Reklama

Najnowsze wiadomości

Styl życia13 marca 201710:49

Czy twój pies linieje na wiosnę? Pomożemy ci

Czy twój pies linieje na wiosnę? Pomożemy ci - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Po zimie nasze zwierzaki zaczynają proces intensywnego linienia. W niektórych przypadkach właściciel czuje się całkowicie bezsilny, zakopany we włosach swojego psa, które w tym czasie znajdują się absolutnie wszędzie. Tymczasem korzystając z dostępnych narzędzi, w których wyborze pomoże nam pomocny personel sklepów zoologicznych sieci ZooMar, możemy istotnie skrócić ten uciążliwy czas i szybciej cieszyć się nową, letnią okrywą włosową naszego psa. Ogromnie ważne będzie też odżywcze wsparcie wzrostu nowego włosa dzięki specjalnej formule PRO PLAN OPTIDerma na wrażliwą skórę i piękną sierść.

Pielęgnacja i odżywianie włosa i skóry zaczyna się od środka, zgodnie z zasadą jesteś tym co jesz, która też dotyczy naszych czworonożnych ulubieńców. Podstawą jest optymalna przyswajalność składników odżywczych, którą potwierdzono w najnowszej linii karm pełnoporcjowych Purina® PRO PLAN® dla psów. Oznacza to, że pies zjadając dzienną porcję pożywienia z tej linii, lepiej wykorzystuje składniki odżywcze, co widać w szybszej poprawie jego kondycji i wyglądzie. Do utrzymania w dobrym stanie włosa, organizm potrzebuje wielu specjalnych składników odżywczych oraz przynajmniej 30% białka podawanego w pokarmie.

Oznacza to, że pokarm służący regeneracji i odnowie włosa musi zawierać odpowiedni skład i wartościowe źródła białka jak np. odżywczy łosoś i lekkostrawne jajko. Jeżeli w jedzeniu psa jest za mało białka, lub nie jest dobrze przyswajane, pierwszym objawem jest matowa, łamliwa i wypadająca sierść, a z czasem nawet choroby skóry. Dlatego w okresie linienia, aby zadbać o nowy wyrastający włos, warto sięgnąć po karmę zawierającą specjalną kompozycję, wysoce strawnych składników odżywczych, które znajdziecie w karmach Purina® PRO PLAN® z OPTIDerma na wrażliwą skórę i sierść bogatą w łososia.

Karmę można dopasować dla psów w każdym wieku: szczeniąt, czy psów dorosłych lub dojrzałych oraz każdej wielkości: małych, średnich i dużych. Dodatkowo warto dokładnie wyczesać w okresie linienia psa. Nie tylko pomaga to usunąć martwe włosy, ale także pobudza krążenie dzięki czemu skóra oddycha i szybciej się regeneruje. Warto też w tym okresie wykąpać naszego psa. Należy pamiętać o tym, że muszą to być specjalne kosmetyki kupione w dobrym sklepie zoologicznym, gdyż psy mają inną równowagę kwasowo-zasadową skóry i używając złych kosmetyków możemy jeszcze nasilić wypadanie włosów czy problemy skórne.

Zastosowanie odżywki pomoże zmniejszyć przyleganie brudu do włosa i podkreśli jego błysk, który zostanie uzyskany dzięki podawaniu odżywczej karmy. Sięgając po karmę z linii Purina® PRO PLAN® z OPTIDerma, bogatą w łososia, w ogóle nie trzeba podawać żadnych dodatków, gdyż karma ta zawiera więcej substancji odżywiających niż suplementy. W porcji ok. 100g która starcza na cały dzień dla psa małej rasy jak np. Yorkshire Terrier, znajduje się tyle cennych kwasów tłuszczowych Omega 3 co na 4 łyżeczkach dobrego tranu. Dodatkowo karma w opatentowanej formule OPTIDerma zawiera niezbędne witaminy, mikroelementy i przeciwutleniacze, powodując na przestrzeni 2-3 tygodni widoczną różnicę w obserwowanej kondycji zdrowotnej skóry i sierści Twojego psa.

logo1

Adresy sklepów:

Długa 10
Opawska 82
Słowackiego 59
Rudzka 37
www.zoo-mar.pl

A.S

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
10
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.