Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 października 201415:22

100-lecie Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Raciborzu

100-lecie Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W uroczystościach przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportu, gdzie znajduje się siedziba raciborskiego Sokoła, wzięli udział m.in przedstawiciele Polskiego Komitetu Olimpijskiego z medalistami igrzysk, Sokoły z Rymanowa, Mielca, Krakowa, Gniewkowa, Opawy, Ostrawy i Bugumin, byli i obecni dyrektorzy raciborskiego Sokoła, samorządowcy, w tym prezydent M. Lenk, duchowni oraz wybitni sportowcy Raciborszczyzny.

Część oficjalna rozpoczęła się na skwerze "Sław Sportu Ziemi Raciborskiej - Aleja Olimpijczyków Ziemi Raciborskiej", gdzie nastąpiło uroczyste odsłonięcie pamiątkowej płyty z okazji 100-lecia Towarzystwa Gimnastycznego Sokół w Raciborzu. Kapelan TG Sokół ks. Józef Krzeptowski oraz dziekan ks. Adrian Bąbelek dokonali poświęcenia płyty. Część oficjalna zakończyła się wciągnięciem flagi Sokoła na maszt przez uczniów G1. Dalszy ciąg uroczystości odbył się w budynku MOS, gdzie wyświetlono film o działalności raciborskiego Sokoła. Podpisano również współpracę z Kurkowym Bractwem Strzeleckim. Na koniec odbyło się otwarcie wystawy fotograficznej oraz odsłonięcie kolejnych portretów medalistów Mistrzostw Świata i Europy. Do galerii dołączyli: Gabriela Grzywińska, Ewelina Kamczyk, Dżesika Jaszek, Rafał Bugdol, Krzysztof Tokarski oraz Piotr Kaszta.

Po części oficjalnej w Pantwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyła się konferencja naukowa z okazji jubileuszu pod nazwą "Rućmy wszystko co nas dzieli, złączmy wszystko co nas łączy". W godzinach wieczornych w "Strzesze" miała miejsce "Wieczornica Sokola". Drugi dzień obchodów uroczystości 100-lecia TG "Sokół" zainaugurowała Msza św. w Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w intencji Sokolstwa Polskiego. Kolejne uroczystości zaplanowano na Zamku Piastowskim, gdzie m.in. otworzono wystawę historycznych Sztandarów Sokolich.

aha

Autor: Aleksandra Harz, [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności1 lipca 202617:43

Smutne wieści z Krzanowic. Zmarł proboszcz, ks. Marek Wcisło

Smutne wieści z Krzanowic. Zmarł proboszcz, ks. Marek Wcisło - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Kuria Opolska i M. Basista
Reklama
Aktualności2 lipca 202613:46

Przeżyli razem pół wieku. W Raciborzu odebrali medale od Prezydenta RP [FOTO i WIDEO]

Przeżyli razem pół wieku. W Raciborzu odebrali medale od Prezydenta RP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W raciborskim Pałacu Ślubów odbyła się dziś, 2 lipca, uroczystość jubileuszy małżeńskich. Medale przyznane przez Prezydenta RP wręczyli jubilatom II Wicewojewoda Śląski Michał Kopański oraz prezydent Raciborza, Jacek Wojciechowicz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 03.07.2026
2 lipca 202619:22

Nasz Racibórz 03.07.2026

Nasz Racibórz 26.06.2026
25 czerwca 202620:19

Nasz Racibórz 26.06.2026

Nasz Racibórz 19.12.2026
19 czerwca 202608:55

Nasz Racibórz 19.12.2026

Nasz Racibórz 12.06.2026
11 czerwca 202620:34

Nasz Racibórz 12.06.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.