Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności29 czerwca 202209:38

Raport 998. Mitsubishi spłonęło przy Miechowskiej

Raport 998. Mitsubishi spłonęło przy Miechowskiej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

W trakcie minionej służby strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP odnotowali dziesięć interwencji. Część z nich związana była z wczorajszymi mocnymi opadami deszczu. Nie brakowało także działań związanych z owadami. Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w nocy z wtorku na środę przy ulicy Miechowskiej.

Pierwsza wtorkowa interwencja nowej służby strażackiej odnotowana została o godzinie 11.05 w Krowiarkach przy ulicy Wyzwolenia. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie, z którego wynikało, że wody opadowe zalewają miejscowy sklep. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że woda wydobywa się z kratki w podłodze. Zalane zostało około 30 m2 powierzchni obiektu handlowego na wysokości około 2 cm. Strażackie działania polegały na przytkaniu kratki, a następnie zebraniu części znajdującej się na podłodze wody. Na szczęście obyło się bez strat materialnych.

O godzinie 11.39 jeden zastęp PSP pognał na ulicę Eichendorffa w Raciborzu, skąd napłynęła informacja o zalanym wiadukcie. Pod dojeździe strażaków na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania, ustalono, że pod wiaduktem jest około 8 cm wody. Przyczyną jej pojawienia się były niedrożne studzienki kanalizacyjne. Strażackie działania polegały na ich udrożnieniu. Do podobnej interwencji doszło o godzinie 12.10 przy ulicy Reymonta. Także i tutaj dochodziło do zalewnia jezdni. Podobnie jak w przypadku ul. Eichendorffa winne były niedrożne studzienki. Po ich udrożnieniu przez jeden zastęp PSP problem ustąpił.

Kolejne zdarzenie było pierwszym z serii wyjazdów do usuwania gniazd owadów. Odnotowano je o godzinie 12.26 przy ulicy Toruńskiej w Raciborzu. Jeden zastęp PSP zadysponowano do usunięcia gniazda os. Podobne działania prowadzono: o godzinie 16.36 przy ulicy Wyspiańskiego (osy), o 19.07 przy Powstańców Śląskich w Raciborzu (szerszenie) oraz o godzinie 20.14 przy ulicy Podmiejskiej w Raciborzu (osy).

Prócz tego, o godzinie 13.30 dwa zastępy PSP zadysponowano na ulicę Lotniczą w Raciborzu po otrzymaniu zgłoszenia o braku kontaktu z lokatorką jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym. Po dojeździe strażaków na miejsce drzwi zostały otwarte przez sąsiada. W jednym z pomieszczeń znaleziono kobietę, która była przytomna i w logicznym kontakcie. Nie wymagała pomocy medycznej. Zdarzenie zostało więc zakwalifikowane jako alarm fałszywy w dobrej wierze.

Z kolei o godzinie 18.20 jeden zastęp PSP pognał na ulicę Willową w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o pożarze śmietnika. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pali się plastikowy kontener na odpady. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia. Straty materialne oszacowano na kwotę 1 000 złotych. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia mogło być podpalenie.

Ostatnie zdarzenie minionej strażackiej służby odnotowano o godzinie 1.55 przy ulicy Miechowskiej w Raciborzu. Doszło tam do pożaru samochodu na parkingu. Na miejsce skierowano dwa zastępy z Reymonta. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że ogniem objęta jest komora silnika oraz tył mitsubishi carisma. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia, przeszukaniu pojazdu oraz sprawdzeniu miejsca zdarzenia przy pomocy kamery termowizyjnej. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych. Prawdopodobną przyczyną pojawienia się ognia mogło być podpalenie. Straty materialne oszacowano na kwotę 6 000 złotych.

Autor: red., fot. arch. portalu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności10 sierpnia 202209:03

Raport 998. Iskra z sieci możliwą przyczyną groźnego pożaru w Raciborzu

Raport 998. Iskra z sieci możliwą przyczyną groźnego pożaru w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
Powiat:

Doszło do zaprószenia ognia w uprawach. Ogień strawił zboże na pniu. Dzięki szybkiej interwencji strażaków udało się ograniczyć straty.

red., fot. poglądowe/arch. OSP Krzyżanowice
Reklama
Aktualności11 sierpnia 202221:31

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku węglowym

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku węglowym - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
2
red., fot. pixabay.com/Salamandern
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 sierpnia 202219:29

Złoci medaliści z Rotterdamu wrócili już do Raciborza [WIDEO]

Złoci medaliści z Rotterdamu wrócili już do Raciborza [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
RTK, fot. Reprezentacja Polskich Strażaków WPFG Rotterdam 2022
Aktualności12 sierpnia 202205:50

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy

Co? Gdzie? Kiedy? Nawigator weekendowy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/DajToGłośniej
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności11 sierpnia 202219:12

Druhowie z Kobyli przesiedli się do nowego wozu [FOTO]

Druhowie z Kobyli przesiedli się do nowego wozu [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Kornowac:

W remizie parkuje już dobrze wyposażony ciężki Jelcz 415 rocznik 1992. Jednostka musiała przebudować wjazd do garażu. Wóz dziś, 11 sierpnia, tuż po północy wyjechał do akcji gaszenia pożaru garażu przy ul. Głównej.

red.
Reklama
Aktualności12 sierpnia 202209:14

Raport 998. Dym z transformatora przy Ogrodowej [FOTO]

Raport 998. Dym z transformatora przy Ogrodowej [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Sześć zdarzeń odnotowali strażacy z PSP Racibórz w trakcie minionej służby. Połowę z nich stanowiło usuwanie skutków nawałnicy, jaka przeszła czwartkowym popołudniem nad powiatem. Odnotowano także zadymienie przy Ogrodowej oraz zdarzenie drogowe przy Opawskiej. Sprawdź szczegóły.

red., fot. Filip Sulski
Reklama

Partnerzy portalu

Fundusz Górnośląski
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
PGL DOM Sp. z o.o.
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Nieruchomości powiatu raciborskiego
Nasze Nieruchomości
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 29.07.2022
29 lipca 202210:47

Nasz Racibórz 29.07.2022

Nasz Racibórz 22.07.2022
29 lipca 202210:46

Nasz Racibórz 22.07.2022

Nasz Racibórz 15.07.2022
14 lipca 202221:04

Nasz Racibórz 15.07.2022

Nasz Racibórz 08.07.2022
14 lipca 202219:50

Nasz Racibórz 08.07.2022

Zobacz wszystkie
© 2022 Studio Margomedia Sp. z o.o.