Komisarz wyborczy wszczął procedurę - Robert Myśliwy podjął decyzję

Komisarz wyborczy wszczął procedurę wygaszenia mandatu po śp. Marcinie Ficy. Wolnego miejsca w Radzie Miasta nie obejmie Robert Myśliwy, do niedawna dyrektor Powiatowego Domu Kultury w Raciborzu, a dziś szef wodzisławskiego MOKSiR-u.
W wyborach do Rady Miasta 2024 r. z listy Razem dla Raciborza (ugrupowanie tworzy rządzącą większość w Radzie Miasta i popiera Jacka Wojciechowicza) mandaty zdobyli: Michał Kuliga, Justyna Henek-Wypior i śp. Marcin Fica. W związku z objęciem funkcji wiceprezydenta mandat złożył Michał Kuliga. Objął go Piotr Klima.
Teraz prawo do mandatu radnego na półmetu kadencji ma Robert Myśliwy, szefujący dziś MOKSiR w Wodzisławiu Śląskim, wcześniej dyrektor Powiatowego Domu Kultury oraz Powiatowego Centrum Sportu w Raciborzu. Myśliwy był już radnym miejskim i kandydatem na prezydenta Raciborza.
Zdecydował, że nie obejmie mandatu. Powodem jest objęcie funkcji dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „CENTRUM” w Wodzisławiu Śląskim, obowiązki służbowe i zaangażowanie w pracę zawodową w nowym miejscu.
Kolejna w kolejce jest więc Anna Kłosek.
Przewodnicządy Rady Miasta Mirosław Lenk spodziewa się, że jej skład zostanie uzupełniony po wakacjach.
KW Razem dla Raciborza - liczba głosów w wyborach z 2024 r.
KULIGA Michał Adam – 837 głosów
HENEK-WYPIOR Justyna Maria – 317 głosów
FICA Marcin Sebastian – 191 głosów
KLIMA Piotr Paweł – 157 głosów
MYŚLIWY Robert Józef – 134 głosów
KŁOSEK Anna Weronika – 79 głosów
MRÓZ-WĘGLORZ Agnieszka Anna – 70 głosów
NIKLEWICZ Krystyna Barbara – 49 głosów
ŚWIERCZEK Waldemar Wendelin – 18 głosów




















![Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO] Rywalizacja najmłodszych na finał InPost Cup w Nędzy [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1780872877photo-164-z-374-.jpg)
























![Park Roth pełen dziecięcej energii. IV Festiwal Piosenki i Sportu za nami [FOTO i WIDEO] Park Roth pełen dziecięcej energii. IV Festiwal Piosenki i Sportu za nami [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl](photos/_thumbs/mini_1781038831bez-nazwy-14-.jpg)




Komentarze (0)
Dodaj komentarz