Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności30 sierpnia 201908:36

Przedstawiciele branży turystycznej z wizytą na ziemi raciborskiej [FOTO]

Przedstawiciele branży turystycznej z wizytą na ziemi raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W piątek, 29 sierpnia rozpoczęła się 3-dniowa podróż studyjna jaką dla właścicieli biur podróży, pilotów i przewodników zorganizowały raciborskie samorządy.

Celem, który przyświeca Powiatowi Raciborskiemu, Miastu Racibórz oraz gminom Krzyżanowice, Rudnik i Pietrowice Wielkie – jest prezentacja swoich walorów i przedstawienie oferty, jaka za pośrednictwem osób i podmiotów zawodowo związanych z turystyką, ma trafić do grup turystycznych. To branża tworzy programy wycieczek turystycznych, wybiera atrakcje i miejsca noclegów, decyduje o tym jakie kierunki polecane są w danym roku potencjalnym turystom.

W pierwszym dniu uczestnikom study tour zaproponowano zwiedzanie zabytkowej stacji kolejki wąskotorowej w Rudach wraz z przejazdem kolejką oraz poznanie Raciborza. Na raciborskim zamku goście zostali przywitani przez raciborskich samorządowców – starostę Grzegorza Swobodę i wiceprezydenta Michała Fitę. Goście zwiedzili zamek i poznawali centrum Raciborza w towarzystwie Grzegorza Wawocznego. Wieczorem przyszedł czas na indywidualne spacery. Goście wizytowali bulwary odrzańskie i odwiedzali raciborskie puby i kluby.

Kolejnymi punktami programu są spływ Odrą, odwiedziny atrakcji turystycznych i kulturowych w gminach Rudnik, Krzyżanowice i Pietrowice Wielkie a także uczestnictwo w kolorowym Festiwalu Raciborskiej Ulicy.

Operatorem organizującym pobyt gości jest Centrum Informacji Turystycznej CIESIELSKA TRAVEL. Gościom przez cały czas pobytu w roli przewodnika towarzyszy Dawid Wacławczyk.

Program wizyty dostępny jest TUTAJ.

Autor: Dawid Wacławczyk, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności13 czerwca 202607:01

Jak nie czytam, jak czytam!

Jak nie czytam, jak czytam! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
MiPBP
Sport14 czerwca 202621:54

Nędza skuteczna i bezlitosna. Pewny wynik w starciu z Płomieniem [FOTO]

Nędza skuteczna i bezlitosna. Pewny wynik w starciu z Płomieniem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

Cztery gole, czyste konto i pełna kontrola nad przebiegiem spotkania - tak w skrócie można podsumować sobotni (13.06) mecz LKS 1908 Nędza z Płomieniem Połomia. Choć sytuacja obu zespołów w tabeli klasy okręgowej była już przed tym starciem klarowna, zawodnicy obu stron stworzyli dynamiczne widowisko. Przed pierwszym gwizdkiem gospodarze byli już pewni utrzymania, zajmując 12. miejsce, z kolei przedostatnia Połomia straciła szanse na pozostanie w lidze. Mimo braku bezpośredniej presji wynikowej, żadna z drużyn nie zamierzała odpuszczać.

Oskar Tomeczek
Sport14 czerwca 202622:39

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Weekend pełen sportowych emocji za nami. Jedni cieszyli się z wygranych, inni musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh), fot. Oskar Tomeczek
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.