Takie jest zdanie naszego Czytelnika. - Według mnie, poza barierkami i oświetleniem, nic się nie zmieniło, aby poprawić bezpieczeństwo - pisze do redakcji p. Jan. Inwestycja na skrzyżowaniu Ogrodowa-Miarki-Słowackiego kosztowała ponad 642 tys. zł. Jaka jest wasza opinia w tej sprawie? Poniżej ankieta.
- Rezerwat zasługuje na najwyższą formę ochrony, czyli park narodowy – przekonuje dr Andrzej Grzegorz Kruszewicz, polski ornitolog, podróżnik, dyrektor warszawskiego zoo, autor i tłumacz wielu publikacji z zakresu ornitologii. Wczoraj i dziś gościł na ziemi raciborskiej.
Widok na dzisiejszą ulicę Kościuszki na wysokości skrzyżowania z ul. Wandy i Rostka był na przełomie XIX i XX wieku wykorzystywany przez wielu wydawców i to na różne, artystyczne sposoby. Pokazuje jednak niezbyt reprezentacyjny fragment miasta, wtedy i dziś. Dlaczego więc zrobił taką karierę?
Dziś, 6 sierpnia, raciborska Biblioteka zaprosiła na drugi w tym sezonie występ na scenie Letniego Teatru na Schodach. Tym razem znany raciborzanom Teatr Wodzisławskiej Ulicy wystąpił ze spektaklem Łysa Śpiewaczka na podstawie sztuki Eugène Ionesco.
Tylko godziny dzielą nas od największej w historii imprezy lekkoatletycznej, której gospodarzem będzie Stadion Śląski. Już jutro – w sobotę 6 sierpnia Kocioł Czarownic będzie gościł Diamentową Ligę. W zawodach weźmie udział ponad 50 medalistów Mistrzostw Świata, w tym elita polskich olimpijczyków z Tokio. Silesia Memoriał Kamili Skolimowskiej, w ramach którego odbędzie się Diamentowa Liga będzie transmitowany aż przez 155 stacji telewizyjnych.
- Jako czynny użytkownik skateparku na OSIRze chciałbym nagłośnić temat jego stanu technicznego. To jest po prostu niebezpieczne! - pisze nasz Czytelnik.
Setka dzieci wzięła udział w wakacjach organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Kuźni Raciborskiej. Dziś nastąpił finał, a relację przygotowała Raciborska Telewizja Kablowa.
Dlaczego dzieci w Japonii chcą być jak karpie? I dlaczego raz do roku podczas święta Kodomo no Hi japońskie domy zdobią ich wizerunki? Na te pytania i wiele innych odpowiedziała dzieciom Pani Paulina podczas wyprawy do Japonii 2 sierpnia.
Po pozytywnej opinii Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz akredytacji Ministerstwa Zdrowia PWSZ w Raciborzu otrzymała zgodę Ministerstwa Edukacji i Nauki na studia 2. stopnia na kierunku pielęgniarstwo.
Do zdarzenia doszło wczoraj, 4 sierpnia, w Rzuchowie na ulicy Pszowskiej.
W Parku Śląskim otwarto wodny plac zabaw. Nowa atrakcja ma swoją lokalizację w sąsiedztwie integracyjnego placu zabaw oraz Ogrodu Społeczności Parkowej.