Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności19 września 202210:16

Raport 998. Skoda i volvo zderzyły się na mycie

Reklama
Powiat:

Dziesięć zdarzeń odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie minionego weekendu. Działania prowadzono w Kobyli, Pietrowicach Wielkich, Tworkowie, Rudach i w Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Piątek, 16 września 2022

O godzinie 10.56 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o konieczności pomocy policji z wejściem do jednego z domostw przy ulicy Willowej w Kobyli. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania przystąpiono do działań, które polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i siłowym otwarciu drzwi. Po przeszukaniu wszystkich pomieszczeń, dom okazał się być pusty.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 12.27. Jeden zastęp PSP udał się na ulicę Starowiejską w Raciborzu, skąd napłynęło zgłoszenie o gnieździe owadów. Strażackie działania polegały na usunięciu nieproszonych gości. Do podobnej interwencji doszło o godzinie 20.01 przy ulicy Głównej w Tworkowie. W tym przypadku do akcji zadysponowano miejscowych ochotników.

O godzinie 14.11 dwa zastępy PSP zostały zadysponowane na ulicę Rudzką w Raciborzu, gdzie doszło do zderzenia dwóch pojazdów: peugeota partnera i mercedesa sprintera. W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba, której pomocy udzielili strażacy. Mężczyzna odmówił przewiezienia do szpitala. Strażackie działania polegały na rozdzieleniu pojazdów, odłączeniu akumulatorów oraz uprzątnięciu jezdni. Straty materialne oszacowano na kwotę 2 500 złotych.

- Sprawcą zdarzenia był 63-letni kierujący peugeotem, z kolei poszkodowanym 43 latek. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Za spowodowanie kolizji na 63-latka został nałożony mandat karny – powiedział mł. asp. Łukasz Gardas z KPP w Raciborzu.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godzinie 17.35 przy ulicy Jana Pawła II w Pietrowicach Wielkich. Jeden zastęp OSP został zadysponowany do usunięcia plamy substancji ropopochodnej z jezdni.

Ostatnie piątkowe zdarzenie postawiło na nogi cztery zastępy z Reymonta oraz jeden zastęp ochotników. O godzinie 21.56 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wejściu domowej czujki gazu w stan alarmu w jednym z mieszkań budynku wielorodzinnego przy ulicy Kościuszki w Raciborzu. Po dojeździe służb na miejsce, przeprowadzeniu rozpoznania i pomiarów zagrożenia nie potwierdzono. Prawdopodobną przyczyną wszczęcia alarmu była… sygnalizacja rozładowanych baterii w urządzeniu.

Sobota, 17 września 2022

W minioną sobotę strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali jedno zdarzenie. O godzinie 14.30 dwa zastępy z Reymonta oraz jeden zastęp ochotników pognały do Rud na ulicę Szybki. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło bowiem zgłoszenie o kobiecie uwięzionej w bagnie. W momencie dojazdu strażaków na miejsce poszkodowana zanurzona była do pasa. Nie potrafiła jednak wydostać się samodzielnie. Pomogli jej w tym strażacy. Udzielili jej także kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Niedziela, 18 września 2022

Pierwsza niedzielna interwencja miała miejsce o godzinie 4.36 w Rudach przy ulicy Paproć. Jeden zastęp OSP został skierowany do usunięcia konaru drzewa znajdującego się na jezdni.

Z kolei o godzinie 13.44 dwa zastępy PSP skierowano na ulicę Opawską w Raciborzu, gdzie na tzw. mycie doszło do zderzenia dwóch pojazdów: skody octavii i volvo xc60. W obu pojazdach podróżowało łącznie pięć osób. Na szczęście żadna z nich nie odniosła obrażeń i nie wymagała pomocy medycznej. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, upewnieniu się o braku wycieków oraz uprzątnięciu jezdni z resztek po zderzeniu. Straty materialne oszacowane zostały na kwotę 30 000 złotych.

- Winnym zdarzenia był 38-letni kierujący skodą, który uderzył w volvo kierowane przez 58-latka. Obaj kierujący byli trzeźwi, a kierowca skody ukarany został mandatem. Zdarzenie zakwalifikowano jako kolizję – poinformował mł. asp. Łukasz Gardas.

aaa
fot. Grupa Racibórz 112

Poniedziałek, 19 września 2022

Ostatnia do tej pory interwencja miała miejsce dziś, o godzinie 7.49 przy ulicy Matejki w Raciborzu. Doszło tam do potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy citroen ds4. Na miejsce skierowano dwa zastępy PSP. Strażackie działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pomocy poszkodowanemu rowerzyście. Kierujący jednośladem doznał otarć prawej ręki. Straty materialne oszacowano na kwotę 3 000 złotych.

- Sprawcą był 32-letni kierujący citroenem, który potrącił 17-letniego rowerzystę. Obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a na sprawcę nałożono mandat karny. Była to kolizja – przekazał mł. asp. Łukasz Gardas z KPP w Raciborzu.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 stycznia 202315:32

Drużyna męska KU AZS ANS Racibórz w futsalu na podium! Mamy brąz!

Drużyna męska KU AZS ANS Racibórz w futsalu na podium! Mamy brąz! - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Instytut Kultury Fizycznej i Zdrowia
Reklama
Sport27 stycznia 202300:20

Siatkarski rollercoaster emocji w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

Siatkarski rollercoaster emocji w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W czwartkowy (26.01.) wieczór parkiet hali sportowej przy Łąkowej płonął od emocji. W kolejny meczu grupy mistrzowskiej I ligi śląskiej siatkówki zespół KS Racibórz podejmował Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa. Siatkarze obu ekip zafundowali licznie zgromadzonym kibicom prawdziwy rollercoaster emocji.

(greh)
Reklama
Reklama
Sport28 stycznia 202321:10

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO]

HLPN. Sobota z futsalem w hali przy Łąkowej [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Rozgrywki Halowej Ligi Piłki Nożnej zmierzają powoli ku ostatecznej fazie. Dziś (28.01.), w hali OSiR przy Łąkowej rozegrano kolejne spotkania. Stoczono cztery pojedynki II ligi oraz jeden ligi I. Sprawdź wyniki, zobacz zdjęcia i wideo.

(greh)
Reklama
Aktualności27 stycznia 202308:49

Muzealne spotkania z zabytkami - GOTYK

Muzealne spotkania z zabytkami - GOTYK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Marek Krakowski
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Sport28 stycznia 202300:19

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO]

Lider z Raciborza nie zdobył Olimpii [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątkowy (27.01.) wieczór w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu rozegrano zaległe spotkanie I kolejki finału A II ligi koszykówki kobiet. Lider, czyli RKK AZS Racibórz podejmował zamykającą tabelę Olimpię Wodzisław Śląski.

(greh)
Sport27 stycznia 202308:55

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 20.01.2023
23 stycznia 202309:54

Nasz Racibórz 20.01.2023

Nasz Racibórz 13.01.2023
18 stycznia 202322:57

Nasz Racibórz 13.01.2023

Nasz Racibórz 06.01.2023
8 stycznia 202316:08

Nasz Racibórz 06.01.2023

Nasz Racibórz 23.12.2022
8 stycznia 202316:07

Nasz Racibórz 23.12.2022

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.