Kuźnia Raciborska uczciła narodowe święto Biegiem Niepodległości

To była już 23. edycja imprezy. W tym roku sprzyjała jej nie tylko piękna pogoda polskiej złotej jesieni, ale i frekwencja.
Przedszkolacy, uczniowie, młodzież, dorośli i seniorzy (najstarszy Roman Gaweł z Rydułtów skończył 72 lata) - wszystkie pokolenia bez wyjątku postanowiły uczcić Narodowe Święto Niepodległości bieganiem i marszem nordic walking. Najmłodsi mieli do pokonania krótkie dystanse wokół kuźniańskiej szkoły, starsi wystartowali z Nędzy, mając przed sobą 5,7 km. Imprezę rozpoczęło w południe odśpiewanie hymnu. Jako że 11 listopada przypada również wspomnienie św. Marcina z Tours, poza ciepłą kawą i herbatę MOKSiR zadbał też o pyszne rogale.
A o to jak przedstawia się klasyfikacja. Przedszkolaki: I m Adam Kostka, II m Dawid Bieniewski, III m Borys Parysek; uczniowie 7-11 lat (600 m): I m Antoni Szwajcok, II m Jakub Śpiewak, III m Jerzy Janik; młodzież 12-16 lat (1200 m): I m Mateusz Kijanka, II m Oliwier Stach, III m Krzysztof Kozubski; bieg Open (5,7 km): I m Tobiasz Olbrych, II m Tomasz Banasiak, III m Kamil Spyra; nordic walking: I Dorota Nguyen, II m Andrzej Reichert, III m Mateusz Głowski.













![Nowy wóz bojowy dla OSP Owsiszcze już na miejscu [FOTO i WIDEO] Nowy wóz bojowy dla OSP Owsiszcze już na miejscu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17630594033fb72f2c-c28e-41bf-8080-1ff5c5bc772b-.jpg)
![Rodzice dzieci z Bielskiej zaniepokojeni planami władz miasta [LIST DO REDAKCJI] Rodzice dzieci z Bielskiej zaniepokojeni planami władz miasta [LIST DO REDAKCJI] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_17631320081000038930-.jpg)













































Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany