Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 marca 202323:44

Woś i Jaki zapełnili Strzechę. Realna debata z trudnymi pytaniami [FOTO i WIDEO]

Woś i Jaki zapełnili Strzechę. Realna debata z trudnymi pytaniami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim i wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wosiem zaplanowano w sali kameralnej DK Strzecha. Przyszło tak dużo ludzi, że musiano przejść na widowiskową. Były trudne pytania i odpowiedzi. – To realna debata – mówił wiceminister Woś, nie kryjąc zadowolenia, że obok zdecydowanej większości zwolenników, nawet jego oponenci poświęcili niedzielne popołudnie, by wymienić z nim poglądy.

Niedzielne popołudnie politycy Solidarnej Polski rozpoczęli od meczu w Tworkowie, gdzie miejscowy LKS spotkał się z Dębem Gaszowice. Spotkali się tu z działaczami sportowymi oraz wójtami Grzegorzem Utrackim i Pawłem Bugdolem. Wygrał Tworków. Miejscowy LKS cieszy się systemem nawadniania murawy, który sfinansowały Lasy Państwowe. Już w sierpniu za wsparcie w pozyskaniu środków dziękowano posłowi Wosiowi. Jako że europoseł Jaki to piłkarski kibic, postanowiono niedzielną debatą poprzedzić chwilą futbolowych emocji.

Biuro wiceministra Wosia zaplanowało spotkanie w sali kameralnej Strzechy. Niestety, ta okazała się za mała na liczbę chętnych. Musiano się więc przenieść do widowiskowej.

Europoseł Patryk Jaki mówił o polityce Niemiec wobec Polski oraz obronie państw narodowych i wartości chrześcijańskich. Co do tej pierwszej kwestii, przekonywał, że zachodni sąsiad, poprzez zmianę unijnych traktatów, chce narzucić Polsce swój dyktat, niezgodny z interesami naszego kraju, m.in. w obszarze polityki zagranicznej czy podatków. Jako przykład podał konflikt na Ukrainie. Gdyby to – jak przekonywał – decyzje zapadały na forum UE, podejmowane z perspektywy Berlina czy Paryża, wówczas nie byłoby takiego wsparcia dla Ukraińców. Jaki tłumaczył, że problem dotyczy percepcji zagrożenia ze strony Rosji, innej dla Polaków, innej dla Niemców czy Francuzów. Należy zatem, jak dodał, bronić obecnego status quo, czyli pełnej suwerenności Polski. Zdaniem Jakiego, były premier Donald Tusk to część niemieckiego kapitału, jedyny gwarant, że niemieckie interesy – w razie zwycięstwa PO – zostaną przez Polskę zaakceptowane. Solidarna Polska proponuje twardy kurs wobec Niemiec – veto za veto. Przypomniał dziejowy dorobek Polski i zaapelował, by Polacy nie czuli się gorsi od Niemców. - Nam wmówiono, że jesteśmy gorsi. Nie wierzcie w te bzdury, które nam wmawiają - zaakcentował.

Było też o wielkich korporacjach, lewicy i polityce informacyjnej zmierzającej do osłabienia państw narodowych. Jaki zapewniał, że Solidarna Polska będzie broniła polskich interesów oraz wartości, jakie niesie z sobą rodzina i chrześcijańskie dziedzictwo.

Padły trudne pytania, m.in. o Pegasus. Jedna z uczestniczek uznała, że stoi za tym M. Woś. Ten ripostował, że za podobne stwierdzenia redakcja OKO.Press musiała przepraszać po wyroku sądu apelacyjnego, ostatnią wielką aferę korupcyjną w UE wykryto właśnie dzięki temu programowi, a o jego użyciu decyduje sąd. Stekiem bzdur nazwała uczestniczka wypowiedzi Patryka Jakiego nt. Niemiec. Co mówiła uczestniczka i jakie padły odpowiedzi – odsłuchaj na nagraniu, czas 40:30.

Pytań było więcej, dotyczących m.in. sądownictwa rodzinnego, elektromobilności, zielonych inwestycji w Raciborzu, czy przywilejów emerytalne.

Spotkanie trwało ponad godzinę. Przebieg można odsłuchać z zapisu relacji LIVE.

Autor: fot. Jan Ptak, red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności23 lipca 202421:08

Zapadł się fragment parkingu na pl. Długosza [FOTO]

Zapadł się fragment parkingu na pl. Długosza [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
60
Racibórz:

Zapadlisko odsłoniło piwnice dawnych kamienic. Zostało zabezpieczone przez Wodociągi Raciborskie. Teren ten był do 1945 r. gęsto zabudowany. Nie wiadomo do końca, co kryje się pod płytkami chodnikowymi pamiętającymi jeszcze czasy PRL-u.

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 lipca 202414:53

Strażacy wezwani do palącego się znicza

Strażacy wezwani do palącego się znicza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
red., fot. OSP Nędza
Aktualności24 lipca 202412:29

Wystawa plenerowa Zapomniany cmentarz w Raciborzu

Wystawa plenerowa Zapomniany cmentarz w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Muzeum w Raciborzu serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy plenerowej pt. "Zapomniany cmentarz". Wydarzenie będzie miało miejsce na raciborskim Rynku w środę 07.08.2024 o godzinie 15:00.

Muzeum w Raciborzu
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 lipca 202408:39

Nocne zwiedzanie na raciborskim zamku z Królewskim Dzwonem Zygmunta w tle

Nocne zwiedzanie na raciborskim zamku z Królewskim Dzwonem Zygmunta w tle - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

19 lipca na Zamku Piastowskim odbyło się kolejne nocne zwiedzanie, które tym razem uświetnił swoją obecnością Witold Szczygieł, dzwonnik z Wawelu. Gość opowiadał o fascynującej pracy wawelskich dzwonników.

fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 19.07.2024
18 lipca 202417:55

Nasz Racibórz 19.07.2024

Nasz Racibórz 12.07.2024
12 lipca 202409:40

Nasz Racibórz 12.07.2024

Nasz Racibórz 05.07.2024
5 lipca 202408:55

Nasz Racibórz 05.07.2024

Nasz Racibórz 28.06.2024
27 czerwca 202422:45

Nasz Racibórz 28.06.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.