Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 września 202210:16

Raport 998. Skoda i volvo zderzyły się na mycie

Raport 998. Skoda i volvo zderzyły się na mycie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Dziesięć zdarzeń odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionego weekendu. Działania prowadzono w Kobyli, Pietrowicach Wielkich, Tworkowie, Rudach i w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 16 września 2022

O godzinie 10.56 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o konieczności pomocy policji z wejściem do jednego z domostw przy ulicy Willowej w Kobyli. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania przystąpiono do działań, które polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i siłowym otwarciu drzwi. Po przeszukaniu wszystkich pomieszczeń, dom okazał się być pusty.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 12.27. Jeden zastęp PSP udał się na ulicę Starowiejską w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów. Strażackie działania polegały na usunięciu nieproszonych gości. Do podobnej interwencji doszło o godzinie 20.01 przy ulicy Głównej w Tworkowie. W tym przypadku do akcji zadysponowano miejscowych ochotników.

O godzinie 14.11 dwa zastępy PSP zostały zadysponowane na ulicę Rudzką w Raciborzu, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów: peugeota partnera i mercedesa sprintera. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której pomocy udzielili strażacy. Mężczyzna odmówił przewiezienia do szpitala. Strażackie działania polegały na rozdzieleniu pojazdów, odłączeniu akumulatorów oraz uprzątnięciu jezdni. Straty materialne oszacowano na kwotę 2 500 złotych.

- Sprawcą zdarzenia był 63-letni kierujący peugeotem, z kolei poszkodowanym 43 latek. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Za spowodowanie kolizji na 63-latka został nałożony mandat karny – powiedział mł. asp. Łukasz Gardas z KPP w Raciborzu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 17.35 przy ulicy Jana Pawła II w Pietrowicach Wielkich. Jeden zastęp OSP został zadysponowany do usunięcia plamy substancji ropopochodnej z jezdni.

Ostatnie piątkowe zdarzenie postawiło na nogi cztery zastępy z Reymonta oraz jeden zastęp ochotników. O godzinie 21.56 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wejściu domowej czujki gazu w stan alarmu w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego przy ulicy Kościuszki w Raciborzu. Po dojeździe służb na miejsce, przeprowadzeniu rozpoznania i pomiarów zagrożenia nie potwierdzono. Prawdopodobną przyczyną wszczęcia alarmu była… sygnalizacja rozładowanych baterii w urządzeniu.

Sobota, 17 września 2022

W minioną sobotę strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali jedno zdarzenie. O godzinie 14.30 dwa zastępy z Reymonta oraz jeden zastęp ochotników pognały do Rud na ulicę Szybki. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie o kobiecie uwięzionej w bagnie. W momencie dojazdu strażaków na miejsce poszkodowana zanurzona była do pasa. Nie potrafiła jednak wydostać się samodzielnie. Pomogli jej w tym strażacy. Udzielili jej także kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Niedziela, 18 września 2022

Pierwsza niedzielna interwencja miała miejsce o godzinie 4.36 w Rudach przy ulicy Paproć. Jeden zastęp OSP został skierowany do usunięcia konaru drzewa znajdującego się na jezdni.

Z kolei o godzinie 13.44 dwa zastępy PSP skierowano na ulicę Opawską w Raciborzu, gdzie na tzw. mycie doszło do zderzenia dwóch pojazdów: skody octavii i volvo xc60. W obu pojazdach podróżowało łącznie pięć osób. Na szczęście żadna z nich nie odniosła obrażeń i nie wymagała pomocy medycznej. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, upewnieniu się o braku wycieków oraz uprzątnięciu jezdni z resztek po zderzeniu. Straty materialne oszacowane zostały na kwotę 30 000 złotych.

- Winnym zdarzenia był 38-letni kierujący skodą, który uderzył w volvo kierowane przez 58-latka. Obaj kierujący byli trzeźwi, a kierowca skody ukarany został mandatem. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję – poinformował mł. asp. Łukasz Gardas.

aaa
fot. Grupa Racibórz 112

Poniedziałek, 19 września 2022

Ostatnia do tej pory interwencja miała miejsce dziś, o godzinie 7.49 przy ulicy Matejki w Raciborzu. Doszło tam do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy citroen ds4. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy poszkodowanemu rowerzyście. Kierujący jednośladem doznał otarć prawej ręki. Straty materialne oszacowano na kwotę 3 000 złotych.

- Sprawcą był 32-letni kierujący citroenem, który potrącił 17-letniego rowerzystę. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a na sprawcę nałożono mandat karny. Była to kolizja – przekazał mł. asp. Łukasz Gardas z KPP w Raciborzu.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności30 marca 202315:58

Największy na świecie dzwon budowała firma z okolic Raciborza [FOTO i WIDEO]

Największy na świecie dzwon budowała firma z okolic Raciborza [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jak dotąd jego wyjątkowe brzmienie miało szansę usłyszeć zaledwie kilkanaście osób. To polscy ludwisarze, odlewnicy i specjaliści w zakresie akustyki i automatyki dzwonów – twórcy największego kołysanego dzwonu na świecie, noszącego nazwę Vox Patris. Premierowo, dla nieograniczonego grona słuchaczy i widzów, 55-tonowy Głos Ojca rozbrzmi w Wielkanocną Niedzielę.

materiał nadesłany
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport29 marca 202319:00

Na marzenia nigdy nie jest za późno

Na marzenia nigdy nie jest za późno - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

We współczesnym świecie dyscyplin sportowych jest bardzo wiele. Jedną z nich jest golf. I choć na pierwszy rzut oka wydaje się on dyscypliną raczej nie dla każdego, to przy bliższym poznaniu dużo zyskuje. Przekonał się o tym pochodzący z Bolesławia, a obecnie mieszkający w Ocicach, Krzysztof Tomaszek (na zdj.), który postanowił podzielić się z nami historią tego, jak został golfistą.

(greh), fot. archiwum K. Tomaszka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności29 marca 202317:06

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje

Gmina Rudnik skarży się na drogi. Radny Mikołajczyk interpeluje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
18
Powiat:

Radny powiatowy PiS nie krył żalu do starosty, że w tej kadencji nic się nie dzieje wokół drogi Brzeźnica-Ligota Książęca. - To porażka zarządu, katastrofa - podsumował, składając obszerną interpelację.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Kultura i edukacja30 marca 202322:03

Świat techniki i innowacji. Drzwi otwarte w Mechaniku [FOTO]

Świat techniki i innowacji. Drzwi otwarte w Mechaniku [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Politechnika nad Odrą ma już w Raciborzu ugruntowaną markę. Swoje miejsce znajdą tu ścisłe umysły, nastawione na nowe technologie, otwarte na współpracę zagraniczną.

Marta Wawoczny
Reklama
Aktualności30 marca 202307:59

Parada 2022 udana dla Zary

Parada 2022 udana dla Zary - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany
Aktualności31 marca 202307:39

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. arch. portalu
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 24.03.2023
23 marca 202320:30

Nasz Racibórz 24.03.2023

Nasz Racibórz 17.03.2023
16 marca 202320:30

Nasz Racibórz 17.03.2023

Nasz Racibórz 10.03.2023
10 marca 202308:25

Nasz Racibórz 10.03.2023

Nasz Racibórz 03.03.2023
10 marca 202308:24

Nasz Racibórz 03.03.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.