Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności4 października 202109:18

Czarny dym nad kuźniańskim lasem. Głupi żart w Kornicach

Czarny dym nad kuźniańskim lasem. Głupi żart w Kornicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Raport 998. Dziewięć interwencji odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Jedną trzecią z nich stanowiło usuwanie gniazd owadów. Odnotowano także zgłoszenie dotyczące widocznego dymu nad kuźniańskim lasem. Jedno z sobotnich zgłoszeń okazało się natomiast głupim żartem.

Piątek, 1 października 2021

W miniony piątek odnotowano dwa zdarzenia. Dotyczyły one usuwania gniazd owadów. Działania prowadzono w: Raciborzu przy ulicy Mariańskiej (godz. 10.31), Turzu przy ulicy Rudzkiej (godz. 18.43). W obu przypadkach usuwano gniazda os.

Sobota, 2 października 2021

Pierwsze sobotnie zdarzenie miało miejsce o godzinie 11.32. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o gnieździe szerszeni w Łęgu przy ulicy Okrężnej. Do akcji skierowano jeden zastęp OSP. Działania strażaków polegały na usunięciu kokonu owadów.

O godzinie 18.46 dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP zadysponowano do Kornic na ulicę Spółdzielczą. Pod adresem podanym w zgłoszeniu miało dojść do pożaru sadzy w kominie. Po dojeździe zastępów na miejsce ustalono, że nie widać oznak pożaru sadzy. Po rozmowie z lokatorami budynku, w którym miało dojść do zapalenia się sadzy ustalono, że już od kilku lat jest on ogrzewany gazem, a sami mieszkańcy nie dokonywali jakiegokolwiek zgłoszenia. Zdarzenie zakwalifikowano więc jako alarm fałszywy złośliwy. Dalsze czynności związane ze sprawą przekazano policji.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 20.40 w budynku wielorodzinnym przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie w Raciborzu. Do komendy przy Reymonta dotarła informacja o dymie wydobywającym się z pieca kaflowego w jednym z mieszkań. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP. Po dojeździe strażaków na miejsce nie było oznak zadymienia. Strażackie detektory wskazały jednak obecność czadu w atmosferze. Sprawdzono pozostałe mieszkania, a lokal, którego dotyczyło zgłoszenie został przewietrzony.

Niedziela, 3 października 2021

Niedziela rozpoczęła się dla raciborskich strażaków od interwencji o godzinie 6.39 w lokalu gastronomicznym przy ulicy Karola Miarki w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o prawdopodobnie nieprzytomnym mężczyźnie zamkniętym w toalecie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy PSP. Po dojeździe na miejsce dokonano otwarcia drzwi do pomieszczenia z osobą poszkodowaną. Wydobyto mężczyznę, udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, a po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego przekazano pod opiekę załogi karetki pogotowia.

O godzinie 12.52 jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP pognały do Siedlisk na ulicę Marii Konopnickiej, skąd napłynęło zgłoszenie o zapaleniu się pieca centralnego ogrzewania w piwnicy jednego z domostw. W pomieszczeniu miało występować silne zadymienie. Po dojeździe strażaków na miejsce lokatorzy znajdowali się poza budynkiem. Dodatkowo okazało się, że pożar został ugaszony przed przybyciem służb. Dalsze działania strażaków polegały na wygarnięciu resztek materiału palnego z pieca, sprawdzeniu pomieszczeń pod kątem obecności tlenku węgla w atmosferze oraz przewietrzeniu pomieszczenia piwnicznego.

Kolejna zdarzenie odnotowano o godzinie 18.07 w Kuźni Raciborskiej w rejonie ulicy Klasztornej. Zgłaszający z ulicy Lewandowskiego twierdził, że nad kuźniańskim lasem widzi gęsty czarny dym. Do akcji niezwłocznie zadysponowano dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp ochotników. Po dojeździe na miejsce i rozmowie z osobą zgłaszającą okazało się, że dym już nie jest widoczny. Nie udało się jednak ustalić przyczyny jego pojawienia się ani zlokalizować dokładnego miejsca. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Ostanie zdarzenie minionego weekendu miało miejsce o godzinie 19.26 w Kuźni Raciborskiej przy ulicy Kościelnej. Jeden zastęp OSP został zadysponowany do usunięcia plamy substancji ropopochodnej z jezdni.

Autor: red.,fot. FB/OSP Kuźnia Raciborska, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202209:20

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii

Raport 998. Nissan micra uderzył w tył scanii - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali podczas poniedziałkowej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP. Działania prowadzono przy zdarzeniu drogowym, pożarze instalacji elektrycznej, pożarze śmietnika oraz przy usuwaniu gniazd owadów. Sprawdź szczegóły.

red., fot. grupa Racibórz 112
Reklama
Aktualności28 września 202208:59

Policja prowadzi dziś działania NURD

Policja prowadzi dziś działania NURD - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
KWP Katowice
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności27 września 202210:28

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu

Od aportu do budowy droga daleka. Radni pytali o mieszkania w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
11
Racibórz:

Plany są co prawda ambitne, ale w tej kadencji nie ruszyła jeszcze budowa nowych bloków komunalnych. Temat stanął na poniedziałkowej komisji budżetu.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Aktualności28 września 202211:49

Winston Morales Chavarro odwiedzi Racibórz

Winston Morales Chavarro odwiedzi Racibórz - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Alondra2014/wikipedia
Kultura i edukacja27 września 202208:24

Spotkanie ze sztuką w Otwartym ogrodzie ZSO nr 1

Spotkanie ze sztuką w Otwartym ogrodzie ZSO nr 1 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał nadesłany/ZSO nr 1
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 23.09.2022
28 września 202218:48

Nasz Racibórz 23.09.2022

Nasz Racibórz 16.09.2022
16 września 202220:21

Nasz Racibórz 16.09.2022

Nasz Racibórz 09.09.2022
16 września 202220:20

Nasz Racibórz 09.09.2022

Nasz Racibórz 02.09.2022
7 września 202213:56

Nasz Racibórz 02.09.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.