Śladami historii i kultury – PTTK Racibórz zaprasza na wycieczkę do Poznania, Biskupina i Gniezna

Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Raciborzu organizuje wyjątkową wycieczkę szlakiem najważniejszych miejsc związanych z początkami państwa polskiego. Dwudniowy wyjazd do Poznania, Biskupina i Gniezna odbędzie się w dniach 26–27 lipca 2025 roku.
PTTK Oddział w Raciborzu zaprasza do udziału w dwudniowej wycieczce do trzech niezwykłych miejsc: Poznania – historycznej stolicy Wielkopolski, Biskupina – słynnej osady kultury łużyckiej oraz Gniezna – pierwszej stolicy Polski i miasta św. Wojciecha.
Wyjazd zaplanowano na sobotę 26 lipca 2025 roku. Zbiórka uczestników o godzinie 4:30 na dworcu PKS w Raciborzu, wyjazd o 5:00. W programie zwiedzanie Poznania z licencjonowanym przewodnikiem oraz wizytą w Katedrze. Po południu przejazd do Biskupina, gdzie uczestnicy zjedzą obiadokolację i spędzą nocleg.
W niedzielę 27 lipca zaplanowano poranny rejs statkiem „Diabeł Wenecki”, a następnie zwiedzanie Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Kolejnym punktem programu będzie Gniezno, gdzie przewodnik oprowadzi uczestników po muzeum, katedrze i innych zabytkach.
Koszt wycieczki wynosi 500 zł dla członków PTTK z opłaconą składką i młodzieży do 18. roku życia oraz 520 zł dla osób niezrzeszonych. Cena obejmuje przejazd autokarem, opłaty drogowe, obiadokolację, nocleg, śniadanie, ubezpieczenie KL i NNW, bilety wstępu, rejs statkiem oraz usługi przewodników.
Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w biurze PTTK przy ul. Chopina 16 w Raciborzu w godzinach od 10:00 do 16:00 od poniedziałku do czwartku, a także przelewem bankowym na konto 33 1750 0012 0000 0000 3444 8477 (po wcześniejszym zapisie telefonicznym lub osobistym). W tytule przelewu należy wpisać imię i nazwisko uczestnika oraz dopisek „POZNAŃ”, a także dane kontaktowe i datę urodzenia do celów ubezpieczeniowych. Termin zapisów mija 17 lipca 2025 roku.
Organizator przypomina, że wycieczka odbędzie się niezależnie od pogody, a jej przebieg może ulec modyfikacjom.
Dodatkowe informacje można uzyskać w biurze PTTK oraz u Zdzisławy Musioł, tel. 510 929 617.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany