Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności18 sierpnia 202208:05

Jakie przybory szkolne są potrzebne do 1 klasy?

Jakie przybory szkolne są potrzebne do 1 klasy? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

To pytanie z pewnością zadają sobie rodzice przyszłych pierwszoklasistów.

Nic dziwnego - wakacje powoli, leniwie dobiegają końca, a do rozpoczęcia roku szkolnego pozostał niespełna miesiąc! Jeśli w tym sezonie przyszła twoja kolej na kompletowanie wyprawki szkolnej do 1 klasy podstawowej, nie przejmuj się! Podpowiemy ci jakie przybory szkolne są potrzebne do 1 klasy, aby twoje dziecko było przygotowane do rozpoczęcia nauki. Oszczędź sobie zmartwień - przygotowaliśmy pełną listę wyprawki szkolnej ucznia klasy 1!

Zacznijmy od podstaw - ołówek do rysowania!

Ołówek do pisania pierwszych znaków - liter oraz cyfr, to obowiązkowa pozycja na liście zakupów! Niezbędnym narzędziem, jakim posługiwać się będzie pierwszoklasista w trakcie zajęć lekcyjnych jest zdecydowanie ołówek z gumką. Takie praktyczne połączenie sprawi, że każda pomyłka zniknie w mgnieniu oka! Na samym początku najlepiej sprawdzą się ołówki miękkie, które stopniowo pozwolą przyzwyczaić się do pisania i będą na tyle delikatne, że nie uszkodzą zeszytu ćwiczeń czy notatnika.

Gumka do gumowania, której niestraszne są literówki

Nie od razu Rzym zbudowano! Tym samym należy pamiętać, że przy nauce pisania zdarzać się będą mniejsze lub większe pomyłki. Z pomocą wtedy przychodzą gumki do mazania! A właściwie gumki do ścierania, które w całości usuną problem, a nie tylko rozmażą nieestetycznie tekst. Zapomnij o grafitowych plamach, postaw na gumkę do zmazywania.

wyprawka_do_pierwszej_klasy

Temperówka do kredek - samodzielność i porządek

Jak sprawić, aby kredki i ołówki pozostały w dobrym stanie i służyły dłużej? Strugaczka do kredek zadba zarówno o estetykę piórnika, jak i wygodę korzystania z przyborów. Przy wielu rysunkach i szlaczkach twojemu dziecku przyda się temperówka ze zbiorniczkiem. Dlaczego akurat taka? Jest ona prosta w użyciu, więc uczeń pierwszej klasy będzie potrafił samodzielnie z niej skorzystać - wzbudzi to w nim poczucie odpowiedzialności. Dodatkowo, zbiorniczek sprawi, że wszystkie odpadki trafią od razu do kosza, nie musisz martwić się o resztki kredek na podłodze!

Klej w sztyfcie dla małego artysty

Nieodzownym elementem każdych zajęć plastycznych jest klej w sztyfcie, a uwierzcie mi - pierwszoklasiści artystycznych lekcji mają mnóstwo! Klej w sztyfcie magic, a może amos? Klej - to najważniejsze! Z pewnością się przyda, pewnie nie jeden, a kilka. Przyklejanie na laurce jesiennych liści czy mocowanie szalika bałwanowi - klej biurowy dla pierwszoklasisty jest jak kawa o poranku - niezbędny!

Kolorowe długopisy - notatki w ulubionym odcieniu!

Podkreślaj, zaznaczaj, wyróżnij! Wyrwij się z ciemnych barw zeszytu - pomogą ci w tym kolorowe długopisy żelowe. Nic nie wypadnie ci z głowy, bo wszystkie treści, które warto zapamiętać zapiszesz kolorowymi długopisami. Niepozorny zestaw może okazać się niespodziewanym niezbędnikiem wyposażenia piórnika twojego dziecka! Długopisy kolorowe to nie tylko urozmaicenie tekstu, ale również sposób na naukę - wyszczególnienie poszczególnych haseł w notatkach, pozwala na ich szybkie zapamiętanie.

Linijka szkolna niejedno ma oblicze!

Przydatna do podkreślania tematów i prowizorycznego katapultowania kulek z papieru - kto nie lubi praktycznych przyborów wielokrotnego użytku? Linijka 10 cm - jeśli nie ulegnie zniszczeniu, w następnych latach edukacji posłuży jako narzędzie kreślarskie do tworzenia figur geometrycznych czy przestrzennych brył. Jeden zakup, lata korzyści!

Kredki ołówkowe utrwalają wytwory wyobraźni

Metod tworzenia prac plastycznych jest mnóstwo, ale najpopularniejszym sposobem kreacji są kredki do rysowania. Zestaw kredek dla dzieci zawiera wiele kolorów, które pozwalają na niezliczoną ilość kombinacji barw i odcieni, co sprawia, że małego artystę ogranicza tylko wyobraźnia. Jakie wybrać? Kredki ołówkowe faber castell czy pastelowe? Warto wypróbować różne możliwości i znaleźć takie kredki ołówkowe, które pasują do stylu ucznia i są dla niego wygodne w użyciu.

kredki_dla_dzieci

Blok techniczny biały A4 - pierwsze portfolio

Skoro na naszej liście pojawiły się kredki, musi na nią trafić również blok techniczny A4! Białe kartki są niczym kanwy pierwszoklasistów. Pusta przestrzeń umożliwia upust kreatywności, dlatego należy uzbroić się w wiele arkuszy!

Blok techniczny kolorowy A4 - barwna odmiana

Blok z kolorowymi kartkami również może się przydać! Wydzieranki, wycinanki to tylko niektóre z prac plastycznych, które uczeń może wykonywać w trakcie zajęć lub w formie zadania domowego. Kolorowy blok techniczny na liście zakupów do wyprawki szkolnej uchroni cię przed przerażającymi słowami “Pani kazała dzisiaj przynieść blok kolorowy techniczny” w poniedziałkowy poranek! ;)

Wycinanki dla dzieci

Pierwsza klasa szkoły podstawowej jest również czasem szlifowania umiejętności wycinania, z pomocą przyjdą proste wycinanki dla dzieci. Z czasem można wybierać trudniejsze wzory tak, aby rączka dziecka przyzwyczaiła się do bardziej precyzyjnych form. Wycinanki z papieru to również świetny pomysł na urozmaicenie dziecięcych laurek pod względem faktur i stylów, nie dajcie się nudzie!

Pastele olejne - prawie jak van Gogh

Zastanawiasz się jak malować pastelami? Jak chcesz! Jest tylko jeden warunek - malowanie pastelami olejnymi powinno sprawiać radość. Pastele suche a olejne, jaka jest różnica? Te pierwsze pozwalają na delikatne rysunki o subtelnych, miękkich kreskach. Te drugie, olejne, umożliwiają stworzenie bardziej precyzyjnych i wyrazistych form. Kredki pastelowe olejne sprawdzą się zarówno dla małych, jak i dużych, w szkole czy w ramach czasu wolnego - pastele olejne mogą przydać się każdemu, a z pewnością uczniom, którzy rozpoczynają swoją edukację już tej jesieni. 

Farby plakatowe i szybkie arcydzieła

Pędzel i farba plakatowa w dłoń! Tak powstają szybkie arcydzieła na miarę konkursów szkolnych. Farby plakatowe w tubkach czy butelkach? To zależy tylko od twoich preferencji. Farby plakatowe pojawiają się wyjątkowo często w spisach przyborów niezbędnych do wyprawki szkolnej, nie możesz o nich zapomnieć.

Plastelina - od niej zaczyna się rzeźba

Odpowiedni dobór proporcji, kolorów i kształtów - to wszystko zapewnia plastelina! A przynajmniej tego uczy się pierwszoklasista przez zabawę kolorową masą! Zwierzątka z plasteliny? A może ludziki? Wioska plastelinowa nie wypełni się sama! W trakcie zajęć artystycznych z pewnością ulepione zostaną różnorodne figurki z plasteliny.

Zeszyt w trzy linie na młodych Mickiewiczów

Zeszyt w 3 linie to idealny wybór dla zaczynającego naukę dziecka. Wspiera praktykę pisania liter i pozwala na przyswojenie odpowiednich rozmiarów i odstępów. Zeszyt w trzy linie z czerwonymi liniami zwiększa czytelność nadruku i tym samym ułatwia dziecku zapisywanie kolejnych znaków. Nie można zapomnieć również o lekkiej opcji - zeszyt 16 kartkowy w kolorowe linie przy zachowaniu swoich wyjątkowych cech, nie obciąży dodatkowo tornistra ze względu na swój nieduży rozmiar.

Zeszyt w kratkę dla początkujących Einsteinów

Ostatnim, ale równie ważnym elementem wyprawki szkolnej jest zeszyt 16 kartkowy w kratkę, najlepiej z marginesem. Podobnie jak w przypadku zeszytu w 3 linie, opcja szesnastokartkowa sprawdzi się dla najmłodszych uczniów. Wyprawka szkolna do 1 klasy podstawowej zawiera wiele pozycji, a takie rozwiązanie pozwoli uniknąć zbędnego obciążenia kręgosłupa. Zeszyt 16 kartkowy w kratkę to idealny start do nauki matematyki i rozwoju logicznego myślenia.

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności23 września 202215:29

Pożar naczepy na trasie Racibórz-Żerdziny [FOTO]

Pożar naczepy na trasie Racibórz-Żerdziny [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
fot. Czytelnik Kamil, KP PSP Racibórz
Reklama
Aktualności23 września 202210:31

Gwałcił i nagrywał komórką. Areszt dla podejrzanego

Gwałcił i nagrywał komórką. Areszt dla podejrzanego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Dotychczasowe ustalenia śledztwa wskazują na to, iż podejrzany podstępem doprowadzał pokrzywdzone (najczęściej poznane np. w dyskotece lub miejscu publicznym) do stanu nieprzytomności podając im alkohol.

PO Gliwice
Reklama
Reklama
Aktualności23 września 202211:06

Czołowe zderzenie w Rybniku. Kierowca zaplanował zabójstwo żony?

Czołowe zderzenie w Rybniku. Kierowca zaplanował zabójstwo żony? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Komunikat Prokuratury Okręgowej w Rybniku, fot. Rybnik i okolice-Informacje drogowe 24H
Aktualności22 września 202208:39

Trzydniowe święto piwa pod Raciborzem

Trzydniowe święto piwa pod Raciborzem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. RitaE/pixabay.com
Reklama
Reklama
Reklama
Styl życia22 września 202218:47

Odkrycie w Londynie. Pierwszy niemiecki atak II wojny światowej wyszedł z powiatu raciborskiego?

Odkrycie w Londynie. Pierwszy niemiecki atak II wojny światowej wyszedł z powiatu raciborskiego? - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
4
Racibórz:

Dwa telegramy odnalezione w Instytucie Polskim i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie mogą skorygować dotychczasowe poglądy na miejsce pierwszych polsko-niemieckich starć we wrześniu 1939 r. Wynika z nich, że były to przedpola Rybnika, w pasie Sumina-Zwonowice-Chwałęcice.

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Aktualności24 września 202210:54

Franciszek Pieczka (1928-2022). Pożegnanie

Franciszek Pieczka (1928-2022). Pożegnanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rodzony Ślązak z gminy Godów niedaleko Raciborza zmarł wczoraj, 23 września. Dwa lata temu, w wywiadzie dla GCKSiT, opowiadał o swojej młodości. Bywał w Raciborzu.

fot. Jerzy Reżny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Nasz Racibórz 26.08.2022
31 sierpnia 202222:40

Nasz Racibórz 26.08.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.