Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 sierpnia 202311:05

Raport 998. Owady, czad i fałszywe alarmy

Raport 998. Owady, czad i fałszywe alarmy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Powiat:

Strażacy z PSP Racibórz i okolicznych jednostek OSP w trakcie dwóch minionych służb nie mogli narzekać na brak pracy. Odnotowano bowiem ponad 20 interwencji. Działania prowadzono w Modzurowie, Makowie, Roszkowie, Borucinie, Rudach, Bolesławiu i Raciborzu. Sprawdź szczegóły.

Poniedziałek, 14 sierpnia 2023

Pierwszą poniedziałkową interwencją był patrol rzeki Odry. Rozpoczęto go o godzinie 9.02. Jeden zastęp PSP patrolował rzekę na odcinku od zapory czołowej zbiornika Racibórz Dolny do granicy województwa. W trakcie działań nie ujawniono niczego niepokojącego. Podobną akcję prowadzono także we wtorek, 15.08.

O godzinie 11.52 jeden zastęp OSP został zadysponowany na ulicę Widokową w Raciborzu. Działania druhów polegały na usunięciu gniazda owadów. Z kolei o godzinie 16.43 odnotowano podobną interwencję w Modzurowie przy ulicy Arki Bożka.

Kolejne zdarzenie dotyczyło węża w altanie ogrodowej. Zgłoszenie wpłynęło o godzinie 17.45 z Kuźni Raciborskiej z ulicy Krasickiego. Na miejsce skierowano jeden zastęp OSP, który złapał węża i wypuścił w bezpiecznym miejscu.

O godzinie 18.29 jeden zastęp PSP pognał na ulicę Gamowską w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o pożarze. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że paliły się pozostałości roślinne oraz trawa na obszarze około 20 m2. Podano jeden prąd wody w celu ugaszenia ognia. Przyczyną było pozostawione bez dozoru ognisko.

Kolejne dwie interwencje dotyczyły po raz kolejny usuwania gniazd owadów. Zdarzenia te odnotowano o godzinie 19.00 w Makowie przy ulicy Raciborskiej. Drugie miało miejsce w Roszkowie przy Wiejskiej o godzinie 20.30. W obu przypadkach usuwano gniazda szerszeni.

Wtorek, 15 sierpnia 2023

Pierwszy wtorkowy wyjazd na akcję odnotowany został w nocy z poniedziałku na wtorek o godzinie 0.36. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła prośba policji o pomoc w otwarciu mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ulicy Królewskiej. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Po otwarciu mieszkania i przeszukaniu okazało się, że jest ono puste. Włączony był jednak alarm w czujce czadu. Strażacy dokonali pomiarów, które wykluczyły obecność tego groźnego dla zdrowia i życia gazu.

Kolejne zdarzenia miało miejsce o godzinie 3.50. Do komendy przy Reymonta wpłynęła informacja z monitoringu przeciwpożarowego z centrum handlowego przy Rybnickiej w Raciborzu. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania nie ujawniono niczego niepokojącego. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako alarm fałszywy z monitoringu.

Podobna interwencja została odnotowana o godzinie 8.04 w budynku sądu przy ulicy Wojska Polskiego w Raciborzu. Także i w tym przypadku strażaków powiadomił system monitoringu przeciwpożarowego. Na miejsce skierowano trzy zastępy PSP. Podobnie jak przy poprzedniej interwencji także i tutaj nie ujawniono oznak pożaru.

O godzinie 11.22 dwa zastępy PSP oraz 9 zastępów OSP zostały zadysponowane do Borucina na ulicę Kopernika, gdzie doszło do pożaru maszyny rolniczej oraz ścierniska. Ogniem objęte były około 2 hektary pola. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia. Straty materialne w wyniku tego zdarzenia oszacowano na kwotę 100 tys. złotych.

Kolejne zdarzenie odnotowano o godzinie 15.23 przy ulicy Drewnianej w Raciborzu. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o pożarze trawy. Palił się areał o wielkości 3 metrów kwadratowych. Strażacy szybko poradzili sobie z ogniem. Strat nie odnotowano.

Dwie następujące po sobie interwencje dotyczyły alarmów w czujek tlenku węgla. Pierwsze zgłoszenie wpłynęło o godzinie 19.53 z ulicy Wojska Polskiego. Na miejsce skierowano jeden zastęp PSP. Z kolei o godzinie 20.01 jeden zastęp PSP zadysponowano na ulicę Katowicką w Raciborzu, gdzie również w stan alarmu weszła czujka tlenku węgla. W obu przypadkach strażackie działania polegały na dokonaniu pomiarów oraz przewietrzeniu lokali.

O godzinie 20.30 trzy zastępy PSP pognały na ulicę Królewską w Raciborzu, skąd wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu mieszkania. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania ustalono, że przyczyną zdarzenia była pozostawiona na gazie potrawa. Mieszkanie oddymiono i przewietrzono. Sprawdzono również atmosferę pod kątem obecności gazów niebezpiecznych.

Czytaj także

Strażacka akcja przy Piwnej. Mężczyzna potrzebował pomocy [FOTO]

Maszyna rolnicza przewróciła się w Bolesławiu. Za kierownicą 17-latek

Opel i renault zderzyły się na mycie [FOTO]

 

Autor: red., fot. arch. portalu, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności28 września 202312:54

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala

Aby rodzina mogła być razem. Łóżka dla rodziców trafiły do raciborskiego szpitala - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Racibórz:

Fundacja Ronalda McDonalda przekazała dziś, 28.09., sześć łóżek dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Rejonowym w Raciborzu. Przekazane łóżka służyć będą poprawie wypoczynku rodziców czuwających przy dziecku w czasie jego hospitalizacji.

(greh)
Kultura i edukacja29 września 202309:19

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu

Kamienne narzędzia neandertalskie sprzed 130 tys. lat odkryto w Raciborzu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
3
naukawpolsce.pl, fot. za zgodą prof. Andrzej Wiśniewski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Nasz Racibórz 22.09.2023
22 września 202308:23

Nasz Racibórz 22.09.2023

Nasz Racibórz 15.09.2023
15 września 202311:22

Nasz Racibórz 15.09.2023

Nasz Racibórz 08.09.2023
7 września 202320:25

Nasz Racibórz 08.09.2023

Nasz Racibórz 01.09.2023
31 sierpnia 202323:10

Nasz Racibórz 01.09.2023

Zobacz wszystkie
© 2023 Studio Margomedia Sp. z o.o.