowej.

fot. Jan Ptak, wideo RTK
Sport26 maja 202223:00

Młodzi zapaśnicy z Raciborza najlepsi w kraju!

Młodzi zapaśnicy z Raciborza najlepsi w kraju! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Młodzicy reprezentujący Miejski Klub Zapaśniczy i ZSOMS w Raciborzu okazali się bezkonkurencyjni w Mistrzostwach Polski w Zapasach u 15.

materiał nadesłany/MKZ Unia Racibórz
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.05.2022
17 maja 202211:53

Nasz Racibórz 13.05.2022

Nasz Racibórz 06.05.2022
17 maja 202211:52

Nasz Racibórz 06.05.2022

Nasz Racibórz 22.04.2022
23 kwietnia 202210:50

Nasz Racibórz 22.04.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.