Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności17 kwietnia 202409:00

Odpowiedź dla szanownego kolegi Mariusza w sprawie debaty

Odpowiedź dla szanownego kolegi Mariusza w sprawie debaty - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

Hejtów, spisków i rzekomych układów przybywa w tej kampanii jak grzybów po deszczu. Kolega Mariusz Weidner z Nowin Raciborskich powiązał moje zatrudnienie na zamku z niepowodzeniem swojej debaty, na którą nie chciał przyjść Wojciechowicz, bo Wojnar miał wątpliwości. Skrzętnie pominął to, co dla sprawy najistotniejsze.

Oglądu sprawy czytelnik nabierze po lekturze tekstu Mariusza Weidnera (czytaj: Zaproponowaliśmy debatę prezydencką. Polowy odpowiedział, za Wojciechowicza odpowiedzieli inni) i komentarzy, wśród których jest też pełna odpowiedź komitetu Jacka Wojciechowicza, której redaktor nie chciał wcześniej przytoczyć. Mnie też nie chciał przesłać, bo – jak wyjaśnił sms-em - zawiera stwierdzenia „których my nie zamierzamy upubliczniać”, gdyż naszraciborz.pl jest „konkurencyjną firmą medialną” i może „wykorzystać go w sposób dla Nowin niekorzystny”.

Nie przeszkodziło to jednak koledze Mariuszowi w końcowym komentarzu w sposób niekorzystny przedstawić naszraciborz.pl i swojego dawnego przełożonego z Nowin Raciborskich, czyli mnie, Grzegorza Wawocznego, byłego wieloletniego redaktora naczelnego zacnego tygodnika. A zaciekawiła mnie nie tylko pełna treść odpowiedzi komitetu Wojciechowicza, ale i reguły planowanej debaty. Te akurat dostałem z Nowin na skrzynkę mailową (dziękuję), a wynika z niej, że inne media, owszem, mogły w niej wziąć udział, ale nie mogły zadawać swoich pytań.

Niby szczegół, kolego Mariuszu, ale o sporym znaczeniu, wziąwszy pod uwagę, że otrzymałeś zaproszenie do współorganizacji debaty wszystkich mediów, która – jak wiesz też z e-maila – nie miała być debatą NaszRaciborz.pl i RTK, ale „porozumieniem mediów raciborskich do wspólnego zorganizowania debaty prezydenckiej w ustalonej wspólnie formule i miejscu”. Mieliście zaproszenie do zorganizowania wspólnej, dużej debaty, ale nie raczyliście odpowiedzieć. Po tygodniu wylałeś swoje żale, choć dobrze wiesz, że gdybyście przystali na propozycje z 11 kwietnia, to 16 lub 17 kwietnia mogliśmy rozmawiać z Polowym i Wojciechowiczem. Dla I. Burka z raciborz.com.pl, aktualnie poza krajem, przygotowywaliśmy nawet uczestnictwo zdalne.

W tym kontekście innego wymiaru nabiera odpowiedź komitetu J. Wojciechowicza, z której wynika, że chciał się spotkać z wszystkimi dziennikarzami (uznając to za właściwsze, zachowujące maksymalną bezstronność), a nie tylko z wami. To czy dzwonił do ciebie Tadeusz Wojnar, czy Donald Trump ma więc drugorzędne znaczenie, bo 11 kwietnia miałeś możliwość ustalenia reguł jednej, wspólnej debaty, które J. Wojciechowicz musiałby zaakceptować. D. Polowy nie odpowiedział na zaproszenie.

Poruszone kwestie relacji biznesowych Nowin Raciborskich z byłym przedsiębiorcą branży poligraficznej a dziś prezydentem D. Polowym – jeśli oczywiście uznacie to za stosowne - wyjaśnicie pewnie sami, tudzież wzmiankowanej „współpracy” pomiędzy redakcją a „szeroko rozumianym Urzędem Miasta”.

W kontekście tego, co o waszej debacie wiadomo, a czego nie opublikowałeś, łączenie waszego niepowodzenia z moim stanowiskiem na zamku jest zwyczajną złośliwością. Nie jest przecież żadną tajemnica, że podjąłem się zadania współzarządzania dawną siedzibą Piastów, tak samo jak nie odkryję Ameryki, jeśli powiem, że na zlecenie ratusza zajmowałeś się konferansjerką. Mimo że teraz konkurujemy, to zawsze podkreślam, że moja dziennikarska przygoda i doświadczenie mają źródło w Nowinach Raciborskich. Jestem dumny ze współpracy z zamkowym zespołem i dobrych recenzji, jakie zebraliśmy po otwarciu domu książęcego po renowacji. Przed nami masa pracy, aby zamek zaczął pracować dla Raciborza i powiatu. To, że Tobie i całej masie anonimowych troli wydaje się, że ma to jakiś związek z układem, nie jest dla mnie powodem, by propozycję współpracy odrzucać. W Raciborzu mamy od jakiegoś czasu dwa światy - jeden tych, którzy pracują i robią swoje, drugi tych, na internetowych forach, którzy wiedzą wszystko najlepiej, ale nie mają się odwagi pod tym podpisać.

I bez złośliwości, twoja konferansjerka też jest bardzo dobrze oceniana.

Grzegorz Wawoczny

redaktor naczelny NaszRaciborz.pl i tygodnika Nasz Racibórz, w latach 1999-2008 redaktor naczelny Nowin Raciborskich

Autor: Grzegorz Wawoczny, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Reklama
Aktualności22 maja 202411:32

Raport 998. Makabryczne odkrycie na terenie byłego Polmosu

Raport 998. Makabryczne odkrycie na terenie byłego Polmosu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. poglądowe/arch. portalu
Aktualności20 maja 202414:35

Błoto na jezdniach i zalana piwnica restauracji. Strażacka walka ze skutkami nawałnicy

Błoto na jezdniach i zalana piwnica restauracji. Strażacka walka ze skutkami nawałnicy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Dwanaście interwencji związanych z usuwaniem skutków nawałnicy, jaka przetoczyła się wczoraj, 19.05., na powiatem raciborskim odnotowali strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP.

red., fot. OSP Strzybnik, (greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport20 maja 202400:03

Gwizdek powędrował na półkę. Zdzisław Matysiak zakończył sędziowską karierę

Gwizdek powędrował na półkę. Zdzisław Matysiak zakończył sędziowską karierę - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

Zdzisława Matysiaka (na zdj. z pucharem) kojarzy z pewnością wielu lokalnych piłkarzy, zarówno tych starszych jak i nieco młodszych. Doświadczony arbiter prowadził bowiem przez wiele lat spotkania na boiskach w regionie. Niestety, pana Zdzisława nie zobaczymy już na boisku w roli rozjemcy. W niedzielę, 19 maja zakończył sędziowską karierę.

(greh)
Aktualności20 maja 202411:26

Pozostawiona świeczka przyczyną pożaru w Łęgu

Pozostawiona świeczka przyczyną pożaru w Łęgu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Ochotnicza Straż Pożarna w Nędzy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 17.05.2024
17 maja 202412:11

Nasz Racibórz 17.05.2024

Nasz Racibórz 26.04.2024
25 kwietnia 202419:33

Nasz Racibórz 26.04.2024

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.