Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności21 października 202509:19

Bezpłatna wycieczka do Czech z PTTK Racibórz w ramach projektu Interreg

Bezpłatna wycieczka do Czech z PTTK Racibórz w ramach projektu Interreg - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Oddział PTTK Racibórz wraz z Klubem Czeskich Turystów zaprasza na bezpłatną wycieczkę do Czech, która odbędzie się 15 listopada 2025 r. Projekt realizowany jest w ramach Interreg i współfinansowany przez Unię Europejską – Euroregion SILESIA.

Wycieczka ma na celu pogłębianie współpracy społecznej, kulturalnej i sportowej w ramach Euroregionu, w tym między organizacjami pozarządowymi, a także wzmocnienie poczucia wspólnoty, tożsamości i zrozumienia wspólnej historii poprzez promowanie działań podtrzymujących tradycje i kulturę regionu.

Uczestnicy zbiorą się tradycyjnie na dworcu PKS w Raciborzu przy ul. Batorego o godzinie 07:30, wyjazd zaplanowano na 08:00 w kierunku Hlučína. O godzinie 09:20 grupa wyruszy w dalszą trasę do Hradec nad Moravicą, gdzie zwiedzać będzie zamek i Śląską Kalwarię. Następnie autokar przewiezie uczestników do Jakubčovic, gdzie znajduje się wieża widokowa Šance, a dalej do Kravaŕe – kościoła św. Bartłomieja oraz kaplicy zamkowej. Po zwiedzaniu powrót do Hlučína i dalej do Raciborza.

Równolegle odbędzie się druga bezpłatna wycieczka busem, która ruszy o tej samej porze – 07:30 ze zbiórką i wyjazdem o 08:00 w kierunku Chałupek. Tam nastąpi spotkanie z grupą czeską, wspólne zwiedzanie, a następnie przejazd do wieży widokowej Meandry Odry i spacer na szczyt. Kolejnym punktem jest Tworków, gdzie uczestnicy odwiedzą Zamek i Wieżę, a następnie powrót do Raciborza z wizytą w Muzeum, spacerem po Rynku i zwiedzaniem Kaplicy Zamku Piastowskiego. Tam nastąpi pożegnanie grupy czeskiej.

Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych do udziału w wycieczkach.

Informacje i zgłoszenia: Andrzej Kuśnierz, Prezes Zarządu Oddziału PTTK Racibórz.

PTTK Oddział w Raciborzu
ul. Chopina 16, 47-400 Racibórz
tel./fax: 32 415 30 93
www.raciborz.pttk.pl | e-mail: [email protected]

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport5 czerwca 202612:02

Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO]

Nędza zatrzymuje lidera. Mszana przegrywa po golu Grzesika [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Nędza:

W czwartkowy wieczór, w Nędzy rozegrano spotkanie klasy okręgowej pomiędzy LKS 1908 Nędza a LKS Start Mszana. Mimo że goście przystępowali do meczu jako pewny lider rozgrywek i z zapewnionym awansem, to gospodarze walczący o utrzymanie wyszli z tego starcia zwycięsko.

Oskar Tomeczek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Sport6 czerwca 202622:13

Derby bez historii. Studzienna przyjechała w dziesiątkę i nie wyszła na drugą połowę [FOTO]

Derby bez historii. Studzienna przyjechała w dziesiątkę i nie wyszła na drugą połowę [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Derbowe pojedynki zawsze budzą dodatkowe emocje. Niezależnie od miejsca w tabeli czy aktualnej formy zespołów kibice liczą na walkę, zaangażowanie i nieprzewidywalny przebieg wydarzeń. Tak miało być również podczas spotkania pomiędzy Ocicami a rezerwami Studziennej. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna.

(greh)
Reklama
Strony Partnerskie6 czerwca 202608:00

Śląskie oddycha przyszłością - od smogu do smart

Śląskie oddycha przyszłością - od smogu do smart - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
UMWS, fot. Andrzej Grygiel / UMWS
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 05.06.2026
5 czerwca 202616:09

Nasz Racibórz 05.06.2026

Nasz Racibórz 29.05.2026
28 maja 202620:39

Nasz Racibórz 29.05.2026

Nasz Racibórz 22.05.2026
21 maja 202617:30

Nasz Racibórz 22.05.2026

Nasz Racibórz 15.05.2026
14 maja 202617:48

Nasz Racibórz 15.05.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.