COViD-19. Najnowsze dane dla Śląska

Mamy 71 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - poinformowało tuż po 20.00 ministerstwo zdrowia.
Potwierdzone przypadki dotyczą: 26 osób z woj. mazowieckiego, 17 osób z woj. wielkopolskiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 3 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. lubelskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci pięciu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 71-letni mężczyzna, 87-letnia kobieta i 73-letnia kobieta ze szpitala w Radomiu, wszyscy z chorobami współistniejącymi; 73-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, która była w stanie ciężkim i miała choroby współistniejące oraz 60-letni mężczyzna ze szpitala w Biłgoraju - czytamy w komunikacie. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2055/31 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
Liczba chorych na Śląsku wzrosła do 209, zaś zgonów do 7.
Najnowsza informacja Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego
Z przykrością informujemy o śmierci 73-letniej mieszkanki Mysłowic. Kobieta zmarła wczoraj w szpitalu zakaźnym w Tychach. Miała choroby współistniejące. Do tyskiej placówki została przetransportowana ze szpitala w Mysłowicach. Kobieta zgłosiła się do lekarza z powodu infekcji grypowej i duszności, które nie chciały ustąpić od kilku dni. W ciągu kilkunastu godzin jej stan gwałtowanie się pogorszył i z powodu powikłań wywołanych zakażeniem koronawirusem kobieta, mimo wysiłków tyskich specjalistów, zmarła. Inspektorzy sanitarni nie ustalili źródła zakażenia 73-latki, która mieszkała sama. Osoby z najbliższego otoczenia kobiety zostały poddane kwarantannie.
Kolejne przypadki zakażenia
- W dobrym stanie w izolacji domowej przebywa mężczyzna w średnim wieku z powiatu żywieckiego. Mieszkaniec był w kwarantannie po kontakcie z osobą zakażoną.
- Również w izolacji w swoim domu przebywa młody mieszkaniec powiatu bielskiego, który miał kontakt z osobą chorą.
- W czasie kwarantanny domowej wystąpiły objawy koronawirusa u kobiety w sile wieku z powiatu częstochowskiego. Mieszkanka miała kontakt z osobą zakażoną ze swojego otoczenia.
- W miejscu pracy zakaziła się kobieta w średnim wieku z powiatu tarnogórskiego. Stan zdrowia pozwala, by mogła leczyć się w domu.
- Także w swoim domu może pozostać kobieta w średnim wieku, która, jak ustaliły służby sanitarne w Bytomiu, miała kontakt z osobą chorą na Covid-19.
- Dokuczliwe objawy zakażenia wystąpiły u mężczyzny w sile wieku, który póki co pozostaje w domu, w izolacji. Mężczyzna miał kontakt z osobą chorą ze swojego otoczenia i pozostaje pod nadzorem sanepidu w Sosnowcu.
Obecnie hospitalizowanych jest 168 osób, w kwarantannie przebywa 11 908 osób, a nadzorem objęto 8 053 mieszkańców. Na godzinę 8.00 Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach przebadała 3 452 próbki pobrane od osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.
![Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176656572882ad1b7a-75e1-4847-a05c-fc803d3aa018-2-.jpg)

![Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17665706173eeca7a5-b018-48f2-be99-860b7c1d1a95-.jpg)

![Seria zdarzeń drogowych i interwencji strażaków [RAPORT 998] Seria zdarzeń drogowych i interwencji strażaków [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766482370603854012-1173196208297703-2705687028020719186-n-2-.jpg)






![Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766567714zrzut-ekranu-2025-12-24-o-10-14-44-.png)

























Komentarze (0)
Dodaj komentarz