Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności26 marca 202323:44

Woś i Jaki zapełnili Strzechę. Realna debata z trudnymi pytaniami [FOTO i WIDEO]

Woś i Jaki zapełnili Strzechę. Realna debata z trudnymi pytaniami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Spotkanie z europosłem Patrykiem Jakim i wiceministrem sprawiedliwości Michałem Wosiem zaplanowano w sali kameralnej DK Strzecha. Przyszło tak dużo ludzi, że musiano przejść na widowiskową. Były trudne pytania i odpowiedzi. – To realna debata – mówił wiceminister Woś, nie kryjąc zadowolenia, że obok zdecydowanej większości zwolenników, nawet jego oponenci poświęcili niedzielne popołudnie, by wymienić z nim poglądy.

Niedzielne popołudnie politycy Solidarnej Polski rozpoczęli od meczu w Tworkowie, gdzie miejscowy LKS spotkał się z Dębem Gaszowice. Spotkali się tu z działaczami sportowymi oraz wójtami Grzegorzem Utrackim i Pawłem Bugdolem. Wygrał Tworków. Miejscowy LKS cieszy się systemem nawadniania murawy, który sfinansowały Lasy Państwowe. Już w sierpniu za wsparcie w pozyskaniu środków dziękowano posłowi Wosiowi. Jako że europoseł Jaki to piłkarski kibic, postanowiono niedzielną debatą poprzedzić chwilą futbolowych emocji.

Biuro wiceministra Wosia zaplanowało spotkanie w sali kameralnej Strzechy. Niestety, ta okazała się za mała na liczbę chętnych. Musiano się więc przenieść do widowiskowej.

Europoseł Patryk Jaki mówił o polityce Niemiec wobec Polski oraz obronie państw narodowych i wartości chrześcijańskich. Co do tej pierwszej kwestii, przekonywał, że zachodni sąsiad, poprzez zmianę unijnych traktatów, chce narzucić Polsce swój dyktat, niezgodny z interesami naszego kraju, m.in. w obszarze polityki zagranicznej czy podatków. Jako przykład podał konflikt na Ukrainie. Gdyby to – jak przekonywał – decyzje zapadały na forum UE, podejmowane z perspektywy Berlina czy Paryża, wówczas nie byłoby takiego wsparcia dla Ukraińców. Jaki tłumaczył, że problem dotyczy percepcji zagrożenia ze strony Rosji, innej dla Polaków, innej dla Niemców czy Francuzów. Należy zatem, jak dodał, bronić obecnego status quo, czyli pełnej suwerenności Polski. Zdaniem Jakiego, były premier Donald Tusk to część niemieckiego kapitału, jedyny gwarant, że niemieckie interesy – w razie zwycięstwa PO – zostaną przez Polskę zaakceptowane. Solidarna Polska proponuje twardy kurs wobec Niemiec – veto za veto. Przypomniał dziejowy dorobek Polski i zaapelował, by Polacy nie czuli się gorsi od Niemców. - Nam wmówiono, że jesteśmy gorsi. Nie wierzcie w te bzdury, które nam wmawiają - zaakcentował.

Było też o wielkich korporacjach, lewicy i polityce informacyjnej zmierzającej do osłabienia państw narodowych. Jaki zapewniał, że Solidarna Polska będzie broniła polskich interesów oraz wartości, jakie niesie z sobą rodzina i chrześcijańskie dziedzictwo.

Padły trudne pytania, m.in. o Pegasus. Jedna z uczestniczek uznała, że stoi za tym M. Woś. Ten ripostował, że za podobne stwierdzenia redakcja OKO.Press musiała przepraszać po wyroku sądu apelacyjnego, ostatnią wielką aferę korupcyjną w UE wykryto właśnie dzięki temu programowi, a o jego użyciu decyduje sąd. Stekiem bzdur nazwała uczestniczka wypowiedzi Patryka Jakiego nt. Niemiec. Co mówiła uczestniczka i jakie padły odpowiedzi – odsłuchaj na nagraniu, czas 40:30.

Pytań było więcej, dotyczących m.in. sądownictwa rodzinnego, elektromobilności, zielonych inwestycji w Raciborzu, czy przywilejów emerytalne.

Spotkanie trwało ponad godzinę. Przebieg można odsłuchać z zapisu relacji LIVE.

Autor: fot. Jan Ptak, red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202309:06

Ford w rowie w Zabełkowie. Kierująca źle się poczuła

Ford w rowie w Zabełkowie. Kierująca źle się poczuła - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Grupa Racibórz 112
Reklama
Aktualności1 czerwca 202318:29

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO]

Zakręcony Dzień Dziecka na Jordanie [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Setki dzieci przewinęły się dziś przez Park Jordanowski. Zorganizowano tu Dzień Dziecka w ramach obchodów Dni Raciborza 2023.

red., fot. w, M. Kościelniak
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności1 czerwca 202321:42

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów

SIDOR x S-AGE. Klasyka w elektronicznym brzmieniu w podziemiach wodociągów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
Racibórz:

Grali już w raciborskim Muzeum, a dziś, 1 czerwca, w ramach Dni Raciborza w ogromnych podziemnych wnętrzach filtrów powolnych z końca XIX w. To już drugie takie wydarzenie organizowane w Wodociągach Raciborskich. Wybrzmiała klasyka w elektronicznym ujęciu.

Jan Ptak
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.