Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności25 listopada 201922:45

Druhowie seniorzy spotkali się w Nowej Wiosce

Druhowie seniorzy spotkali się w Nowej Wiosce  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

Miejscowa OSP była, 23 listopada, gospodarzem corocznego spotkania strażaków weteranów oraz zasłużonych druhów z gminy Krzyżanowice. Tradycja tych strażackich spotkań ma już ponad 30 lat. 

Jak zwyczaj nakazuje, minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych drugów, m.in. byłego komendanta komendy w Raciborzu, podpułkownika Zdzisława Drozda. Za gotowość, służbę i poświęcenie, a także kształtowanie postaw młodego pokolenia w duchu hasła Bogu na chwałę, bliźnim na ratunek podziękował prezes Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Krzyżanowicach, dh. Walter Bożek, podkreślając, że na przestrzeni ostatnich lat wiele się w straży zmieniło. Zauważalny jest postęp w szkoleniu i wyposażeniu. Jednostki mają nowoczesny sprzęt i wozy, o których wiele lat temu nikomu się nawet nie śniło. Gościem strażaków był starosta Grzegorz Swoboda, wicewójt Wolfgang Kroczek oraz komendant powiatowy PSP w Raciborzu mł. bryg. Jarosław Ceglarek. Wicewójt skorzystał z okazji i podziękował za wzorową postawę podczas niedawnej akcji dostarczania wody dla mieszkańców Zabełkowa, Rudyszwałdu i Chałupek. O poczęstunek zadbały panie z miejscowego KGW.

Autor: ŁB/UG Krzyżanowice, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności28 października 202514:14

Emeryci świętowali w restauracji Raciborska. Dla seniorów zaśpiewał finalista The Voice Kids [FOTO i WIDEO]

Emeryci świętowali w restauracji Raciborska. Dla seniorów zaśpiewał finalista The Voice Kids [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Raciborzu zorganizował doroczne obchody Dnia Seniora. Wydarzenie odbyło się w gościnnych progach restauracji Raciborska przy Rynku i zgromadziło licznie przybyłych członków związku, przedstawicieli władz samorządowych oraz zaproszonych gości. Spotkanie, jak co roku, stało się okazją do wspólnego świętowania, podsumowania działalności organizacji oraz uhonorowania zasłużonych seniorów.

(greh)
Reklama
Aktualności29 października 202513:39

Służby w akcji przy Cegielnianej. Powiatowe manewry w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Służby w akcji przy Cegielnianej. Powiatowe manewry w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W środę, 29 października, w godzinach porannych na terenie zaplecza Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu przeprowadzono rozbudowane manewry służb ratunkowych. Scenariusz zakładał poważny wypadek z udziałem karetki pogotowia, która po utracie panowania nad pojazdem uderzyła w budynek szpitalny, powodując pożar i liczne obrażenia wśród osób znajdujących się w pobliżu. Symulacja obejmowała również ofiary śmiertelne oraz osoby ciężko ranne.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.10.2025
23 października 202521:20

Nasz Racibórz 24.10.2025

Nasz Racibórz 17.10.2025
16 października 202521:58

Nasz Racibórz 17.10.2025

Nasz Racibórz 10.10.2025
10 października 202508:24

Nasz Racibórz 10.10.2025

Nasz Racibórz 03.10.2025
2 października 202517:23

Nasz Racibórz 03.10.2025

Zobacz wszystkie
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.