Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie16 maja 202317:29

Umiędzynarodowienie Akademii – Strategia

Umiędzynarodowienie Akademii – Strategia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Będące jednym z kluczowych wyzwań stojących przed szkolnictwem wyższym, umiędzynarodowienie, związane z wymianą studentów i pracowników pomiędzy polskimi i zagranicznymi ośrodkami naukowymi, ma ogromny wpływ zarówno na poszerzenie światopoglądu młodych ludzi, jak i poszerzenie kompetencji pracowników Uczelni. Działania Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu koncentrują się na podtrzymaniu istniejących oraz nawiązaniu nowych kontaktów, wdrożeniu cyfrowej platformy umożliwiającej realizację wymiany studentów i pracowników, poszerzeniu oferty dydaktycznej przedmiotów prowadzonych w języku angielskim oraz na zwiększeniu kompetencji językowych kadry dydaktycznej i pracowników administracji.

Realizacja internacjonalizacji

W ramach Programu Erasmus+ w dniach 8-12 maja 2023 r. gościliśmy przedstawicieli środowisk akademickich i administracji z Uniwersytetu Pitesti w Rumunii: Cristina Violeta Ungureanu, Associate Professor, HDR, Liliana Voiculescu, Associate Professor, PhD, Daniela-Maria Bondoc, Associate Professor, PhD, Luiza Madalina Apostol, Assoc. Prof., PHD, Emanuel Soare, Associate Professor PhD oraz z Uniwersytetu Suleyman Demirel w Turcji: Prof. Dr. Mustafa Zihni TUNCA, Research Assistant, Mehmet ÖZSOY.

Uczestnicy wymiany realizowali programy szkolenia i nauczania uzgodnione pomiędzy uczelnią wysyłającą a uczelnią przyjmującą. Wizytę rozpoczęliśmy częścią oficjalną z udziałem wymienionych wyżej gości oraz JM Rektora dra Pawła Strózika, który przywitał gości i skierował do nich okolicznościowy list (link do listu). Ponadto obrady przebiegały pod merytoryczną opieką dra Daniela Vogla – Pełnomocnika Rektora ds. Wymiany Międzynarodowej oraz mgr Katarzyny Kasowskiej, przedstawiciela Biura Programu Erasmus+.

Cel programu Erasmus+ – wzajemne poznanie się

Po części oficjalnej goście zaprezentowali swoje Uniwersytety studentom oraz pracownikom ANS w Raciborzu. Następnie pracownicy i studenci ANS mieli okazję do wystąpień, podczas których przestawione zostały poszczególne Instytuty. Prezentacje zostały przygotowane przez wszystkie jednostki Uczelni:

Instytut Techniki – dr inż. Małgorzata Kuchta, Instytut Studiów Społecznych – dr Paweł Bednarski, Instytut Studiów Edukacyjnych – studentka Pedagogiki, Alicja Koźlik, Instytut Neofilologii – studentka Filologii, Mariola Milewska, Instytut Architektury – studentka Architektury, Anna Jurasińska. Komunikacja podczas prezentacji przebiegał bez zakłóceń – goście odnotowali wysoki poziom merytoryczny i znakomitą dyspozycję językową prelegentów. 

Baza dydaktyczna Akademii – poziom światowy

Kolejnym punktem wizyty było zwiedzanie bazy dydaktycznej. Profesorowie mieli okazję zwiedzić nowoczesne Centrum Digitalizacji, Bibliotekę oraz Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. MCS zrobiło na gościach ogromne wrażenie; dzięki uprzejmości dr Wiesławy Kołodziej zapoznali się z wszystkimi możliwościami oferowanymi przez centrum, zaprezentowane zostały im wszelkie dostępne sprzęty i rekwizyty. Goście podkreślali, że baza Akademii umożliwia edukację na wysokim poziomie.

Ostatnią częścią było zwiedzanie Miasta Racibórz – spacer z Uczelni do centrum miasta, wizyta na Zamku Piastowskim oraz spacer po bulwarach nadodrzańskich.

Aktywne umowy z renomowanymi uczelniami w Europie

Raciborska Akademia umożliwia wyjazdy w ramach programu Erasmus+ do wielu ośrodków akademickich w Europie. Do najważniejszych należą: University Beira Interior w Portugialii, University of Latvia na Litwie, Uniwersytet Pavla Jozefa Šafárika Kosice w Słowacji, Pamukkale University Denizli oraz Süleyman Demirel Üniversitesi w Turcji, University of Navarra w Hiszpanii, Varna University of Management w Bułgarii, Universita degli Studi di Foggia we Włoszech, VŚB Technical University of Ostrava w Republice Czeskiej, University of Pitesti w Rumunii, University of Vlora Ismail Qemali w Albanii, International University of Sarajevo w Bośni i Hercegowinie, Universiteit van Amsterdam w Holandii. Współpraca międzynarodowa w ANS w Raciborzu dynamicznie się rozwija i w najbliższym czasie zostaną podpisane kolejne umowy.  

Autor: ANS, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności5 czerwca 202310:05

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich

Raport 998. Próba podpalenia domu przy Mariańskiej. Zgon w Pietrowicach Wielkich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W okresie od piątku do poniedziałkowego poranka strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dwanaście interwencji. Działania prowadzono w Budziskach, Pietrowicach Wielkich, Łubowicach i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

red.
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:16

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO]

40 tys. złotych strat w pożarze w Kuźni Raciborskiej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kuźnia Raciborska:

Informację o zdarzeniu Powiatowe Stanowisko Kierowania odebrało dziś, 6 czerwca, krótko po godzinie 9. Ze zgłoszenia wynikało, że doszło do pożaru w kuźniańskiej fabryce obrabiarek.

red., fot. FB/OSP Siedliska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności6 czerwca 202311:21

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO]

Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną zderzenia w Syryni [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Jedno z najbardziej niebezpiecznych miejsc w powiecie wodzisławskim znów dało o sobie znać. Mowa o skrzyżowaniu ulicy Raciborskiej z Bukowską (DW 936) w Syryni niedaleko Raciborza. Wczoraj, 05.06., po godzinie 21 doszło tam do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych.

red., fot. FB/OSP Syrynia, Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Aktualności5 czerwca 202311:54

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO]

Dziesiątka i przyjaciele na raciborskim zamku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

"Przyszłość jest w naszych rękach. Chwyćmy ster!" - pod tym hasłem Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu zorganizował już po raz drugi ciekawe wydarzenie.

red.
Aktualności7 czerwca 202309:28

Kolejne odwołania w grupie Rafako

Kolejne odwołania w grupie Rafako - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
red., fot. Tauron
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 26.05.2023
26 maja 202309:55

Nasz Racibórz 26.05.2023

Nasz Racibórz 19.05.2023
19 maja 202307:46

Nasz Racibórz 19.05.2023

Nasz Racibórz 12.05.2023
11 maja 202319:06

Nasz Racibórz 12.05.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.