Raciborska PWSZ z nowymi umowami partnerskimi

Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Zakład Karny w Raciborzu podpisały umowy z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu. Już od tego roku akademickiego studenci będą mogli realizować w wymienionych instytucjach praktyki studenckie, znacznie poszerzono także współpracę między podmiotami.
Celem porozumienia zawartego z ZUS-em, oprócz wspomnianych wcześniej praktyk studenckich, będzie szeroka edukacja studentów jak i mieszkańców miasta. Jak podkreślił w trakcie spotkania dyrektor oddziału w Rybniku dr Władysław Świątek, ZUS we współpracy z uczelnią będzie organizował wykłady otwarte dotyczące systemu emerytalnego i pozostałych świadczeń. Wartość umowy zaakcentowała Rektor JM Ewa Stachura, która dodała, że skorzystają na niej studenci kierunku administracja, którzy będą mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas praktyk w ZUS-ie.
Ponadto PWSZ w Raciborzu odnowił obowiązującą już umowę z Zakładem Karnym w Raciborzu. Dokument podpisany przez Dyrektora Instytucji Pułkownika Grzegorza Kosińskiego rozszerza zakres współpracy i umożliwia studentom kierunków pedagogika resocjalizacyjna i bezpieczeństwo państwa podjęcie praktyk studenckich w murach raciborskiego więzienia.
Przedmiotem umowy jest m.in. nieodpłatna realizacja zadań wynikających z programów resocjalizacyjnych przez prowadzenie działalności kulturalnej i oświatowej wobec skazanych.
Do zadań Zakładu Karnego w zakresie wspomnianego porozumienia należeć będzie m.in umożliwienie prowadzenia prac badawczych na terenie raciborskiej jednostki, w tym w szczególności w ramach prac dyplomowych oraz działalności naukowej Kół Naukowych. Porozumienie zakłada także udział przedstawicieli Służby Więziennej m.in. w posiedzeniach Rady Konsultacyjnej Instytutu Studiów Edukacyjnych, w wydarzeniach charytatywnych, edukacyjnych, promocyjnych, wolontariatach, seminariach i konferencjach.






























![Garaż wielopoziomowy przy ul. Żółkiewskiego już otwarty. Zakończono inwestycję parkingową w Raciborzu [FOTO] Garaż wielopoziomowy przy ul. Żółkiewskiego już otwarty. Zakończono inwestycję parkingową w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776184758img-4365-.jpg)


![Dramat na Solnej, awaria windy i zanieczyszczony potok [RAPORT 998] Dramat na Solnej, awaria windy i zanieczyszczony potok [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1773479732628407680-1229394136045578-5320161355132321652-n-.jpg)





![Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte. Nowa przestrzeń edukacji przyrodniczej nad Odrą [FOTO i WIDEO] Odrarium przy Zamku Piastowskim już otwarte. Nowa przestrzeń edukacji przyrodniczej nad Odrą [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776181824dsc-2064-.jpg)


![O. Adam Szustak z kanału Langusta na palmie: nie ośmielę się powiedzieć żadnego złego słowa o Raciborzu [WIDEO] O. Adam Szustak z kanału Langusta na palmie: nie ośmielę się powiedzieć żadnego złego słowa o Raciborzu [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1776332328zrzut-ekranu-2026-04-16-o-11-29-32-.png)


































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany