Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 października 202508:36

Pytanie na śniadanie TVP ponownie w powiecie raciborskim

Pytanie na śniadanie TVP ponownie w powiecie raciborskim  - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Krzyżanowice:

Ekipa programu „Pytanie na śniadanie” odwiedziła ponownie powiat raciborski. Tym razem dziennikarze TVP zawitali do gospodarstwa Edyty i Mateusza Studniczków w Zabełkowie w gminie Krzyżanowice, którzy prowadzą rodzinne gospodarstwo rolne oparte na naturalnych metodach uprawy warzyw.

Wizyta ekipy „Pytania na śniadanie” w gospodarstwie Edyty i Mateusza Studniczków była okazją do zaprezentowania widzom, jak wygląda praca rolników stawiających na ekologiczne metody produkcji. Gospodarstwo, położone w powiecie raciborskim, specjalizuje się w naturalnej uprawie warzyw, bez stosowania sztucznych nawozów i środków chemicznych.

Podczas realizacji materiału dziennikarze skupili się na temacie naturalnego cyklu produkcji w gospodarstwie, a także na jesiennych wykopkach i właściwościach buraków. W rozmowie z właścicielami gospodarstwa poruszono kwestie związane z odpowiedzialnym podejściem do ziemi, znaczeniem tradycji w nowoczesnym rolnictwie oraz wpływem naturalnej uprawy na jakość warzyw.

Wywiad z Edytą i Mateuszem Studniczkami przeprowadziła Julia Kopaniecka. Materiał z powiatu raciborskiego został wyemitowany na antenie TVP w trzech odcinkach.

Z pola do spiżarni Naturalny cykl życia gospodarstwa

Rodzinne wykopki

Buraki prosto z pola

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności21 kwietnia 202614:42

Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO]

Miłość na medal. Jubileusz 50-lecia małżeństw w Raciborzu [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W Urzędzie Stanu Cywilnego w Raciborzu odbyła się uroczystość Złotych Godów, podczas której uhonorowano pary świętujące 50-lecie pożycia małżeńskiego. Medale za długoletnie wspólne życie wręczyli prezydent miasta Jacek Wojciechowicz oraz II wicewojewoda śląski Michał Kopański, składając jubilatom gratulacje i wyrazy uznania.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Nasz Racibórz 03.04.2026
2 kwietnia 202622:34

Nasz Racibórz 03.04.2026

Nasz Racibórz 27.03.2026
26 marca 202608:40

Nasz Racibórz 27.03.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.