Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności23 marca 202309:14

Raport 998. Przy Katowickiej i Kossaka płonęły śmietniki

Raport 998. Przy Katowickiej i Kossaka płonęły śmietniki - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Reklama
Racibórz:

W trakcie minionej służby strażacy z PSP Racibórz odnotowali trzy zdarzenia. Aż dwa z nich dotyczyły pożarów śmietników. Przy Pomnikowej interweniowano w związku z alarmem z czujki tlenku węgla. Sprawdź szczegóły.

Pierwsze zdarzenie odnotowano o godzinie 17.33. Do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęła informacja o pożarze śmietnika na tyłach pasażu handlowego przy ulicy Katowickiej w Raciborzu. Do akcji skierowano jeden zastęp PSP. Strażackie działania polegały na ugaszeniu ognia. Prawdopodobną przyczyną jego pojawienia się mogło być podpalenie.

O godzinie 19.44 jeden zastęp PSP zadysponowano na ulicę Pomnikową w Raciborzu, gdzie wedle zgłoszenia w jednym z lokali w stan alarmu weszła domowa czujka czadu. Po dojeździe na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że lokatorzy znajdowali się poza mieszkaniem. Nie wymagali pomocy medycznej. Strażacy przystąpili do działań, które polegały na dokonaniu pomiarów w lokalu zgłaszającego. Detektory nie potwierdziły jednak obecności tlenku węgla. Sprawdzono także pozostałe mieszkania w tym samym pionie. Także i w nich nie stwierdzono niczego niepokojącego.

Ostatnie do tej pory zdarzenie odnotowano w czwartek, 23.03., nad ranem, o godzinie 4.46. Do komendy przy Reymonta wpłynęło zgłoszenie mówiące o pożarze śmietnika przy ulicy Kossaka w Raciborzu. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp PSP, który ugasił ogień. W tym przypadku obyło się bez strat materialnych. Prawdopodobną przyczyną mogło być podpalenie.

Autor: red., fot. JP, redakcja@naszraciborz.pl

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszraciborz.pl w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Partnerzy portalu

Dentica 24
ostrog.net
Szpital Rejonowy w Raciborzu
Spółdzielnia Mieszkaniowa
Ochrona Partner Security
Powiatowy Informator Seniora
PWSZ w Raciborzu
Zajazd Biskupi
Kampka
Nasz Racibórz - Nasza ekologia
Materiały RTK
Fototapeta.shop sklep z tapetami i fototapetami na zamówienie
Reklama
Reklama

Najnowsze wydania gazety

Zobacz wszystkie
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.