Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 marca 202210:13

Dobiegł końca remont bloku operacyjnego w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu

Dobiegł końca remont bloku operacyjnego w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Region:

W szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu dziś przekazano do użytku ostatnie wyremontowane trzy sale operacyjne zmodernizowanego bloku zabiegowego. Dwie sale są przeznaczone do zabiegów urologicznych, w tym sala endoskopowa oraz sala przeznaczona dla zabiegów cięć cesarskich. Sale wyremontowano w ramach środków własnych SP ZOZ. Wartość środków przeznaczonych na remont i wyposażenie sal to ponad 600 tys. zł.

Z początkiem marca br. dobiegł końca remont ostatnich trzech sal bloku operacyjnego w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu. Łącznie z oddanymi wcześniej salami zabiegowymi i salą wybudzeniową stanowią one w całości wyremontowany i nowoczesny blok operacyjny. Oddano do użytku dwie sale urologiczne, w tym jedna z nich przeznaczona dla zabiegów endoskopowych oraz salę przeznaczoną dla cięć cesarskich. Remont został sfinansowany ze środków własnych Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu. Wartość remontu trzech sal operacyjnych wraz z częścią wyposażenia stałego to ponad 600 tys. zł. Po oddanych wcześniej 5 salach operacyjnych wraz z salą wybudzeniową i pomieszczeniami technicznymi stanowią one jednolity zespół nowoczesnego bloku operacyjnego godnego miana standardów XXI wieku.

Podsumowując inwestycję w remont całego bloku operacyjnego Starosta Powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego p. Paweł Masełko powiedział m.in.: Cały czas podnosimy standard medyczny (szpitala w Kędzierzynie-Koźlu). Jest to robione z myślą o mieszkańcach całego powiatu. To bardzo istotne dla rozwoju naszej placówki. Kędzierzyńsko-kozielski SP ZOZ jest jednym z głównych filarów zabezpieczenia szpitalnego Opolszczyzny. Ta inwestycja powoduje m.in. to, że ta nasza pozycja na rynku medycznym cały czas rośnie i jest mocno potwierdzona.

Wicestarosta Powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego p. Józef Gisman podkreślił, że po okresie pandemii, możemy zintensyfikować wysiłek leczenia Pacjentów zarówno z naszego powiatu (kędzierzyńsko-kozielskiego), ale również z powiatów ościennych.

Dyrektor Naczelny SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu p. Jarosław Kończyło powiedział – Cieszymy się, że ta wymagająca inwestycja dobiega końca. Całość wyremontowanego bloku operacyjnego przekazujemy dziś do pracy. Wszystkie sale mają obecnie jednakowy standard godny już XXI wieku. Wykonana praca jest „kamieniem milowym” w stosunku do tego co było wcześniej. Blok operacyjny jest sercem szpitala, dlatego kluczem jest wysoka jakość świadczonych tam usług. Zwiększając jakość zwiększamy bezpieczeństwo pacjentów przebywających na salach zabiegowych. Jestem przekonany, że nowy standard jakości pozwoli zmniejszyć dług zdrowotny który posiadamy wobec pacjentów. Jednocześnie istotnym jest także by personel medyczny posiadał optymalne warunki pracy, szczególnie jest to istotne na bloku operacyjnym.

Zastępca dyrektora ds. Medycznych, lek. med. p. Jacek Mazur, przypomniał chronologię przeprowadzanej inwestycji oraz to jakimi specjalistycznymi salami operacyjnymi obecnie dysponujemy. Podkreślił jednocześnie, że cały czas myślimy o rozwoju i będziemy podnosić komfort pobytu Pacjentów.

Jak podkreśla lekarz anestezjolog i Kierownik Bloku Operacyjnego zarazem – p. dr Radosław Masłoń – Zakończenie remontu nie było łatwe w kontekście organizacji pracy bloku i cieszy szybkie wykonanie prac remontowych. W tej chwili jesteśmy w stanie pracować na „pełnych obrotach”. Zdecydowanie poprawia się zarówno bezpieczeństwo Pacjentów i jakość warunków pracy jakie mamy.

Kierownik Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej – p. dr Michał Pułtorak – Nowoczesna urologia jest dziś zależna od nowoczesnego sprzętu. Dzięki temu, że mamy większą przestrzeń, możemy sprawniej i wygodniej operować z lepszą jakością dla Pacjenta. Mamy obecnie cały zestaw sprzętu – jak ramię typu C, kolumnę do operacji małoinwazyjnych z bardzo dużym monitora i stale jesteśmy w trakcie kolejnych zakupów – co warto podkreślić. Mamy zestawy dla nowoczesnych technik medycznych… To daje minimalizowanie urazów dla Pacjenta i szybszą możliwość powrotu do zdrowia.

Pielęgniarka Zarządzająca Zespołem Pielęgniarek Bloku Operacyjnego p. mgr Agnieszka Dziwińska podkreśliła, że jakościowa poprawa warunków pracy personelu przekłada się na bezpieczeństwo zarówno pracy całego zespołu i samym Pacjentów. Zachęciła także do zgłaszania się do pracy personelu medycznego do naszej placówki. Oferujemy pracę w nowoczesnych i stabilnych warunkach.

Finansowanie remontu przekazanych do użytku wyżej wymienionych 3 sal operacyjnych zostało zrealizowane w całości ze środków własnych. Obecnie szpital w Kędzierzynie-Koźlu posiada 8 nowoczesnych sal operacyjnych wraz z salą wybudzeniową i zapleczem technicznym.

Autor: mat. nadesłany, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności19 maja 202214:25

Tak za życia wyglądała Dżed-Amonet-ius-anch - Egipcjanka z raciborskiego Muzeum

Tak za życia wyglądała Dżed-Amonet-ius-anch - Egipcjanka z raciborskiego Muzeum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
Racibórz:

W raciborskim Muzeum trwa jedna z ciekawszych konferencji poświęcona mumii egipskiej z raciborskiego Muzeum. Prezentowane są najnowsze badania, a także rekonstrukcja twarzy kobiety. Wydarzenie jest transmitowane live.

red., fot. Muzeum w Raciborzu
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności19 maja 202213:22

Festyn ekologiczny na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO]

Festyn ekologiczny na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Tematem przewodnim festynu była ochrona flory i fauny. Całemu wydarzeniu towarzyszył event organizowany przez firmę z Łodzi "Świat Przygód" Grzegorz Boryca. Na scenie wystąpiły dzieci z raciborskich placówek oświatowych, a także wychowankowie Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „Źródło”.

fot. Katarzyna Kubik
Reklama
Reklama
Aktualności19 maja 202209:27

Zbliża się zmiana nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej na Śląsku

Zbliża się zmiana nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej na Śląsku - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Region:

Już 23 maja nastąpi kolejny etap zmian nadawania bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, tym razem dotyczący województwa śląskiego.

red.
Reklama
Aktualności20 maja 202209:45

Służby METEO ostrzegają. Możliwe burze z gradem

Służby METEO ostrzegają. Możliwe burze z gradem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie, fot. arch. portalu/Jan Ptak
Aktualności19 maja 202208:56

GDDKiA. Przygotowujemy kolejne inwestycje poprawiające bezpieczeństwo na DK45 w Raciborzu

GDDKiA. Przygotowujemy kolejne inwestycje poprawiające bezpieczeństwo na DK45 w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
5
Racibórz:

- Podpisaliśmy umowę na wykonanie dokumentacji projektowej dla budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK45 z drogą wojewódzką nr 416 w Raciborzu (przy mleczarni). Wykonawcą zadania jest firma DMK Inżynieria z Rybnika, a wartość umowy wynosi o wartości 366 250,95 zł - informuje katowicki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

red.
Aktualności19 maja 202220:26

Pokazano jak wyglądała Egipcjanka z raciborskiego Muzeum. Była piękna jak Nefretete

Pokazano jak wyglądała Egipcjanka z raciborskiego Muzeum. Była piękna jak Nefretete - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

- Badania naukowe mumii egipskich na przykładzie Dżed-Amonet-Ius-Anch z zbiorów Muzeum w Raciborzu – konferencja pod tytułem odbyła się w dawnym kościele pw. św. Ducha. Poznaliśmy wreszcie oblicze Egipcjanki, której zmumifikowane zwłoki od II poł. XIX w. znajduje się w naszym mieście.

Grzegorz Wawoczny
Reklama
Reklama
Aktualności20 maja 202216:13

Uroczyste ślubowanie patronackich klas Straży Granicznej w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Uroczyste ślubowanie patronackich klas Straży Granicznej w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Uczniowie dwóch klas pierwszych o profilu Straży Granicznej z Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu wzięli dziś udział w uroczystym ślubowaniu. Wczoraj z kolei ZSOMS zorganizowało w sądzie konferencję pt. Bezpieczeństwo w teorii i praktyce, a w dziś jej murach otwarto Laboratorium Dziecka, a na finał zorganizowano piknik wojskowy.

SOSG Racibórz, ZSOMS/Barbara Skoczewska
Aktualności20 maja 202220:55

Pożar kościoła w Pietraszynie. Cztery osoby ranne [FOTO i WIDEO z ĆWICZEŃ]

Pożar kościoła w Pietraszynie. Cztery osoby ranne [FOTO i WIDEO z ĆWICZEŃ] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Krzanowice:

Pożar butli propan-butan w kościele w Pietraszynie, a do tego cztery osoby ranne i konieczność rozwinięcia linii na długości około 800 metrów od rzeczki Biała Woda - taki był scenariusz dzisiejszych działań w ramach ćwiczeń gminnych OSP w gminie Krzanowice.

red.
Reklama
Aktualności20 maja 202209:22

Raport 998. Nieostrożność przyczyną pożaru w Krzanowicach

Raport 998. Nieostrożność przyczyną pożaru w Krzanowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/OSP KSRG Krzanowice
Aktualności19 maja 202209:14

Obwodnica i okolice. Tak zagospodarowano teren wokół nowej drogi

Obwodnica i okolice. Tak zagospodarowano teren wokół nowej drogi - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
Racibórz:

Sezon rowerowych i pieszych wędrówek już w pełni. Na zdjęciach pokazujemy rejon otwartej w marcu wschodniej obwodnicy Raciborza, m.in. nowego mostu na starej Odrze pomiędzy Ostrogiem a Miedonią oraz wiaduktu kolejowego na końcu ul. Nad Koleją.

fot. Jan Ptak
Reklama
Reklama
Kultura i edukacja19 maja 202221:01

Koncert jubileuszowy na 20-lecie raciborskiej PWSZ

Koncert jubileuszowy na 20-lecie raciborskiej PWSZ - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Zaproszenie rektora dr. Pawła Strózika przyjęła liczna grupa wykładowców oraz przyjaciół uczelni. W tym roku mija dwadzieścia lat od chwili, gdy Racibórz stał się miastem akademickim.

fot. Katarzyna Kubik
Aktualności19 maja 202222:12

Wióry lecą, turyści wniebowzięci

Wióry lecą, turyści wniebowzięci - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Zamek Piastowski
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 maja 202206:07

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh), fot. arch. portalu
Reklama
Aktualności19 maja 202222:39

Wielka Czantoria i fotograficzna ciekawostka spod Raciborza

Wielka Czantoria i fotograficzna ciekawostka spod Raciborza - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Andrzej Czogała, który na naszym portalu prezentował już unikalne panoramy Raciborza, tym razem prezentuje zdjęcia wykonane obok wieży ciśnień w Strzybniku.

fot. Andrzej Czogała
Aktualności19 maja 202208:33

Posłanka Lenartowicz poparła prezydencki projekt ustawy w sprawie Narodowego Dnia Powstań Śląskich

Posłanka Lenartowicz poparła prezydencki projekt ustawy w sprawie Narodowego Dnia Powstań Śląskich - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
14
Racibórz:

- Uczcijmy Dzień Powstań Śląskich jako wspólne Święto wszystkich Ślązaków - przekonuje parlamentarzystka z PO, rodem z podraciborskich Krzanowic.

materiał nadesłany/Gabriela Lenartowicz
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Aktualności19 maja 202208:30

Na zamku wióry lecą. Panowie rzeźbią księżniczki [FOTO]

Na zamku wióry lecą. Panowie rzeźbią księżniczki [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W środowe przedpołudnie 18 maja 2022 r. na dziedzińcu Zamku Piastowskiego w Raciborzu ruszył II plener rzeźbiarski pt. „Opolsko-raciborskie księżniczki z rodu Piastów”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Starosta Raciborski - Grzegorz Swoboda. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

Zamek Piastowski w Raciborzu
Reklama
Aktualności20 maja 202222:10

Tłumy na nocnym zwiedzaniu sądu przy Wojska Polskiego [FOTO i WIDEO]

Tłumy na nocnym zwiedzaniu sądu przy Wojska Polskiego [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Majestatyczny gmach dawnego sądu krajowego, pięknie odnowiony w ostatnich latach przez resort sprawiedliwości, wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem zwiedzających. O 18.00, kiedy ruszyła sądowa noc muzeów, na Wojska Polskiego stawiły się tłumy. To jednocześnie pierwsza tak noc raciborskiej Temidy.

red., fot. Jan Ptak
Aktualności20 maja 202216:43

Małe i duże Koziołka Matołka podróże

Małe i duże Koziołka Matołka podróże - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Przedszkole nr 17 im. Koziołka Matołka w Raciborzu Markowicach zorganizowało konkurs międzyprzedszkolny pt. Podróże małe i duże Koziołka Matołka.

red.
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 13.05.2022
17 maja 202211:53

Nasz Racibórz 13.05.2022

Nasz Racibórz 06.05.2022
17 maja 202211:52

Nasz Racibórz 06.05.2022

Nasz Racibórz 22.04.2022
23 kwietnia 202210:50

Nasz Racibórz 22.04.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.