Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 października 202309:58

Pochylone drzewa, gniazda owadów i wypadek w Krzyżanowicach. Weekend strażaków

Pochylone drzewa, gniazda owadów i wypadek w Krzyżanowicach. Weekend strażaków - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Trzynaście interwencji w okresie od piątku do niedzieli odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono w Jankowicach, Nędzy, Kuźni Raciborskiej, Chałupkach, Rudach, Krzyżanowicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 13.10.2023

Piątkowa służba, jak co dzień rozpoczęła się od wyjazdu na monitorowanie rzeki Odry. Działania rozpoczęto w Raciborzu przy ulicy Sudeckiej. Ich celem było ujawnienie zmiany koloru wody, piany na rzecze, śniętych lub osłabionych ryb. Monitoring Odry prowadzono także w sobotę i niedzielę. Działania nie ujawniły niczego niepokojącego.

O godzinie 10.41 jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Wojska Polskiego w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o plamie substancji ropopochodnej na jezdni. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że w pojeździe doszło do uszkodzenia przewodu paliwowego, wskutek czego powstała plama na odcinku na jezdni na odcinku około 20 metrów. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu uszkodzenia oraz neutralizacji substancji.

Kolejne zdarzenie odnotowane zostało o godzinie 11.58 w Jankowicach przy ulicy Raciborskiej. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o spróchniałym drzewie pochylonym nad jezdnią. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu i pocięciu drzewa.

Podobna interwencja miała miejsce o godzinie 17.48 w Nędzy przy ulicy Gliwickiej. Działania również dotyczyły spróchniałego drzewa pochylonego nad jezdnią. Również w tym przypadku zadysponowano jeden zastęp OSP. Działania druhów polegały na usunięciu drzewa.

Sobota, 14.10.2023

O godzinie 8.43 jeden zastęp OSP został zadysponowany na ulicę Roberta Lewandowskiego w Kuźni Raciborskiej. Strażackie działania związane były ze zgłoszeniem dotyczącym zwisającego nad jezdnią konara drzewa. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania potwierdzono zgłoszenie. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie terenu działań oraz usunięciu zwisającej gałęzi.

Kolejne trzy zdarzenia dotyczyły usuwania gniazd owadów. Do interwencji tych zadysponowano po jednym zastępie OSP. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło do Powiatowego Stanowiska Kierowania o godzinie 11.19 z ulicy Hetmańskiej w Raciborzu, kolejne o 16.19 z ulicy Hulczyńskiej w Raciborzu, a trzecie o godzinie 18.08 z ulicy Raciborskiej w Chałupkach. We wszystkich tych przypadkach działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu gniazd owadów błonkoskrzydłych.

Niedziela, 15.10.2023

O godzinie 0.36 w nocy z soboty na niedzielę dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP zadysponowane zostały do Rud na drogę leśną Kotlarską. Do komendy przy Reymonta wpłynęło bowiem zgłoszenie, z którego wynikało, że samochód wpadł do rowu. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania przystąpiono do działań, które polegały na zabezpieczeniu terenu akcji oraz wyciągnięciu samochodu z rowu.

Kolejne, niestety tragiczne, zdarzenie miało miejsce o godzinie 1.32 pomiędzy Krzyżanowicami a Roszkowem. Właśnie wtedy do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu pieszego przez samochód osobowy. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz oświetleniu miejsca akcji. Poszkodowanego pieszego nie udało się uratować. Stwierdzono zgon. Straty materialne, które w tym przypadku są najmniej istotne, oszacowano na kwotę 20 tys. złotych. Działania na miejscu zdarzenia trwały ponad pięć godzin.

Jak informuje rzeczniczka KPP Racibórz, kierowany przez 23-latka samochód osobowy kia sportage, jadący w kierunku Krzyżanowic, potrącił śmiertelnie mężczyznę, idącego w kierunku Roszkowa. Kierowca, mieszkaniec powiatu raciborskiego, był trzeźwy, natomiast pieszy - jak wskazują wstępne ustalenia - nie poruszał się poboczem. Ofiara wypadku nie miała przy sobie dokumentów ani telefonu. Ustalono jednak, że to 19-letni mieszkaniec gminy Kuźnia Raciborska.

Ostatnie do tej pory zdarzenie odnotowano o godzinie 8.56. Jeden zastęp PSP został zadysponowany na ulicę Huzarską w Raciborzu. Działania na miejscu zdarzenia polegały na usunięciu gałęzi znajdującej się na ścieżce rowerowej.

Autor: red., fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności9 grudnia 202319:52

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA]

Jarmark w Raciborzu [WIECZORNE UJĘCIA Z DRONA] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
27
Racibórz:

Kilka zdjęć pokazujących raciborski Rynek przygotował Robert Ambroziewicz. Jarmark potrwa do jutra, 10 grudnia. Co jeszcze w programie?

Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 08.12.2023
8 grudnia 202308:42

Nasz Racibórz 08.12.2023

Nasz Racibórz 01.12.2023
1 grudnia 202310:06

Nasz Racibórz 01.12.2023

Nasz Racibórz 24.11.2023
24 listopada 202308:11

Nasz Racibórz 24.11.2023

Nasz Racibórz 17.11.2023
17 listopada 202308:48

Nasz Racibórz 17.11.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.