Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie18 kwietnia 202323:02

Kosiarki spalinowe z napędem, czyli funkcjonalność i wygoda

Kosiarki spalinowe z napędem, czyli funkcjonalność i wygoda - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Polska:

Kupno idealnej kosiarki nie jest łatwym zadaniem – liczba dostępnych modeli jest kolosalna, a przy zakupie  pod uwagę należy wziąć wiele różnych czynników, jak na przykład powierzchnię trawnika, czy też rodzaj i gęstość murawy. W bardzo wielu przypadkach okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem jest kosiarka spalinowa z napędem. Co jednak sprawia, że ten rodzaj urządzenia jest aż tak popularny? 

Na co zwrócić uwagę wybierając kosiarkę spalinową z napędem? 

Na rynku dostępne są obecnie kosiarki spalinowe o bardzo różnych parametrach, dostosowane do potrzeb różnych użytkowników. Wybierając odpowiedni dla nas model urządzenia, powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na parametry silnika, w tym sposób jego rozruchu oraz moc. Moc silnika powinna być tym większa, im większą powierzchnię zajmuje trawnik wymagający koszenia. Warto decydować się przede wszystkim na kosiarki z silnikami pozwalającymi na przynajmniej 250 godzin pracy – silniki takie nadawać się będą bowiem do użytku nawet po kilku latach regularnej pracy.  

Kolejnym wartym uwagi czynnikiem jest również szerokość oraz wysokość koszenia, którą oferuje dany model. Kosiarka spalinowa z napędem powinna zapewniać możliwość dostosowania wysokości koszenia do konkretnych potrzeb. Warto także zdecydować się na model o większej szerokości koszenia, pozwoli to bowiem w krótszym czasie uporać się nawet z dużej wielkości trawnikiem. Bardzo ważnymi elementami, na które należy zwrócić uwagę, są także wytrzymałość obudowy, a także odpowiednia średnica kółek. Kosiarka spalinowa z napędem powinna także cechować się możliwie optymalną wagą. 

Jakie zalety mają kosiarki spalinowe z napędem? 

Kosiarka spalinowa z napędem to urządzenie, które ma naprawdę wiele zalet i z pewnością ułatwi regularną pracę w ogródku, czy też na przydomowym podwórku. W porównaniu ze sprzętem elektrycznym kosiarkę spalinową cechuje o wiele większy zasięg, a także zdecydowanie większa mobilność. Kosiarki spalinowe mogą być używane bowiem nawet z dala od budynków. Ponadto kosiarka spalinowa ma też znacznie większą moc, niż jej elektryczny odpowiednik, co gwarantuje znacznie bardziej komfortową pracę. 

Fakt zaś, że kosiarka spalinowa ma napęd pozwoli nam bez wysiłku wykorzystywania siły własnych mięśni w celu popychania urządzenia do przodu. Oznacza to, że będziemy w stanie znacznie skuteczniej kosić nawet duże obszary, bez konieczności zatrzymywania się w celu odpoczynku. Kosiarki spalinowe z napędem są i szybsze, i wygodniejsze od tych tradycyjnych. Warto zdecydować się na zakup takiego urządzenia zwłaszcza wtedy, gdy regularnie kosimy duże, dość zróżnicowane powierzchnie. 

Czym różnią się kosiarki spalinowe?Kosiarki spalinowe z napędem mogą, rzecz jasna, być skonstruowane na kilka różnych sposobów, przede wszystkim, jeśli chodzi o mechanizm napędzający koła. Na rynku dostępne są bowiem modele wyposażone w przekładnie ślimakowe oraz kątowe. W tym pierwszym przypadku za prawidłową pracę napędu odpowiada koło zębate oraz wirnik śrubowy, czyli tak zwany ślimak. W przypadku mechanizmów kątowych mowa zaś o dwóch kołach zębatych, które napędzają pasek odpowiadający za przeniesienie napędu na koła. Mechanizm ten jest prostszy od ślimakowego, dlatego kosiarki spalinowe go wykorzystujące są z reguły nieco tańsze.   

Kosiarki takie dostępne są w wersjach z napędem na oś przednią lub tylną. W przypadku gdy teren, który podlegać ma koszeniu, jest nierówny, lepszym wyborem zazwyczaj okazują się modele z napędem na koła znajdujące się z tyłu. Umożliwiają one bowiem znacznie szybszą i bardziej komfortową pracę. 
 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.