Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności7 maja 202613:13

Zachowanie trójkątów widoczności na przejazdach kolejowo – drogowych. Komunikat PKP PLK

Zachowanie trójkątów widoczności na przejazdach kolejowo – drogowych. Komunikat PKP PLK - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach w związku z koniecznością zachowania trójkątów widoczności na przejazdach kolejowo – drogowych zobowiązany jest podjąć działania zmierzające do usunięcia roślinności stwarzającej zagrożenie zarówno dla ruchu kolejowego jak i drogowego.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Infrastruktury z dnia 20 października 2015 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać skrzyżowania linii kolejowych oraz bocznic kolejowych z drogami i ich usytuowanie w obrębie trójkątów widoczności nie sytuuje się obiektów ograniczających widoczność, w szczególności obiektów budowlanych, drzew, krzewów i innych upraw wysokopiennych, reklam oraz elementów ochrony akustycznej.

Zgodnie z art. 35 pkt 1 ustawy z dnia 8 marca 2014 r. o środkach ochrony roślin (Dz. U. z 2024 r. poz. 630) środki ochrony roślin będą stosowane w sposób bezpieczny, tak aby nie stwarzały zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt ani środowiska oraz aby zapobiegać ich znoszeniu na obszary i obiekty nieobjęte zabiegiem.

W trakcie prac będzie zapewniona właściwa kalibracja opryskiwaczy, obejmująca odpowiedni dobór parametrów pracy, takich jak prędkość, ciśnienie robocze oraz dawka cieczy na hektar, zgodnie z etykietą stosowanego środka. Opryski będą wykonywane z zachowaniem wymaganych odległości przez pracowników posiadających stosowne przeszkolenie.

Ponadto przypominamy, że teren objęty opryskami to obszar kolejowy, gdzie jest zakaz przebywania osób postronnych, zgodnie z § 2 pkt 1 ppkt a) Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 6 kwietnia 2021r. w sprawie przepisów porządkowych obowiązujących na obszarze kolejowym, w pociągach i innych pojazdach kolejowych oraz w pomieszczeniach przeznaczonych do obsługi podróżnych korzystających z transportu kolejowego na dworcach kolejowych.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców i zwierząt prosimy aby w trakcie przeprowadzania zabiegów w miesiącu maju, unikać miejsc na których stosowane będą środki ochrony roślin. Należy również pamiętać, że każdy preparat ma określony tzw. okres karencji dla ludzi i zwierząt, czyli czas, który musi upłynąć od zabiegu do momentu, gdy wejście na dany obszar jest bezpieczne.

Autor: red., [email protected]

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: czajnik
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności5 maja 202613:21

Gra w powodziową ruletkę. Blisko dwa lata po wezbraniu Zbiornik Racibórz wciąż z ograniczoną sprawnością

Gra w powodziową ruletkę. Blisko dwa lata po wezbraniu Zbiornik Racibórz wciąż z ograniczoną sprawnością - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
17
Powiat:

Temat podniósł radny powiatowy Krzysztof Bajerski (Lepszy Powiat). Wody Polskie potwierdziły, że wciąż obowiązują zalecenia ograniczające funkcjonowania obiektu.

opr. red., fot. arch. portalu/Robert Ambroziewicz
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Styl życia5 maja 202612:45

Ochotnicze straże pożarne powiatu raciborskiego w 1911 r. - ciekawy dokument z archiwum

Ochotnicze straże pożarne powiatu raciborskiego w 1911 r. - ciekawy dokument z archiwum - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pietrowice Wielkie:

Raport z działalności Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Raciborskiego w roku 1911 (Bericht über die Tätigkeit des Verbandes der Freiwilligen Feuerwehr des Lankreises Ratibor im Jahre 1911) - ciekawy dokument z raciborskiego archiwum, przytoczony z okazji wspomnienia św. Floriana przez dh. Brunona Stojera z OSP Pietrowice Wielkie.

opr. Brunon Stojer, fot. arch. WiAi WAW
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Materiały RTK
Regionalny Informator Ekologiczny
Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 01.05.2026
29 kwietnia 202618:04

Nasz Racibórz 01.05.2026

Nasz Racibórz 24.04.2026
23 kwietnia 202619:31

Nasz Racibórz 24.04.2026

Nasz Racibórz 17.04.2026
16 kwietnia 202616:24

Nasz Racibórz 17.04.2026

Nasz Racibórz 10.04.2026
9 kwietnia 202622:37

Nasz Racibórz 10.04.2026

Zobacz wszystkie
© 2026 Studio Margomedia Sp. z o.o.