Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 lutego 202417:14

RAPszów Festiwal czyli hip hop wraca do Pszowa! I to w jakim wydaniu!

RAPszów Festiwal czyli hip hop wraca do Pszowa! I to w jakim wydaniu! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W sobotę 17.02.2024r. na naszej mokowskiej scenie będziemy gościć aż 3 artystów: OXONA, SARIUSA oraz SŁONIA!

Line-up:

18:00 – otwarcie drzwi
19:00 – Support: OXON
20:00 – SARIUS
21:30 – SŁOŃ

Imprezę poprowadzi: DJ Junior_Z.
Miejsce: Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie

Sprzedaż biletów:  www.kupbilecik.pl/imprezy/113022/Pszów/RAPszów+Festiwal/ 
Stacjonarnie bilety będą do nabycia w kasie Miejskiego Ośrodka Kultury.

OXON - krakowski raper obecny na scenie od kilkunastu lat. Zawodnik bitew battlerapowych, prowadzący i juror bitew freestyle. Twórca ponad 10 płyt, w 2022 zadebiutował legalnie płytą "Dziwny Niemowlak", wydaną przez poznańską wytwórnię BDF i nagraną wraz z Kojotem, z którym razem współtworzą ekipę Hipocentrum. Znany ze szczególnej dbałości o technikę i formę, różnorodnego flow z wieloma melodyjnymi elementami i niezwykle żywiołowych koncertów. Na koncertach towarzyszy mu Sarnula - producent i gitarzysta, z którym Oxon nagrał dwa albumy i zwiedził całą Polskę z występami na żywo.

SARIUS - to pochodzący z Częstochowy raper, który zajmuje się także boksem. Urodził się 12 stycznia 1992 roku. Gatunki muzyczne, którymi się zajmuje to rap i hip-hop. Zadebiutował w listopadzie 2013 roku dzięki wytwórni Asfalt Records. Jego pierwszy album Blisko Leży Obraz Końca wyprodukował DJ Eprom. Sarius od tamtej pory, tylko wzmacnia swoją pozycję na scenie, udowadniając, że jest jednym z najlepszych artystów młodego pokolenia. Jest członkiem B.O.R, właścicielem wytwórni muzycznej Antihype i sklepu internetowego o tej samej nazwie. Przełomowym momentem w jego karierze było wydanie albumu Antihype przez jego własną wytwórnię. Gościli na nim tacy raperzy, jak Kartky, Ten Typ Mes, czy Gibbs. Sarius uczył się od najlepszych wykonawców, co zdecydowanie słychać w jego utworach. Album Antihype został bardzo pozytywnie odebrany przez słuchaczy i wysoko oceniany przez znawców. Niejednokrotnie plasował się na podium podsumowań 2017 roku. Kolejne albumy rapera — Wszystko Co Złe, Pierwszy Dzień Po Końcu Świata oraz Antihype 2 również podbiły listę sprzedaży OLiS, zyskując miano platynowej lub złotej płyty.

SŁOŃ właściwie Wojciech Zawadzki urodziny 27.11.1983 w Poznaniu
Różnorodność – łączenie fascynacji hip-hopowych z rockowymi, hardcore’owymi i metalowymi – jest jedną z najważniejszych cech dzisiejszego stylu Słonia. Choć na ogół nagrywa on utwory klasycznie rapowe – samplowane lub elektroniczne – tkwi w nich rockowy puls i pazur, atmosfera i intensywność z rodzaju tych, których prędzej uświadczy się na hardcore’owych albo punkowych gigach. Po raz pierwszy na szeroką skalę słuchacze mogli się o tym przekonać w 2008 roku,gdy w podziemiu ukazał się imienny krążek Wyższej Szkoły Robienia Hałasu, czyliduetu, który Słoń tworzy z innym poznańskim MC, Shellerinim. Mniejsza opopularność, jaką nazwa zespołu cieszy się po dziś dzień w Internecie – lepszym miernikiem siły rażenia tego wydanego własnym sumptem krążka jest imponująca jak na nielegal (zwłaszcza w tamtych czasach) liczba ponad dwóch tysięcy sprzedanychegzemplarzy. W maju 2009 ukazał się pierwszy album solowy Słonia zatytułowany„Chore melodie” utrzymany w stylistyce horrorcore, dzięki któremu artysta stał się czołowym reprezentantem tego gatunku w Polsce. W 2012 roku do powszechnej sprzedaży trafiła pierwsza produkcja WSRH pt. „Szkoła wyrzutków”. Wydawnictwo odniosło sukces fonograficzny plasując się na 5. miejscu zestawienia najpopularniejszych płyt w kraju. W duecie z producentem muzycznym Mikserem Słoń nagrał materiał pt „Demonologia” (2010) oraz „Demonologia2” (2013) - trzypłytowe wydawnictwo zadebiutowało na 2. miejscu zestawienia OLiS. W kolejnych latach Słoń postawił na solowe projekty, a Brain Dead Familia” -2015 i „Mutylator” -2018 solidnie ugruntowały jego pozycję na rodzimym rynkufonograficznym. W grudniu 2020 ukazał się czwarty solowy album Słonia pod tytułem „Redrum”, który powstawał pod roboczym tytułem „Czerwony Rum” i został zrealizowany we współpracy z jednym producentem. Za wszystkie bity odpowiada Chris Carson, a na płycie nie pojawili się żadni dodatkowi goście. Album został bardzo dobrze oceniony przez dziennikarzy: Newonce.net nazwał Redrum jedną z najlepszych rapowych płyt 2020, natomiast Dawid Bartkowski z interia.pl mianuje Słonia królem swojej niszy, a numer „Wojna totalna” nazywa „lirycznym pancerfaustem, walcem dla społeczeństwa oraz być może najlepszym i najbardziej dosadny opisem aktualnej sytuacji w kraju”. Ostatni krążek rapera uzyskał status złotej płyty.

Bez wątpienia czeka Was jeden z najgrubszych koncertów w historii naszego Ośrodka!

plakat_rapszw

Autor: mat.nadesłany , redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport21 kwietnia 202418:54

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Mimo niesprzyjającej aury lokalni sportowcy postarali się o sportowe emocje. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności21 kwietnia 202410:29

Rusza wielki proces grupy zajmującej się sprzedażą sterydów

Rusza wielki proces grupy zajmującej się sprzedażą sterydów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
informacja prasowa Prokuratury Okręgowej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.04.2024
19 kwietnia 202421:56

Nasz Racibórz 19.04.2024

Nasz Racibórz 12.04.2024
12 kwietnia 202415:22

Nasz Racibórz 12.04.2024

Nasz Racibórz 05.04.2024
7 kwietnia 202412:45

Nasz Racibórz 05.04.2024

Nasz Racibórz 29.03.2024
29 marca 202415:21

Nasz Racibórz 29.03.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.