Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności31 maja 202309:39

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO]

Raport 998. Ciężarówka wjechała w tył toyoty [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Pięć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz oraz okolicznych jednostek OSP w trakcie wtorkowej służby. Działania prowadzono w Rudniku oraz w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

O godzinie 12.20 odnotowano zdarzenie drogowe na ulicy Brzeskiej w Raciborzu z udziałem dwóch pojazdów: osobowej toyoty i ciągnika siodłowego MAN. Drugi pojazd wjechał w tył osobówki. W zdarzeniu tym poszkodowana została 34-letnia kobieta, którą do szpitala zabrał zespół ratownictwa medycznego. Na miejsce skierowano cztery zastępy PSP w tym samochód operacyjny z Reymonta. Strażackie działania polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej, odłączeniu akumulatorów oraz zakręceniu zaworu w instalacji LPG w pojeździe osobowym. Działania trwały 1,5 godziny. Na ich czas droga była zablokowana.

- Sprawcą zdarzenia był 62-letni kierujący pojazdem ciężarowym, który nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu, po czym najechał na jego tył. Poszkodowana to 34-letnia kierująca toyotą. Zdarzenie ostatecznie zakwalifikowano jako kolizję. Jej uczestnicy byli trzeźwi. Kierujący ciężarówką został ukarany mandatem karnym

- przekazał oficer prasowy KPP w Raciborzu, nadkom. Mirosław Szymański.

Kolejna interwencja miała miejsce również na ulicy Brzeskiej w Raciborzu o godzinie 14.58. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o roju owadów. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że owadami tymi były pszczoły. Zebrano je do rojnicy i przekazano przybyłemu na miejsce pszczelarzowi.

O godzinie 16.23 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP pognały na ulicę Jesionową w Rudniku, skąd wpłynęło zgłoszenie o pożarze traw. Ogniem objęte było kilka metrów kwadratowych nieużytków. Strażacy szybko poradzili sobie z pożarem. Jego przypuszczalną przyczyną było podpalenie. Na szczęście nie odnotowano osób poszkodowanych oraz strat materialnych.

Ostatnie do tej pory zdarzenie odnotowano o godzinie 23.30 przy ulicy Ocickiej w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie o pożarze kontenera na śmieci. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP, który zajął się ugaszeniem ognia. Działania na miejscu zdarzenia trwały 30 minut. Przypuszczalną przyczyną pojawienia się ognia było podpalenie. Osób poszkodowanych oraz strat materialnych nie odnotowano.

Prócz wyżej wymienionych interwencji strażacy prowadzili także działania związane z patrolowaniem rzeki Odry. Miały one na celu ujawnienie śniętych ryb, zmianę koloru wody oraz pojawienie się piany. Działania prowadzony były na odcinku od zapory czołowej Zbiornika Racibórz Dolny do granicy województwa.

Autor: red., fot. KP PSP Racibórz, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.