Sport13 marca 202222:25

Outsider pozbawił Tworków zwycięstwa [FOTO]

Outsider pozbawił Tworków zwycięstwa [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0

Boisko w Tworkowie przy ulicy Głównej 70A było dziś areną zmagań pomiędzy miejscowym LKS a ekipą KS 1905 Krzanowice. Oba zespoły dzieliła istna przepaść w tabeli. Gospodarze plasowali się na miejscu drugim, Krzanowice były przedostatnie. Niestety dla Tworkowa, różnica ta nie była tak widoczna na murawie.

Od początku meczu oba zespoły chciały pokazać się jak najlepiej. Pierwszą okazję ku temu mieli niżej notowani goście z Krzanowic, którzy wywalczyli rzut rożny. Ten nie przyniósł jednak większego zagrożenia. Strzał został sparowany na rzut rożny, a dośrodkowanie z kornera przejęte przez gospodarzy. W odpowiedzi na początkowy zryw Krzanowic ekipa Tworkowa przejęła inicjatywę. Gospodarze wyprowadzili kilka akcji ofensywnych, ale żadna z nich nie przyczyniła się do zmiany wyniku. Ten wciąż brzmiał 0:0.

Goście jednak nie rezygnowali. Liczyli na dalekie zagrania i kontry. Podobne podejście zaprezentowali gracze gospodarzy. Ich szybki atak z 13 minuty mógł zakończyć się objęciem prowadzenia. Niestety, strzał Bartłomieja Sikorskiego trafił wprost w ręce bramkarza Krzanowic. Odpowiedź przyjezdnych mogła być niemalże natychmiastowa. Zespołowi gospodarzy udało się jednak wyjść z opresji obronną ręką.

Od 18 minuty gra znacząco zaostrzyła się, ale wciąż w granicach przepisów. Oba zespoły wymieniały ciosy, licząc na zaskoczenie przeciwnika. Zespół Krzanowic, choć zdecydowanie niżej notowany grał z dużym animuszem. Starał się tworzyć dogodne sytuacje. Trzeba powiedzieć, że ich stworzenie przychodziło gościom w miarę łatwo. Nieco trudniej mieli z ich wykorzystaniem, gdyż po upływie 23 minut na koncie Krzanowic wciąż widniało zero trafień. Podobnie miała się sytuacja po stronie Tworkowa.

30 minuta. Wymiana ciosów trwała w najlepsze. Po akcji ofensywnej Krzanowic odpowiedź Tworkowa była niemalże natychmiastowa. Mimo to wynik spotkania wciąż brzmiał 0:0, co z pewnością, póki co było sporym rozczarowaniem dla kilkuset kibiców zgromadzonych na obiekcie sportowym w Tworkowie.

Taka sytuacja trwała do 41 minuty. Wtedy to Krzanowice wywalczyły rzut karny po faulu bramkarza Tworkowa na Tomaszu Wittku. Piłkę na wapnie ustawił Piotr Święty i pewnym strzałem pokonał golkipera gospodarzy wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Chwilę później, równo po 45 minutach pierwszej połowy arbiter zaprosił oba zespoły na przerwę.

Po przerwie rozpoczął się zmasowany atak gospodarzy na bramkę Krzanowic. Na efekt nie trzeba było czekać długo. Już w trzeciej minucie drugiej odsłony piłkę w siatce umieścił Krzysztof Szewczyk, który w ten sposób zrobił sobie prezent na urodziny. Euforia Tworkowa nie trwała jednak długo. Już w 53 minucie długie podanie trafiło do Tomasza Wittka, który uderzył w kierunku dalszego słupka bramki gospodarzy, wyprowadzając tym samym swój zespół na prowadzenie. Drugi l gol dodał wiary zespołowi Krzanowic, który już w 58 minucie po raz kolejny zagroził bramce Tworkowa. Tym razem strzał zawodnika gości był jednak niecelny.

W kolejnych minutach oba zespoły nie rezygnowały ze zmiany wyniku. Udało się to dopiero w 81 minucie ekipie Tworkowa. W polu karnym Krzanowic sfaulowany został Dawid Pawela. Arbiter bez zawahania wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki Krzanowic. Pewnym egzekutorem jedenastki był Konrad Kochan, który w ten sposób doprowadził do remisu.

Gospodarze na tym nie poprzestali. W samej końcówce zaatakowali. Opłaciło się. Dzięki temu w polu karnym wywiązało się zamieszanie, w trakcie którego Mateusz Adamczyk próbował wybijać piłkę nim ta przekroczy linię bramkową. Trafił jednak w kapitana Tworkowa, Piotra Złotego, na konto, którego zapisany został ten gol. Wynik 3:2 i ogromna radość w szeregach gospodarzy. Nie trwała ona jednak długo, bo już po chwili goście przeprowadzili akcję, którą zdobyciem bramki zakończył Dominik Wyglenda, po raz kolejny pozbawiając Tworków złudzeń o zdobyciu w tym meczu kompletu punktów.

Mimo usilnych starań obu zespołów wynik nie uległ zmianie do ostatniego gwizdka sędziego. Oba zespoły, choć z przeciwległych krańców tabeli, podzieliły się punktami.

0:1 Piotr Święty 41' (k)
1:1 Krzysztof Szewczyk 48'
1:2 Tomasz Wittek 53'
2:2 Konrad Kochan 81' (k)
3:2 Piotr Złoty 90'
3:3 Dominik Wiglenda 90'+1

Żółte kartki: Paweł Kowacz, Filip Erynkwajt, Konrad Kochan, Bartłomiej Sikorski (wszyscy Tworków); Dominik Wyglenda (Krzanowice)