Sukcesy sportowe nagrodzone stypendiami prezydenta Raciborza

Rok 2020 bardzo zmienił oblicze całego świata, tego sportowego też. Niepewność, odwoływane imprezy, w tym igrzyska olimpijskie, zamykane hale, pływalnie, areny sportowe, brak kibiców. Tym bardziej cieszy fakt, że mimo do tej pory nieznanych przeciwności, sportowcy z Raciborza odnosili sukcesy i stawali na podium zawodów na szczeblu krajowym.
Po raz kolejny pracę, wytrwałość oraz osiągnięty wynik docenił Prezydent Raciborza przyznając stypendia sportowe na pierwszy kwartał 2021 roku 32 zawodnikom. To jedna z form pomocy i wspierania rozwoju sportu w Raciborzu. Stypendium pozwala realizować program szkolenia i umożliwia udział w współzawodnictwie sportowym. Miasto Racibórz przyznało na ten cel 28 500 zł.
Osoby, których osiągnięcia zostały nagrodzone stypendium sportowym to:
1) Miłosz Kuźnia (MKZ „Unia” Racibórz) – I m. Puchar Polski Seniorów
2) Mateusz Szewczuk (MKZ „Unia” Racibórz) – I m. Mistrzostwa Polski Seniorów
3) Patrycja Sperka (MKZ „Unia” Racibórz) – I m. Mistrzostwa Polski Seniorów
4) Patryk Ołenczyn (LKS „Dąb” Brzeźnica) - II m. Puchar Polski Seniorów
5) Mateusz Kampik (LKS „Dąb” Brzeźnica) - III m. Mistrzostwa Polski Seniorów
6) Agata Walerzak (MKZ „Unia” Racibórz) – III m. Mistrzostwa Polski Seniorów
7) Natalia Duksa (MKZ „Unia” Racibórz) – III m. Mistrzostwa Polski Seniorów
8) Kamil Zakrzewski (MKZ „Unia” Racibórz) – III m. Puchar Polski Seniorów
9) Patryk Grzegorzewicz (MKS-SMS „Victoria” Racibórz) – I m. Mistrzostwa Polski Juniorów
10) Tomasz Wawrzyńczyk (MKZ „Unia” Racibórz) – I m. Mistrzostwa Polski Juniorów
11) Piotr Stolarczyk (MKZ „Unia” Racibórz) – I m. Mistrzostwa Polski Juniorów
12) Kamil Czarnecki (MKZ „Unia” Racibórz) – I m. Mistrzostwa Polski Juniorów
13) Kacper Karaśkiewicz (MKZ „Unia” Racibórz)- II m. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
14) Arsen Mkrtchyan (MKZ „Unia” Racibórz) – II m. Mistrzostwa Polski Juniorów
15) Filip Świerczewski (MKZ „Unia” Racibórz) – II m. Mistrzostwa Polski Juniorów
16) Mateusz Zając (MKS-SMS „Victoria” Racibórz) – II m. Mistrzostwa Polski Juniorów
17) Kamila Kasprów (LKS „Dąb” Brzeźnica) - II m. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
18) Dominika Jaroszewska (MKZ „Unia” Racibórz)- II m. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
19) Julia Michniewicz (LKS „Dąb” Brzeźnica) - III m. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
20) Nikoletta Szewczuk (MKZ „Unia” Racibórz) - III m. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
21) Wojciech Iwanowski (MKZ „Unia” Racibórz) - III m. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży
22) Mateusz Iwanowski (MKZ „Unia” Racibórz) - I m. Puchar Polski Kadetów
23) Patrycja Rębisz (MKS-SMS „Victoria” Racibórz) – II m. Mistrzostwa Polski Kadetów
24) Michał Rostek (MKZ „Unia” Racibórz) - III m. Puchar Polski Kadetów
25) Justyna Kuźmińska (MKS-SMS „Victoria” Racibórz) - III m. Mistrzostwa Polski Kadetów
26) Phirun Ron (MKZ „Unia” Racibórz) - I m. Mistrzostwa Polski Młodzików
27) Kuba Kosik (MKZ „Unia” Racibórz) - I m. Mistrzostwa Polski Młodzików
28) Kajetan Jakubowski (MKZ „Unia” Racibórz) - III m. Mistrzostwa Polski Młodzików
29) Oliwia Delong (MKZ „Unia” Racibórz)- III m. Mistrzostwa Polski Młodzików
30) Mateusz Alot (MKZ „Unia” Racibórz) - III m. Mistrzostwa Polski Młodzików
31) Szymon Nieckarz (MKZ „Unia” Racibórz) - III m. Mistrzostwa Polski Młodzików
32) Emilia Świerczewska (MKZ „Unia” Racibórz) - III m. Mistrzostwa Polski Młodzików
![Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] Pożar hali w Pawłowie. W akcji przy ul. Gamowskiej jedenaście zastępów [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_176656572882ad1b7a-75e1-4847-a05c-fc803d3aa018-2-.jpg)

![Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] Pożar na obwodnicy Raciborza [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17665706173eeca7a5-b018-48f2-be99-860b7c1d1a95-.jpg)


![Seria zdarzeń drogowych i interwencji strażaków [RAPORT 998] Seria zdarzeń drogowych i interwencji strażaków [RAPORT 998] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766482370603854012-1173196208297703-2705687028020719186-n-2-.jpg)





![Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] Czego mieszkańcy i włodarze życzą na Boże Narodzenie i Nowy Rok [ SONDA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766567714zrzut-ekranu-2025-12-24-o-10-14-44-.png)






![Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] Cicha noc rozbrzmiała w raciborskich świątyniach. Boże Narodzenie jako święto wiary i bliskości [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1766650097dsc-6342-.jpg)



















![Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] Gmina Rudnik ogłosiła przetarg na swój odcinek trasy rowerowej Blue Velo [MAPA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17666564631707559924dsc-5535-2-.jpg)







Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany