Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności2 maja 202311:10

Raport 998. Czad zaatakował przy Kozielskiej

Raport 998. Czad zaatakował przy Kozielskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Czternaście interwencji odnotowali do tej pory podczas długiego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Większość z nich dotyczyła alarmów z domowych czujek tlenku węgla.

Piątek, 28 kwietnia 2023

O godzinie 8.57 jeden zastęp PSP wyposażony w łódź został zadysponowany do Babic na ulicę Rybacką na teren Rezerwatu Przyrody Łężczok. Strażackie działania na miejscu polegały na kontroli wysepek lęgowych oraz zebraniu martwych ptaków. Działania prowadzono w związku z wirusem ptasiej grypy. Trwały prawie 3,5 godziny.

Sobota, 29 kwietnia 2023

O godzinie 16.21 jeden zastęp PSP pognał na ulicę Eichendorffa w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o wejściu domowej czujki gazu w stan alarmu. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że zgłaszająca opuściła lokal przed przybyciem strażaków, nie wymagała pomocy medycznej. Działania na miejscu zdarzenia polegały na dokonaniu pomiarów przy pomocy detektorów wielogazowych. Te nie potwierdziły jednak obecności tlenku węgla lub innych gazów.

Podobną interwencję odnotowano tego samego dnia, w tym samym budynku o godzinie 17.23. Zgłoszenie dotyczyło wejścia domowej czujki czadu w stan alarmu. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po dojeździe na miejsce okazało się, że osoba zamieszkująca lokal wyszła na zewnątrz, uprzednio otwierając okno. Mieszkanie było już więc przewietrzone. Strażacy dokonali pomiarów, które nie wykazały obecności tlenku węgla. Z racji braku zagrożenia zastęp wrócił do bazy.

Niedziela, 30 kwietnia 2023

O godzinie 13.24 jeden zastęp PSP został zadysponowany na raciborski Rynek. Do komendy przy Reymonta wpłynęło bowiem zgłoszenie o pożarze kartonów i papierów składowanych przy jednym z tamtejszych śmietników. Strażackie działania na miejscu zdarzenia polegały na ugaszeniu pożaru. Strat materialnych nie odnotowano.

Poniedziałek, 1 maja 2023

Pierwsza poniedziałkowa interwencja została odnotowana o godzinie 3.10 przy ulicy Kozielskiej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie mówiące o alarmie z domowego czujnika tlenku węgla. Na wyświetlaczu miała widnieć wartość 80 PPM. W lokalu znajdowało się siedem osób, które bezpiecznie opuściło mieszkanie przed przybyciem strażaków. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania dokonano pomiarów. Strażackie urządzenia wskazały wartość 30 PPM. Wygaszony został piec centralnego ogrzewania na paliwo stałe a lokal przewietrzony. W trakcie akcji jedna z osób poprosiła o wezwanie zespołu ratownictwa medycznego w związku z pojawieniem się wymiotów u 22 miesięcznego dziecka. Po przebadaniu malucha ratownicy medyczni wstępnie wykluczyli możliwość zatrucia się tlenkiem węgla. Dziecko zostało jednak przewiezione do szpitala celem dalszej diagnostyki.

O godzinie 9.55 jeden zastęp OSP został zadysponowany na ulicę Główną w Nowej Wiosce, gdzie podczas prac ziemnych doszło do uszkodzenia wodociągu. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zakręceniu zaworu. Straty oszacowano na kwotę 500 złotych.

Ostatnie poniedziałkowe zdarzenie odnotowano o godzinie 17.25 w budynku wielorodzinnym przy ulicy Wojska Polskiego w Raciborzu. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do wejścia domowej czujki czadu w stan alarmu. Na miejsce skierowano strażaków z PSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu pomiarów strażackie urządzenia wskazały wartość 0 PPM. Dokonano także kontroli innych lokali w tym samym pionie. Tam również nie stwierdzono obecności tlenku węgla i innych niebezpiecznych gazów.

Czytaj także

Wyciek paliwa przy Jasnej. Seria interwencji z plamami na jezdni [FOTO]

BMW w rowie w Łańcach

Otwarcie mieszkania i alarm z czujki. Strażackie interwencje przy Katowickiej [FOTO] 

Autor: red., fot. arch. portalu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202309:06

Ford w rowie w Zabełkowie. Kierująca źle się poczuła

Ford w rowie w Zabełkowie. Kierująca źle się poczuła - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Racibórz 112
Reklama
Aktualności1 czerwca 202318:29

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO]

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Setki dzieci przewinęły się dziś przez Park Jordanowski. Zorganizowano tu Dzień Dziecka w ramach obchodów Dni Raciborza 2023.

red., fot. w, M. Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202321:42

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
Racibórz:

Grali już w raciborskim Muzeum, a dziś, 1 czerwca, w ramach Dni Raciborza w ogromnych podziemnych wnętrzach filtrów powolnych z końca XIX w. To już drugie takie wydarzenie organizowane w Wodociągach Raciborskich. Wybrzmiała klasyka w elektronicznym ujęciu.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.