12 osób zatrzymanych w dwa dni

Cudzoziemcy, którzy nielegalnie przebywają w Polsce, prędzej czy później zostaną zatrzymani przez Straż Graniczną.
Funkcjonariusze Placówki SG w Rudzie Śląskiej wczoraj zatrzymali 6 obywateli Kolumbii, 1 Indonezyjczyka i 1 obywatela Ghany. Wszystkie te osoby nielegalnie przebywały w Polsce, nie posiadając uprawniających ich do tego dokumentów – w przypadku jednego z Kolumbijczyków było to aż 184 dni. Wobec wszystkich tych osób dzisiaj trwają czynności służbowe, zmierzające do wydania im decyzji zobowiązujących do opuszczenia naszego kraju.
Dwie kolejne osoby zostały zatrzymane przez funkcjonariuszy SG z Sosnowca – byli to obywatel Kuby, którego nielegalny pobyt wynosił 337 dni oraz obywatel Zimbabwe, który nie wykonał dobrowolnie posiadanej od lutego tego roku decyzji zobowiązującej go do powrotu. Kubańczyk został już zobowiązany do wyjazdu w ciągu 30 dni z zakazem powrotu do państw Schengen na 2 lata. Decyzja posiadana przez obywatela Zimbabwe podlega obecnie wykonaniu przymusowemu, i trwają dalsze czynności służbowe w tej sprawie.
Ostatnich dwóch nielegalnie przebywających cudzoziemców zatrzymała opolska (obywatel Bangladeszu) oraz częstochowska Straż Graniczna (Gruzin). Obaj mają wyjechać w ciągu 30 dni, i nie mogą powrócić przez okres 1 roku.



![Przygotowania do procesji Bożego Ciała w parafiach NSPJ i Matki Bożej [FOTO] Przygotowania do procesji Bożego Ciała w parafiach NSPJ i Matki Bożej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780552787dsc-9319-.jpg)
![Raciborskie stare miasto gotowe na procesję Bożego Ciała [FOTO] Raciborskie stare miasto gotowe na procesję Bożego Ciała [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780551456dsc-3866-.jpg)



![Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami parafii WNMP [FOTO i WIDEO] Procesja Bożego Ciała przeszła ulicami parafii WNMP [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17805694231780567813gre06742-2-.jpg)








![Unia długo biła głową w mur. Po przerwie rozstrzygnęła mecz i wskoczyła na podium [FOTO] Unia długo biła głową w mur. Po przerwie rozstrzygnęła mecz i wskoczyła na podium [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780614121gre06797-.jpg)

![Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780654458photo-17-z-77-.jpg)


![Młodzi piłkarze rywalizowali w Nędzy. InPost Cup pełen goli i sportowych emocji [FOTO] Młodzi piłkarze rywalizowali w Nędzy. InPost Cup pełen goli i sportowych emocji [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780608366photo-170-z-350-.jpg)



























Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany