Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności9 września 202310:07

Protest rodziców uczniów SP13. Stanowisko prezydenta

Protest rodziców uczniów SP13. Stanowisko prezydenta - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

- Prezydent wyjaśnił wszelkie wątpliwości, a także wytłumaczył potrzebę łączenia klas, zapewniając o zachowaniu jak najlepszego standardu edukacji, biorąc pod uwagę ograniczenia zasobów i bieżące wyzwania - podał ratusz.

- Działając w imieniu rodziców i dzieci przyszłych klas IV i VII Szkoły Podstawowej nr 13 w Raciborzu żądamy zmiany decyzji Naczelnika Oświaty w sprawie połączenia wyżej wymienionych klas (dwa oddziały klasy IV i dwa klasy VII) i przywrócenia stanu, który obowiązywał przed zakończeniem roku szkolnego 2022/2023. Kategorycznie nie zgadzamy się, żeby nasze dzieci narażać na stres związany ze zmianą klas. Do tej pory uczyły się w mniejszych klasach, co było dla nich doskonałym rozwiązaniem, dawało szansę na spokojniejszą naukę i lepszy kontakt z nauczycielem, a przecież dobro i bezpieczeństwo dzieci jest dla nas wszystkich najważniejsze. Klasy są bardzo zgrane i nie widzimy żadnych powodów, żeby to zmieniać. Są rodzice, którzy zdecydują się przenieść swoje dzieci do innych szkół, gdzie klasy są mniejsze, a nie o to chodzi. Zaproponowane przez pana naczelnika rozwiązanie nie ma nic wspólnego z dobrem i potrzebami naszych dzieci. Przypominamy, że w naszych klasach są również dzieci z Ukrainy jak i dzieci z przeróżnymi orzeczeniami oraz dysfunkcjami, które zmiany znoszą szczególnie źle. Nauczanie zdalne w czasie pandemii także odbiło się na psychice i relacjach między uczniami, więc tym bardziej nie rozumiemy po co fundować im kolejny stres. Żądamy, żeby w spokoju mogły ukończyć edukację w szkole podstawowej, bez robienia nikomu nie potrzebnego zamieszania - napisali rodzice w proteście, który złożyli w sekretariacie prezydenta 21 sierpnia. Pisaliśmy o tym w artykule: Rodzice uczniów z SP13 protestują przeciwko łączeniu klas, prosząc jednocześnie o stanowisko prezydenta Dariusza Polowego.

To właśnie wpłynęło na naszą skrzynkę.

- W odpowiedzi na Pana zapytanie prasowe, dotyczące protestu rodziców uczniów SP13, informuję, że w dniu 25.08.2023 r. Prezydent spotkał się z grupą rodziców, którzy wyrazili swoje obawy i niezadowolenie w związku z planowanym łączeniem klas w SP 13. Spotkanie to odbyło się w duchu otwartego dialogu i chęci wzajemnego zrozumienia.

Prezydent wysłuchał wszystkie uwagi i opinie rodziców, a także rozważył ich argumenty. Wyraził pełne zrozumienie oraz podkreślił, że edukacja raciborskich dzieci to sprawa niezwykle istotna, ale jednocześnie wzbudzająca emocje. Prezydent wyjaśnił wszelkie wątpliwości, a także wytłumaczył potrzebę łączenia klas, zapewniając o zachowaniu jak najlepszego standardu edukacji, biorąc pod uwagę ograniczenia zasobów i bieżące wyzwania. Argumenty prezydenta spotkały się ze zrozumieniem ze strony przybyłych rodziców.

Miasto Racibórz, konsekwentnie realizuje misję zapewnienia dzieciom odpowiedniej opieki oraz najwyższej jakości edukacji. Wszelkie decyzje podejmowane są przede wszystkim z myślą o młodych mieszkańcach, dlatego niezwykle ważne są dla nas głosy rodziców oraz spotkania takie jak to, pozwalające na dojście do porozumienia w kwestiach dotyczących uczniów raciborskich szkół - napisała kierująca prezydenckim biurem Joanna Stanisz-Cebula.

Autor: red., redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 maja 202422:32

Ciężarowy mercedes dachował przy DK 78 w Chałupkach

Ciężarowy mercedes dachował przy DK 78 w Chałupkach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
1
red., fot. policja śląska, grupa 112
Reklama
Aktualności24 maja 202413:50

Strażackie święto na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO]

Strażackie święto na raciborskim Rynku [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W piątek, 24.05., na raciborskim Rynku odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. W ich trakcie wręczono awanse i odznaczenia.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 maja 202423:23

Królewna Śnieżka na 50. urodziny Przedszkola nr 11

Królewna Śnieżka na 50. urodziny Przedszkola nr 11 - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

W tym roku mija 50 lat od otwarcia Przedszkola nr 11 przy ul. Jana, znanego jako ZEW-owskie. W roku jubileuszowym w Raciborskim Centrum Kultury dzieci wystawiły Królewnę Śnieżkę.

Jan Ptak
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.