Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 grudnia 202216:28

Radna Anna Szukalska o infantylnej propagandzie Polowego i podsycaniu konfliktów [OŚWIADCZENIE]

Radna Anna Szukalska o infantylnej propagandzie Polowego i podsycaniu konfliktów [OŚWIADCZENIE] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Nakreślone w 2018 roku ambitne cele związane z tzw. „Wielkim Raciborzem” zostały brutalnie zweryfikowane przez postępujące wyludnienie miasta, opóźnienia realizacji ważnych projektów mieszkaniowych, drogowych (nowy most na Uldze) oraz zagospodarowania placu Długosza, a także realną groźbę niewydolności kadrowej specjalistycznych służb urzędu, odpowiedzialnych za inwestycje i infrastrukturę komunalną. Działania sprowadzone do podsycania konfliktów w samorządzie i infantylnych akcji propagandowo-bilbordowych nie uczyni Raciborza wielkim – czytamy w przesłanym do mediów oświadczeniu radnej Anny Szukalskiej z Klubu Radnych Niezależnych Michała Fity.

Oświadczenie

Publiczne szaklowanie przez D. Polowego w czasie konferencji prasowej członków Komisji Rewizyjnej, gdy niewypełniania on swoich podstawowych obowiązków udostępniania Komisji Rewizyjnej dokumentów do kontroli, jest przejawem hipokryzji i wymaga komentarza. Oświadczenie nie odnosi się do działań Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych – to organ właściwy do zbadania prawidłowości postępowania D. Polowego.

D. Polowy, jako funkcjonariusz publiczny wie, że Komisja Rewizyjna działa na podstawie i w granicach prawa, przede wszystkim na podstawie zatwierdzanego przez Radę Miasta Planu Pracy. Ten przewidywał kontrolę problemową, a nie kompleksową w zakresie funkcjonowania basenu H20 Ostróg. Statut miasta wskazuje, że kontrola problemowa obejmuje wybrane zagadnienie z zakresu działalności kontrolowanego podmiotu „stanowiące niewielki fragment w jego działalności”. Słowa Prezydenta wynikają albo z jego skrajnej niekompetencji tj. nieznajomości przepisów albo ze skrajnego politykierstwa, nakierowanego na atak przy braku argumentów merytorycznych. W obu przypadkach oznacza to pełną kompromitację i dyskwalifikuje do pełnienia urzędu prezydenta.

Komisja Rewizyjna badała sprawę basenu ok. 4 miesiące i w styczniu 2022 r. przekazała Prezydentowi do podpisania protokół kontroli z wnioskami (w tym wzywającymi do podjęcia kroków prawnych). Szokujące, że sam podpis protokołu zajął Prezydentowi ponad 2 miesiące, a zbadanie sprawy basenu blisko rok. Raport Komisji rewizyjnej przyniósł porażające wnioski. Jako odpowiedzialny za nadzór nad funkcjonowaniem OSiR, w tym basenu, D. Polowy powinien wytłumaczyć mieszkańcom:

1) dlaczego mając już na początku kadencji tj. w 2018 r. ”Analizę Stanu Technicznego Istniejących Urządzeń Uzdatniających Wody” i jednocześnie wielokrotnie informując medialnie o związanych z tym zagrożeniach zdrowotnych dla użytkowników basenu, nie przeprowadził niezbędnej inwestycji modernizacji uzdatniania wody w trybie pilnym już w 2019 r., a dopiero w 2021 r.?
2) dlaczego pozbawił mieszkańców możliwości korzystania z basenu na skandalicznie długi czas, znacznie przekraczający ograniczenia covidowe?
3) ile każdy z mieszkańców musi dopłacać do funkcjonowania basenu, gdy jeszcze kilka lat temu ten się samofinansował? Czy gigantyczne dopłaty są powodem braku budowy placu zabaw z prawdziwego zdarzenia przy nowym żłobku na Ostrogu?

Panie D. Polowy proszę wziąć się wreszcie do roboty i realizować program, którym mamił Pan mieszkańców 4 lata temu. Granie na negatywnych emocjach, to działanie na szkodę Raciborza i rozbijanie wspólnoty, którą tworzą mieszkańcy.

Nakreślone w 2018 roku ambitne cele związane z tzw. „Wielkim Raciborzem” zostały brutalnie zweryfikowane przez postępujące wyludnienie miasta, opóźnienia realizacji ważnych projektów mieszkaniowych, drogowych (nowy most na Uldze) oraz zagospodarowania placu Długosza, a także realną groźbę niewydolności kadrowej specjalistycznych służb urzędu, odpowiedzialnych za inwestycje i infrastrukturę komunalną. Działania sprowadzone do podsycania konfliktów w samorządzie i infantylnych akcji propagandowo-bilbordowych nie uczyni Raciborza wielkim. Niestety ofiarą nieudolności D. Polowego staje się nasze piękne miasto. Raciborzanie zasługują na zdecydowanie więcej.

Anna Szukalska
Radna Rady Miasta Racibórz

Autor: list do redakcji, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności30 stycznia 202310:00

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje

Raport 998. Otwarcie mieszkania, zwisający konar i pożar sadzy. Weekendowe interwencje - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W trakcie minionego weekendu strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali sześć interwencji. Działania prowadzono w Sławikowie i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport29 stycznia 202320:47

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Miniony weekend pod względem sportowym zdominowali piłkarze halowi. Emocji w ich starciach nie brakowało. Nie brakowało, niestety, także walkowerów. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 27.01.2023
30 stycznia 202318:51

Nasz Racibórz 27.01.2023

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.